Artykuły

Tydzień temu, w pierwszej porcji ciekawostek z „The Walking Dead”, mogliśmy się dowiedzieć m.in. dlaczego statyści przebrani za zombie nie byli mile widziani w stołówce; poznaliśmy także pirackie zapędy rodziców aktora Stevena Yeuna. W drugiej części będzie nie mniej ciekawie i równie śmiesznie.

The Walking Dead, AMC, ciekawostki, obóz, Atlanta
Kadr z serialu „The Walking Dead” – obozowisko pod Atlantą
 

1. Sztuczny tłum

W pierwszym sezonie, kiedy Rick w końcu dociera do obozu ocalałych, w którym odnajduje swoją żonę i syna, możemy zobaczyć dwadzieścia postaci. To aż o dwa razy więcej niż w komiksie. Pozostała dziesiątka to zwykli statyści, niemający wpływu na fabułę. Najwyraźniej twórcy uznali, że większa grupa lepiej sprawdzi się w początkowych odcinkach.

2. Siła ognia

Nieodłącznym kompanem Ricka przez całą serię nie jest wbrew pozorom nikt z jego towarzyszy ani nawet ikoniczny już kapelusz policyjny, ale rewolwer. Model ten to .357 Magnum Colt Python, który powstał na specjalnie zamówienie firmy Colt w latach 50. ubiegłego wieku. Co ciekawe model ten został wycofany z produkcji w 2000 roku, więc Rick musiał „znać się” z tym rewolwerem na długo przed apokalipsą zombie.

3. Déjà vu

W pierwszym odcinku serialu możemy zobaczyć dwa zombiaki, które mają w swoim CV wpisane aktorstwo. Aktorzy grający te dwie kreatury pojawili się dokładnie w tym samym make-upie w filmie „Zombieland” z 2009 roku. Jak widać bycie rozkładającą się paskudą można zamienić w biznes.

The Walking Dead, AMC, ciekawostki, Rosita Espinoza
Postać fikcyjna – Rosita Espinoza
 

4. Różyczka

Postać Rosity Espinozy nie otrzymała swojego imienia i nazwiska z przypadku. Rosita po hiszpańsku znaczy „mała róża”, natomiast Espinoza używa się do opisania czegoś pełnego kolców. Oznacza to, że ta postać to nikt inny, jak „mała róża pełna kolców”, co idealnie oddaje nie tylko jej wygląd, ale przede wszystkim usposobienie.

5. Żona

W serialach często ukryte są liczne easter eggi, co czasem zdarza się zupełnie przypadkowo. Tak jest ze zdjęciem żony gubernatora, które możemy zobaczyć w jednym z odcinków. Nie wiedzieć czemu użyto tam autentycznego zdjęcia jednej z producentek serialu, Denise M. Huth.

6. Nerd

Glenn przed apokalipsą był najwyraźniej stereotypowym nerdem. W drugim sezonie, zapytany przez Maggie o swoje ulubione zajęcie zanim wszyscy zamienili się w zombie, odpowiedział, że w piątkowe wieczory uwielbiał grać w Portal, zajadając się przy tym chipsami Doritos i popijając Mountain Dew. Ciekawe czy umiejętności zdobyte w tej grze zręcznościowej przydały mu się podczas walki z zombie?

The Walking Dead, AMC, ciekawostki, Carl Grimes, Judith Grimes
Postacie fikcyjne – Carl i Judith Grimes
 

7. Judith

Praca na planie serialu bywa wymagająca, szczególnie jeśli aktorki to jeszcze małe dzieci. Reżyser nie wytłumaczy im, jak widziałby ich rolę i czego od nich oczekuje; często cała praca trwa pod dyktando ich zachcianek – jak to z dziećmi. W każdym kolejnym sezonie postać Judith grała zupełnie inna para bliźniaczek, być może dlatego, że dorastanie na planie pełnym zombie nie jest dobrym pomysłem.

8. Ciąża

Podczas pracy na planie szóstego sezonu, aktorka Alanna Masterson (Tara) była w ciąży. Nie chcąc opóźniać zdjęć, postanowiła kontynuować swoje zadanie, decydując się na specjalne zabiegi stylistyczne, mające na celu ukrycie jej stanu. Jeśli dokładnie przyjrzeć się scenom z jej udziałem, da się zauważyć liczne sprytne sztuczki, mające na celu ukrycie ciąży.

9. Tajemniczy casting

Ukrywanie przed widzami fabuły nadchodzących sezonów to zadanie niezwykle trudne, dlatego twórcy bardzo często stosują triki w celu ukrycia swoich zamiarów. W 2015 roku przeprowadzono casting do postaci imieniem Orin, która została opisana następująco: mądry, brutalny, niepoprawny, zabawny itp. Mówiło się, że postać ta ma pojawić się pod koniec sezonu szóstego. Jak się później okazało, szukano nikogo innego jak samego Negana.

10. Po sąsiedzku

Miejsce, w którym zbudowano od podstaw całe więzienie widziane w sezonie czwartym i piątym, znajduje się zaskakująco blisko innego planu zdjęciowego, nie mniej ważnego dla serialu, czyli farmy Hershela. Obie lokacje dzieli zaledwie nieco ponad półtorej kilometra. W komiksie odległości te były o wiele większe, ale jak widać  – planu idealnego nie można zignorować.

 

Serial „The Walking Dead” jest emitowany na kanale FOX Polska.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …


Artykuły

Ciekawostki z „The Walking Dead” #1

Norman Reedus jako Daryl Dixon   1. Bracia z przypadku Jeden z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych bohaterów całej serii, czyli Daryl Dixon, grany przez …