Artykuły

Premiera dziewiątego sezonu „The Walking Dead” dopiero za kilka miesięcy, ale już teraz możemy poczuć klimat tej produkcji z nową porcją ciekawostek z planu. Tym razem poznamy bohaterów, których nie było w komiksie, a także przyjrzymy się czasowi akcji.

The Walking Dead, ciekawostki, AMC, Daryl Dixon, Merle Dixon
Bracia Dixon
 

1. Nowi, ale ważni

Jeden z najbardziej lubianych bohaterów serialu oraz jego brat, czyli Daryl i Merle Dixon, zostali stworzeni specjalnie na potrzeby serialu. T-Dog, Jacqui oraz rodzina Moralesów również nigdy nie była widziana w komiksie. Twórcom serialu nie przeszkodziło to w poświęceniu im bardzo wiele uwagi w sezonie pierwszym.

The Walking Dead, ciekawostki, AMC, sezon 4
Kadr z czwartego sezonu „The Walking Dead”
 

2. Ciężki tydzień

Wydarzenia ukazane w pierwszej połowie czwartego sezonu, czyli ostateczne rozwiązanie konfliktu pomiędzy grupą z więzienia i Gubernatorem, trwały zaledwie osiem dni – każdy odcinek odpowiadał jednemu dniu. W tym czasie widzowie mogli zobaczyć ostateczny upadek zarówno więzienia, jak i Gubernatora. Po drodze ze światem żywych pożegnało się kilka ważnych postaci.

The Walking Dead, ciekawostki, AMC, Carl Grime, Science Dog, Robert Kirkman
Carl i jego słynna koszulka
 

3. Fan

W pierwszym sezonie możemy zobaczyć moment, w którym Carl uradowany biegnie w objęcia swojego ojca. Zarówno Carl jak i jego matka myśleli, że Rick umarł, ale czujne oczy fanów wychwyciły coś więcej niż tylko powódź emocji w tej scenie. Carl ma na sobie charakterystyczną koszulkę z odciskiem psiej łapy. Jest to easter egg starający zakamuflować nawiązanie do innego komiksu twórcy „The Walking Dead”, jakim jest „Science Dog”. Dokładnie ten sam trik został użyty w komiksowym pierwowzorze.

The Walking Dead, ciekawostki, AMC, Rick Grimes, Andrew Lincoln, Daryl Dixon, Norman Reedus, sezon 5
Kadr z piątego sezonu „The Walking Dead”
 

4. Jeszcze szybciej

Jeśli myśleliście, że tempo nadane pierwszej połowie czwartego sezonu jest szybkie, to zdziwicie się, co dzieje się w piątym. Pierwsza połowa sezonu, czyli osiem odcinków, ma miejsce w ciągu zaledwie czterech dni. Grupa Ricka musiała wtedy bardzo szybko wymyślić sposób na ucieczkę z Terminusa, co nie było łatwe.

The Walking Dead, ciekawostki, AMC, Emily Kinney, Beth
Emily Kinney jako Beth
 

5. Kobiet o wiek się nie pyta

Aktorka Emily Kinney, grająca Beth, mogła na czas kręcenia serialu ponownie poczuć się jak nastolatka. Jej bohaterka ma zaledwie 17 lat, podczas gdy Kinney w rzeczywistości miała 25. Trik ze zmianą wieku jest często wykorzystywany w branży, ale akurat w tym przypadku bardzo trudno było połapać się w tym, co uknuli twórcy serialu.

Serial „The Walking Dead” jest emitowany na kanale FOX Polska.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …


Artykuły

Ciekawostki z „The Walking Dead” #1

Norman Reedus jako Daryl Dixon   1. Bracia z przypadku Jeden z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych bohaterów całej serii, czyli Daryl Dixon, grany przez …


Ciekawostki z „The Walking Dead” #2

Kadr z serialu „The Walking Dead” – obozowisko pod Atlantą   1. Sztuczny tłum W pierwszym sezonie, kiedy Rick w końcu dociera do obozu ocalałych, w którym …