Artykuły

„The Walking Dead” stało się swego czasu fenomenem wśród seriali telewizyjnych, zbierając przed ekranami naprawdę sporą liczbę widzów. Chociaż aktualnie wielu z nich twierdzi, że serial ma jeszcze więcej wspólnego z zombie z racji tego, że sam stał się żywym trupem, bardziej hejtowanym niż lubianym, ma całkiem sporo ciekawych historii z planu. Dla wszystkich czekających na dziewiąty sezon przygotowaliśmy porcję kilku najbardziej interesujących.

The Walking Dead, AMC, Norman Reedus, Daryl Dixon
Norman Reedus jako Daryl Dixon
 

1. Bracia z przypadku

Jeden z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych bohaterów całej serii, czyli Daryl Dixon, grany przez Normana Reedusa, nigdy nie miał pojawić się w serialu. W komiksowym pierwowzorze próżno szukać nawet podobnych postaci, jednak aktor podczas przesłuchania zrobił tak duże wrażenie na ekipie castingowej, że finalnie specjalnie dla niego dopisano jego rolę. Żeby tego było mało, Reedus pojawił się na tym przesłuchaniu przygotowany do roli... Merla. Jego starania zostały odrzucone, ale z wielkim profitem dla fabuły i niego samego.

2. Z umarlakami nie jemy

Podczas kręcenia scen do kolejnego sezonu, ekipa dokonała małej segregacji na terenie stołówki. Aktorzy grający w produkcji mieli wyznaczone osobne miejsca, natomiast statyści przebrani za zombie swoje własne. Nietrudno się temu dziwić: zdecydowanie nie łatwo jest jeść, kiedy obok nas siedzi ktoś, kto wygląda jak gnijące zwłoki.

3. Fetysz brody

W trakcie produkcji sezonu piątego Norman Reedus zaskoczył wielu swoją nietypową prośbą. Aktor chciał zachować wszystkie spinacze wykorzystywane przy modelowaniu brody Andrew Lincolna dla siebie. Nie ujawnił przy tym, po co mu one, co do dzisiaj pozostaje wielką zagadką.

The Walking Dead, AMC, Steven Yeun, Glen Rhee
Steven Yeun jako Glenn Rhee
 

4. Piraci z Korei

Rodzice aktora, Stevena Yeuna, odtwórcy roli Glenna, wyemigrowali do USA z Korei Południowej jako dorośli już ludzie i nie do końca rozumieli wszystkie niuanse języka angielskiego. Z uprzejmości, ale i dumy oglądali serial, w którym grał ich syn, chociaż nie wszystko potrafili zrozumieć. Szybko przerzucili się na tzw. bootlegi, czyli nic innego, jak pirackie odcinki z napisami koreańskimi.

5. Ostatnia wieczerza

Bardzo istotnym i rozpoznawalnym elementem serialu stało się ostatnie pożegnanie postaci, która akurat miała pecha umrzeć w serialu. Niewielu wie jednak, że aktorki i aktorzy również na swój makabryczny sposób żegnali się z planem zdjęciowym i ekipą. Każdy z nich otrzymywał swój ostatni posiłek, który spożywał podczas pracy przy serialu. Pomysł ten wpadł do głowy jednemu ze scenarzystów po obejrzeniu pierwszego sezonu serialu komediowego „Sem Saida”.

6. Rozkład

Podczas kręcenia kolejnych sezonów serialu, zespół odpowiedzialny za make-up stosował coraz ciemniejsze barwy nakładane na skórę statystów grających zombie. Chciano w ten sposób pokazać, że upływ czasu nie jest dla nich zbyt łaskawy i z każdym kolejnym dniem ich ciała coraz bardziej się rozkładają.

7. Szkoła dla zombie

Wszyscy statyści, którzy chcieli zagrać w serialu zombie, musieli najpierw przejść specjalne szkolenie z tego, jak się poruszać jako nieumarli. Twórcy chcieli w ten sposób zapewnić serialowi jak największy realizm, jeśli w ogóle można o czymś takim mówić w odniesieniu do hordy żywych trupów. W internecie z łatwością można odszukać liczne materiały wideo z tego, jak takie szkolenie wyglądało i jest to widok naprawdę komiczny.

8. Doktor

W piątym odcinku pierwszego sezonu grupa dociera do CDC, czyli centrum kontroli chorób zakaźnych, gdzie poznaje jednego z doktorów pracujących nad wynalezieniem szczepionki, Edwina Jennera. Bohater ten otrzymał swoje imię i nazwisko po prawdziwym naukowcu, Edwardzie Jennerze, który wsławił się wynalezieniem pierwszej skutecznej szczepionki w historii.

The Walking Dead, AMC, Więzienie, sezon 5
Plan zdjęciowy więzienia w 4. sezonie „The Walking Dead”
 

9. Fałszywe więzienie

Lokacja, która stała się miejscem wydarzeń dla całego sezonu trzeciego i połowy czwartego, czyli słynne więzienie, nie jest niczym innym jak fałszywką. Od samych fundamentów aż po dach zostało zbudowane specjalnie na potrzeby serialu, włączając w to nawet kanalizację. Całość zostało „postarzona” w odpowiedni sposób, a zbudowanie tej niesamowitej konstrukcji zajęło zaledwie dwa miesiące. Koszt całego przedsięwzięcia został oszacowany na 1,5 miliona dolarów.

10. Pierwszy Rick

Podczas castingu do serialu jako pierwszy do roli Ricka został wybrany Thomas Jane („The Expanse”), głównie za sprawą swojej przyjaźni z showrunnerem, Frankiem Darabontem. Niestety aktor podpisał inny kontrakt, dzięki czemu rolę ostatecznie otrzymał Andrew Lincoln. Jane do dzisiaj powtarza, że żałuje tej decyzji.


Serial „The Walking Dead” jest emitowany na kanale FOX Polska.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …