Artykuły

Finał „The Vampire Diaries” miał miejsce trzy lata temu. Wielu fanów wciąż wspomina serial z sentymentem i wraca do historii mieszkańców Mystic Falls. O produkcji The CW można znaleźć kilka interesujących faktów – a oto kilka z nich.

1. Zamiana ról

W serialu Katherine to pewna siebie i przebojowa osoba, w przeciwieństwie do zachowawczej Eleny. W książce natomiast było na odwrót, zaś twórcy zdecydowali się zamienić postaci charakterami. 

2. Dłużej niż planowano

Początkowo postać Katherine Pierce miała pojawić się maksymalnie w dwóch sezonach – gdyby tak się stało, prawdopodobnie wiele późniejszych wątków nie miałoby miejsca. 

3. Odrobina nostalgii

Finałowy sezon każdego serialu jest czymś wyczekiwanym przez widzów. By uhonorować długą podróż, nazwy odcinków ostatniego sezonu „The Vampire Diares” to cytaty z sezonu pierwszego. 

4. Po drugiej stronie

Zarówno Ian Somerhalder, jak i Paul Wesley mieli swój wkład w serial od strony produkcyjnej. Somerhalder wyreżyserował trzy odcinki, zaś Wesley pięć.

5. Nie taka prosta sprawa

Podczas wcielania się w Katherine, ekipa produkcyjna nie kręciła włosów Niny Dobrev – aktorka nosiła specjalną perukę. 

6. Śpiewać każdy może

Kat Graham, wcielająca się w rolę Bonnie, interesuje się także muzyką. Aktorka wydała kilka utworów.​​​​​​​​​, m.in. 
„Put Your Grafitti On Me”.

7. Wiara w nadprzyrodzone

W wywiadzie dla „Girflriend Magazine” Paul Wesley wyznał, że jest skłonny uwierzyć w realność zjawisk nadprzyrodzonych i sam kiedyś miał do czynienia z duchem.

8. Inna kolej romansu

W książkach Stefan najpierw nawiązał romans z Caroline i unikał Eleny z powodu jej podobieństwa do Katherine.

9. Auto z klasą

Auto, którym jeżdził Stefan, to 1963 Porsche 356B Karmann Coupe. 

10. Niewykorzystane wątki

Seria książek L.J. Smith zawiera wątki dotyczące wielu nadnaturalnych stworzeń, które nie pojawiły się w serialu, m.in aniołów i kitsune.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Vampire Diaries

Po śmiertelnym wypadku rodziców Elena i Jeremy powoli dochodzą do siebie. Wracają do szkoły, gdzie dziewczyna od razu zauważa nowego ucznia, Stefana Salvatora. …