Artykuły

Serial „The Umbrella Academy” okazał się sporym hitem Netflixa, a my wcale się temu nie dziwimy. Jakie sekrety kryje w sobie produkcja?

1. Inny świat

Jedną z najbardziej zastanawiających rzeczy w serialu dla wielu jest czas akcji, a raczej to, w jaki sposób prezentowane czasy różnią się od tego, co znamy na co dzień. Wydarzenia jak najbardziej dzieją się w roku 2019, a pomimo tego nikt nie używa tu telefonów komórkowych. Widzimy za to korzystanie z budek telefonicznych czy telefonów stacjonarnych. Nie uświadczymy tu również obecności Internetu, a bohaterowie uciekać się muszą choćby do skorzystania z zasobów biblioteki, by znaleźć potrzebne im informacje.

the umbrella academy, netflix, sezon 1, ciekawostki

2. Gdzieś to już słyszeliśmy?

Wielu osobom utwór wykorzystany podczas prezentowania rodzeństwa w pierwszym odcinku mógł wydać się znajomy i nie chodzi o samo wykorzystanie muzyki ze słynnego musicalu, ale o sposób jego aranżacji. Jest to „Phantom of the Opera Medley” nagrany przez słynną amerykańską skrzypaczkę, Lindsey Sterling, której wersja zebrała na YouTubie ponad 55 milionów wyświetleń.

3. Obecny twórca

Współtwórcą historii komiksowej wersji „The Umbrella Academy” jest Gerard Way, wokalista nieistniejącego już zespołu My Chemical Romance. Jego obecność w serialu zaznacza się jednak mocniej, choćby przez użyte w soundtracku covery piosenek, nagrane we współpracy z Rayem Toro: „Happy Together” oraz „Hazy Shade of Winter”. Uważni widzowie mogli także wychwycić to nazwisko jako jedną z osób uwzględnionych na okładce książki Vanyi.

the umbrella academy, netflix, sezon 1, ciekawostki

4. Tajemnicza postać

Kilkukrotnie widzom dane było zobaczyć tajemniczą kobietę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że pojawia się ona w dość istotnych momentach dla rodzeństwa Hargreevesów i za każdym razem zdaje się jakby była to całkiem odrębna postać. Czy może to być przypadek, a może jednak kryje się w tym większa zagadka i w kolejnym sezonie odkryjemy, że jej obecność miała znaczenie – choćby jako wysłanniczki ze strony Komisji, której zadaniem było pilnowanie rodzeństwa? Teorii nie brakuje, a odpowiedzi niestety jeszcze nie znamy. Tajemnicza postać odgrywana jest przez aktorkę Heather Sanderson.

the umbrella academy, netflix, sezon 1, ciekawostki

5. Broń nie dla nieletnich

Numer Pięć, odgrywany przez Aidana Gallaghera, to wprawny zabójca, nieustannie mający szansę wykazać się swoimi umiejętnościami w tej kwestii. Wiele osób może zaskoczyć jednak to, że sam aktor nie mógł brać udziału we wszystkich scenach, gdyż regulacje dotyczące pracy młodocianych aktorów nie pozwalają na udział w scenach z użyciem broni. Dlatego też do nakręcenia takich scen wykorzystano dublera aktora.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Umbrella Academy

Serial bazujący na serii komiksów autorstwa Gerarda Waya i zilustrowanych przez Gabriela Bá. Historia opowiada o dysfunkcyjnej rodzinie superbohaterów, zmuszonych …


Artykuły


Aktualności