3
Artykuły

Wraz z końcem „The Vampire Diaries” i zapowiedzią finału „The Originals”, pojawiły się plotki o nowym spin-offie tych produkcji. Dziś wiemy już, że to nie plotki, a 17 stycznia bieżącego roku stacja The CW zamówiła pilot nowego serialu z tego uniwersum. Za produkcję ma odpowiadać dobrze znana fanom Julie Plec. Powoli kompletowana jest już obsada; na chwilę obecną wiemy, że w serialu grać będzie Danielle Rose Russell (nastoletnia Hope) i Matthew Davis (Alaric). Pytaniem pozostaje… czy ten serial jest potrzebny? Czy tematyka przypadkiem się już nie wyczerpała? No i o czym ów spin-off miałby być?

UWAGA: Tekst może zawierać spoilery dotyczące „The Vampire Diaries” i czterech pierwszych sezonów „The Originals”.

 

Co już wiadomo, a czego możemy się domyślić

Na chwilę obecną wiemy, że akcja spin-offu rozgrywać się będzie w Mystic Falls w szkole dla nadprzyrodzonych istot, którą mogliśmy zobaczyć pod koniec „The Vampire Diaries” i czwartego sezonu „The Originals”, gdy trafiła tam mała Hope Mikaelson. Główną bohaterką będzie właśnie ona, dziecko-cud, a najprawdopodobniej także Caroline (Candice King) jako dyrektorka szkoły oraz (nie)jej córki. Szczegóły wciąż pozostają zagadką, fanom jednak nie trudno snuć domysły, o czym spin-off tych dwóch popularnych serial mógłby być.

Hope Mikaelson, the originals, school, spin-off
Danielle Rose Russell jako nastoletnia Hope Mikaelson

Odgrzewany kotlet

Wiele osób przeczuwa „The Vampire Diaries 2.0” – boją się, że nowy spin-off nie przyniesie ze sobą nic nowego i będzie tylko kolejną dramą, pełną trójkątów miłosnych i skupioną na sercowych problemach nastolatków. Zgadują, że zobaczymy dokładnie to samo, co w pierwszym serialu z uniwersum, a jedynymi upgrade’ami  będą odmłodzona obsada i kobiety z mocami jako główne bohaterki (w przeciwieństwie do TVD, gdzie pierwsze skrzypce odgrywali bracia Salvatore).

Sama zaliczam się do tego grona i nie sposób mi wyrażać się o pomyśle kolejnego spin-offu pozytywnie. Temat według mnie wyczerpany został już dawno temu, nawet „The Vampire Diaries” było moim zdaniem ciągnięte zbyt długo na siłę, twórcom kończyły się pomysły, zaczynali przeczyć samym sobie i wymyślali tak pozbawione sensu rzeczy, że ciężko się nie śmiać na myśl o nich. „The Originals” spotkał ten sam los – choć od początku opierał się na pomyśle niezgodnym z tym, co w TVD mówione było od początku, to jednak w pierwszym sezonie przynajmniej próbował być czymś innym. Niestety, jak to zwykle bywa, z czasem zaczął przekształcać się w coraz większą teen dramę…

Mikaelson family, spin-off, the originals, school, Hope Mikaelson

Szał na wampiry minął już dawno, a Julie Plec dalej brnie w tę tematykę, na dodatek w tym samym uniwersum i z tymi samymi bohaterami (tymi samymi z imienia i wyglądu, bo charaktery im się przecież zmieniały w zależności od potrzeb fabuły). Kolejny serial w realiach „The Vampire Diaries” nie będzie miał wielkiego pola do popisu, bo zdaje się, że wszystko już tu widzieliśmy; od wampirów, przez syreny, po diabły. Nie tylko ja i wielu innych fanów czujemy się już ogromnie zmęczeni tematem. Gdy większość obsady z seriali ucieka bądź otwarcie narzeka na kolejne pomysły twórców, najwyższy czas skończyć… Na to jednak, jak widzimy, się nie zapowiada.

the originals, spin-off, the vampire diaries, school, damon salvatore, stefan salvatore

Sukces murowany?

Jak uważam, że uniwersum „The Vampire Diaries” powinno już odejść w spokoju, tak jednocześnie przeczuwam sukces nowego projektu. Moje narzekania to tylko narzekania osoby, która z „The Vampire Diaries” była od początku, a od jego połowy coraz mocniej krytykowała. Wraz z wiekiem i ilością obejrzanych seriali zaczęłam zauważać coraz więcej nielogiczności i coraz bardziej mi one przeszkadzały, jednak gdy miałam dwanaście lat i po raz pierwszy obejrzałam TVD, byłam pod ogromnym wrażeniem – tak też będzie z nowym pokoleniem nastolatek. Bo „Hope Diaries” wielu starych widzów nie przyciągnie, jednak tych młodszych, z serialem-matką niezaznajomionych, już owszem. Co za tym idzie, stacja sporo zarobi – a to przecież o to w tym wszystkim chodzi, o pieniądze.

 

Cóż, nie pozostaje nam nic innego jak czekać na spin-off o dzieciach Hope. Jak myślicie, doczekamy się go za pięć lat czy może trochę wcześniej?

Komentarze

(3)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • Natalia Lewandowska
  Natalia Lewandowska
  @Nataliya

  No w pewnym sensie się nie zgadzam.Ja uwielbiam oglądać i czytać wszystko co jest związane z wampirami.Byłam załamana gdy usłyszałam że nie będzie 9 sezonu TVD. Więc cieszy mnie to że pojawi się kolejna tego typu produkcja. Temat nie został do końca wyczerpany. Osoby które oglądały TVD bo tak...mogą mieć takie zdanie że został wyczerpany ten temat. Ale ja uważam że nie. Jestem totalną wampiromaniaczką i nie wiem co bym robiła gdybym nie dowiedziała się o kolejnej takiej produkcji.Temat może się ciągnąć bardzo długo jeśli nie jest tandetny. Każda historia ma sens i może jest zbliżona do TVD ale i tak trzeba zobaczyć. Ja na pewno będę oglądać ten serial. Mam nadzieję że wypowiedziałam się słusznie

 • Zuzanna Włodarkiewicz
  Zuzanna Włodarkiewicz
  @Suzie95

  Szczerze to sie zastanawiam czy będę to oglądać czy nie.

  • Julia Deja
   Julia Deja
   @Aivalar

   @Suzie95: Ja na pewno nie :D Już osiem sezonów TVD to było za dużo.

Powiązane

Seriale

The Vampire Diaries

Po śmiertelnym wypadku rodziców Elena i Jeremy powoli dochodzą do siebie. Wracają do szkoły, gdzie dziewczyna od razu zauważa nowego ucznia, Stefana Salvatora. …


The Originals

Spin-off serialu „Pamiętniki Wampirów”. Po dostaniu tajemniczej wskazówki Klaus wraca do Nowego Orleanu, miasta, które prawdopodobnie zbudowała jego rodzina. Siostra …