1
Artykuły

Już przed zakończeniem ostatniego sezonu jednego z najbardziej dochodowych seriali stacji MTV – „Teen Wolf” – dochodziły do nas plotki, że powstanie spin-off tej produkcji. Teraz jest to już pewne, a premierę nowego serialu przewiduje się na rok 2019. O czym on będzie? Fani wymyślają coraz to nowsze teorie, próbują przewidzieć wszystkie możliwości i opowiadają, co chcieliby zobaczyć. Oto kilka ich najciekawszych pomysłów!

UWAGA! Tekst może zawierać spoilery z wszystkich sezonów „Teen Wolfa”.

 

Nowy pasterz i jego owieczki

Najczęściej wspominanymi (i najbardziej prawdopodobnymi) teoriami są dwie mówiące o nowych stadach: Liama lub Alexa – młodego wilkołaka, którego poznaliśmy w finałowym odcinku.

Liam Dunbar, Dylan Sprayberry, Teen Wolf, spin-off, MTV

Stado Liama zapewne składałoby się z dobrze nam już znanych bohaterów, takich jak Mason czy Corey. Fani tych postaci z pewnością byliby w siódmym niebie, mogąc znów oglądać ich razem na ekranie, przeżywających nowe przygody. Niesie to jednak ze sobą obawy, iż tak naprawdę nie dostaniemy nic nowego – byłby to jedynie „Teen Wolf 2.0” z odmłodzoną obsadą. Taką opcją widzowie mogliby się błyskawicznie znudzić, serialowi groziłaby kasacja szybsza niż powiedzenie na głos „spin-off”.

Stado Alexa daje zaś twórcom wiele możliwości, kompletnie nowi bohaterowie zawsze wnoszą powiew świeżości i otwierają dotąd zamknięte drzwi. Umożliwiliby zagłębienie się w lore wykreowanego świata, poznanie kolejnych, ciekawych stworzeń. Zamiast na wilkołakach, spin-off mógłby się skupić na całkowicie nowych istotach; bogata mitologia „Teen Wolf” w tym aspekcie produkcji pozwala twórcom zaszaleć, a jak wiemy, ci mają głowy pełne pomysłów.

Często mówi się też o tym, że Tyler Posey wróciłby w roli Scotta jako mentor dla nowego pokolenia walczącego ze złem. Byłby dla młodych tym, kim Derek był dla niego w pierwszych sezonach „Teen Wolf”.

 

Powrót do przeszłości

Najczęściej spotykanym życzeniem fanów jest dokładne opowiedzenie losów rodziny Hale’ów sprzed pożaru. Choć wiemy, jak ta historia się kończy, widzom to nie przeszkadza i chcieliby dowiedzieć się więcej. Była to w końcu ogromnie szanowana rodzina – jak udało im się ten szacunek zdobyć i go utrzymać? Chcemy poznać odpowiedzi na te pytania. Chcemy poznać bliżej Talię i zobaczyć, jak świetną była przywódczynią, co wynika z opowieści jej potomków. A ponowne spotkanie młodego Dereka i Petera oraz poznanie ich od innej, tej niewinnej, nieskrzywdzonej przez rzeczywistość strony, byłoby z pewnością ciekawą przygodą.

Derek Hale, Peter Hale, Tyler Hoechlin, Ian Bohen, Teen Wolf, spin-off, Nastoletni Wilkołak

Jest też grupka fanów, która chciałby przenieść się do XVIII-wiecznej Francji i zapolować na tamtejsze wilkołaki wraz z Marie-Jeanne Valet – przodkinią Allison Argent, którą poznaliśmy w odcinku „The Maid of Gévaudan”. Plotki głoszą, że sama aktorka (Crystal Reed) byłaby zainteresowana tym projektem! Nie jest to jednak żadna potwierdzona informacja, więc nie trzymajcie jeszcze kciuków. W samym pomyśle jednak nie ma nic dziwnego, Argentowie to jeden z najstarszych rodów łowców, który ciekawił fanów od samego początku. Jeśli więc nie opowieść o Marie-Jeanne, widzowie nie pogardziliby też spin-offem opowiadającym o losach jej potomków, znanych nam już z „Teen Wolf”. O młodości Kate i Chrisa również nie wiemy zbyt wiele, a to, w jaki sposób stali się tym, kim byli w chwili rozpoczęcia serialu, jest interesującym tematem. Brat i siostra, jednak tak zupełnie od siebie różni. Co doprowadziło do tego, że koniec końców stanęli po dwóch różnych stronach barykady? Fani zadają sobie to pytanie od dawna i nie raz wspominają o tym, że chcieliby na własne oczy zobaczyć młodość tej dwójki.

Marie-Jeanne Valet, Crystal Reed, Teen Wolf, spin-off, Nastoletni Wilkołak
Crystal Reed jako Marie-Jeanne Valet

 

Pomysłów garść pełna

Pomysły fanów na tym się jednak nie kończą, wręcz przeciwnie. O czym spin-off mógłby według nich opowiadać, można czytać godzinami. Dla wielu najbardziej satysfakcjonującym sposobem pociągnięcia „Teen Wolf” byłaby antologia, która pozamykałaby wszystkie porzucone w serialu wątki i dodała tła do zaskakujących wiadomości z finału serii. Pomysły na odcinki również się już pojawiają. Mówi się o opowiedzeniu losów bohaterów, których twórcy pozostawili bez słowa wyjaśnienia.

• Co stało się z Corą – siostrą Dereka? Po tym, jak razem z bratem opuściła Beacon Hills, słuch o niej zaginął.

• Wielu ciekawi sposób, w jaki Jackson odkrył, że jest gejem i związał się z Ethanem. Podczas jego pobytu w Beacon Hills nic tego nie zapowiadało, czyżby Londyn tak bardzo zmieniał ludzi?

• A co porabiał Isaac po swojej wyprowadzce? Wielu fanów było zawiedzionych, jak została potraktowana ich ulubiona postać, nie mieli nawet kiedy się z nim pożegnać, gdyż Lahey zniknął z odcinka na odcinek.

• Danny? Czy ktoś jeszcze o nim pamięta? Wierni fani owszem – i domagają się wyjaśnień!

• Nikt nie zapomina też o Greenbergu, a pytania o jego origin story wciąż się pojawiają.

• Dość powierzchownie potraktowany został także Deucalion i jego wataha. Mówiono o nim jako o strasznym, ogromnie potężnym alfie, a o jego stadzie krążyły przeróżne historie. Niewiele jednak z tego zostało opowiedziane nam, widzom, którzy ciekawi są tego, jak ten nietypowy osobnik doszedł do władzy i w jaki sposób namówił inne alfy do dołączenia do niego.

• Fani ciekawi są również dalszych losów Kiry – co się z nią stało po tym, jak dołączyła do Skórozmiennych? Bohaterowie „Teen Wolf” obeszli się z jej zniknięciem bez większych emocji, nie wspominając o niej nawet słowem.

I choć te wszystkie pomysły nie sprawdziłyby się dla osobnego serialu, na jeden odcinek do antologii pasowałyby wręcz idealnie.

Arden Cho, Kira Yukimura, Teen Wolf, spin-off, Nastoletni Wilkołak

Kira uzbierała wielu zwolenników, ale i wielu wręcz nienawidzących jej widzów. Nikt jednak nie przeszedłby obojętnie obok opowieści o Kitsune. Fani „Teen Wolf” proponują: zapomnijmy o młodej Yukimurze, przenieśmy się do Azji i tam, wraz z grupą całkowicie nowych bohaterów, zapuśćmy się w niezbadane przez nas do tej pory tereny. Kitsune, Nogitsune i Oni – to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką jest lore tego kontynentu! Takie rozwiązanie zapowiadałoby coś naprawdę ciekawego i oryginalnego, a przed ekrany przyciągnęłoby nie tylko starych fanów „Teen Wolf”, ale i osoby nowe, niezaznajomione z opowieściami z Beacon Hills.

Pomysłów na spin-off jest oczywiście jeszcze więcej, to tylko najciekawsze z tych, z którymi się spotkałam. Mają one w sobie pewien potencjał, ale na co zdecydują się twórcy – tego nie wie nikt.

A co wy chcielibyście zobaczyć w spin-offie? Uważacie, że jest on potrzebny, czy może wolelibyście, by „Teen Wolf” zostawiono już w spokoju?

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • Zuzanna Włodarkiewicz
    Zuzanna Włodarkiewicz
    @Suzie95

    Wolałabym, aby zostawiono ten serial w spokoju. Wszystko zaczynało być robione na siłę, a nowa grupka próbowała uparcie naśladować starą ekipę. Jestem na nie.

Powiązane

Seriale

Teen Wolf

Miasteczko Beacon Hills to siedlisko nadprzyrodzonych istot. Licealista Scott przekonuje się o tym, kiedy w lesie zostaje zaatakowany i pogryziony przez wilkołaka. …