Artykuły

„Stranger Things” stało się popkulturowym fenomenem praktycznie zaraz po premierze pierwszego sezonu. Nostalgiczna podróż po wspomnieniach z lat 80. idealnie wpasowała się w aktualne trendy na powroty do przeszłości i podbiła serca zarówno młodych, jak i dorosłych widzów. Aktualnie z niecierpliwością czekamy na trzeci sezon, a my mamy dla was zebrane w jednym miejscu informacje, czego możemy się spodziewać po najnowszym sezonie.

Fabuła serialu skupia się na grupce przyjaciół, którzy po zniknięciu jednego z członków swojej paczki poznają niezwykłą dziewczynkę z jeszcze bardziej niezwykłymi zdolnościami. Świat, który normalnie znają z gier i filmów, okazuje się istnieć naprawdę, a ich koszmary stają się rzeczywistością. Poznaliśmy bohaterów jako dzieci, jednak najnowszy sezon pokaże nam, jak bardzo dojrzeli i jak sam Mike powiedział w zwiastunie: „Nie są już dziećmi”.

stranger things, sezon 3,

Kiedy będzie premiera?

W połowie listopada zakończono zdjęcia do trzeciego sezonu i poinformowano fanów, że premiera odbędzie się latem 2019 roku. Oficjalną datę emisji poznaliśmy znacznie później i ponownie jest to dzień, który dla Amerykanów jest bardzo charakterystyczny i w pewien sposób narzuca wydźwięk sezonu. Poprzedni sezon miał swoją premierę w czasie Halloweenowego szału, a tym razem powrócimy do bohaterów podczas jednych z najgłośniejszych i najbardziej znaczących świąt w Stanach – mowa o Święcie Niepodległości. Dokładnie tak, premiera trzeciego sezonu „Stranger Things” odbędzie się czwartego lipca, standardowo na platformie Netflix.

Z datą premiery związane są również plakaty promocyjne, które pokazują bohaterów na tle fajerwerkowego pokazu. Plakaty można zobaczyć tutaj.

O czym będzie trzeci sezon?

Co jednak do tej pory wiemy o fabule i klimacie trzeciego sezonu?  W tym momencie robi się ciekawie. Jak stwierdzili sami twórcy, pierwszy sezon był w większości w klimacie książek Stephena Kinga, drugi to już bardziej spielbergowska esencja, a trzeci ma być połączeniem tych dwóch stylów i jeszcze do tego dojdzie kilka innych. Najbardziej interesująco zapowiadającą się inspiracją jest jednak zaczerpnięcie klimatu z filmów Davida Cronenberga. Poza tym twórcy zdradzili, że korzystali z pomysłów klasyków, takich jak: „Indiana Jones”, „The Thing” czy „Jurassic Park”. Sugeruje to zdecydowanie intrygujące połączenie mroku i obrzydliwości z kawałkiem dobrej rozrywki.

Zwiastun zdecydowanie wygląda ciekawie.

Jak do tej pory znamy tylko kilka szczegółów dotyczących fabuły. Na pewno ten sezon skupi się na historii dojrzewania Eleven i rozwoju jej mocy. Chociaż bohaterom wydawało się, że zażegnali kryzys po zamknięciu bram do Drugiej Strony z Łupieżcą Umysłów z powrotem w swoim świecie, to jednak wiemy, że nie jest to koniec tej historii. Trzeci sezon skupi się też na etapie dojrzewania naszych bohaterów.

Dostaliśmy także tytuły odcinków, które jednak poza finałowym tytułem niewiele nam zdradzają z fabuły. Może poza faktem istnienia jakichś tajemniczych szczurów w supermarkecie. Z tytułami możecie zapoznać się poniżej:

„Suzie, słyszysz mnie?” („Suzie, Do You Copy?”);

„Szczury z supermarketu” („The Mall Rats”);    

„Sprawa zaginionego ratownika” („The Case of the Missing Lifeguard”);

„Próba sauny” („The Sauna Test”);    

„Źródło” („The Source”);    

„Urodziny” („The Birthday”);

„Ukąszenie” („The Bite”);    

„Bitwa o Starcourt” („The Battle of Starcourt”).

Kto powraca?

Na całe szczęście powraca cała główna obsada poprzednich sezonów, a przynajmniej nie pojawiła się informacja, że kogoś miałoby zabraknąć. Mamy do tego kilka ciekawych aktorskich dodatków. Przede wszystkim córka Umy Thurman i Ethana Hawke’a – Maya Ray Thurman-Hawke. Aktorka wcieli się w postać Robin, która będzie pracować ze Stevem i stanie się jego możliwym obiektem romantycznych uczuć. Poza Mayą do obsady dołączył Jake Busey w roli dziennikarza w Hawkins o bardzo dziwnym poczuciu humoru i wątpliwych intencjach. Cary Elwes wcieli się w polityka zbyt skupionego na podtrzymywaniu swojego pozytywnego wizerunku niż na dobru miasta. W roli nastoletniej ratowniczki zobaczymy Franceskę Reale, a siostra Lucasa – Erica, która do tej pory pojawiała się tylko gościnnie – zawita już na ekranie w bardziej regularnym wystąpieniu.

stranger things, sezon 3, netflix, co wiemy

Ciekawostki

Dla fanów duetu Steve’a i Dustina mamy dobrą wiadomość: aktorzy potwierdzili, że w nowym sezonie zobaczymy jeszcze więcej tej wciągającej dynamiki. Sam Gaten Materazzo (Dustin) zachwycał się twórcami serialu, że wyłapują, co fani najbardziej lubią w produkcji, i dają im tych elementów więcej. Co więcej, czwartego lipca swoją premierę będzie miała również gra „Stranger Things”, której powstanie stało pod znakiem zapytania po zamknięciu studia „Telltale Games”. Jednak Netflix ze swoim planów nie zrezygnował i gra faktycznie się pojawi na Nintendo Switch. Twórcy potwierdzili również, że trzeci sezon na pewno nie będzie końcem przygód ulubieńców z Hawkins, ponieważ czwarty sezon na pewno powstanie, ale jednocześnie następny może być końcem tej bazującej na nostalgii historii.

Serial dostępny na platformie Netflix.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Stranger Things

Akcja serialu rozgrywa się w 1983 roku w stanie Indiana, USA. W spokojnej, podmiejskiej dzielnicy ginie chłopiec. Przyjaciele, rodzina i policja zaczynają poszukiwania, …


Aktualności