Artykuły

Showmax prezentuje listę seriali, które pojawią się w ofercie w lipcu. Wybór może nie jest zbyt imponujący, ale na pewno każdy znajdzie tucoś dla siebie.

„Dark Net” (pierwszy sezon, 12 lipca)

Czym jest Dark Net? Stroną internetową, która udziela porad w ważnych kwestiach. Zastanawiasz się, jak dyskretnie usunąć zwłoki? Pisz na Dark Net! Ten tajemniczy portal jest też elementem łączącym historie sześciu intrygujących odcinków kanadyjskiego serialu, będącego wcześniej adaptacją japońskiego formatu pod tytułem „Torihada”. Opowieści z pogranicza horroru i techno-thrillera przedstawiają dziwaczne sytuacje, w których zwykli ludzie doświadczają niepokojących a czasem przerażających zdarzeń. Ciekawostką jest, że strona darknetfiles.com naprawdę istnieje i co lepsze, użytkownicy mogą wgrywać tam filmy i scenariusze związane z tematyką serialu.

„Misfits” (sezony 1-5, 19 lipca)

„Misfits” (polski tytuł: „Wyklęci”) to popularny pięciosezonowy brytyjski serial telewizyjny. To zabawny, mocno niepoprawny polityczny pastisz gatunku superbohaterskiego. Pięcioro przebywających w więzieniu desperatów w wyniku silnych wyładowań atmosferycznych zyskuje niezwykłe moce. Przemądrzały krytykant Nathan (Robert Sheehan) staje się nieśmiertelny, imprezowiczka Alisha (Antonia Thomas) pobudza seksualnie każdego, kogo dotknie, a nieśmiały Simon (Iwan Rheon) zyskuje moc niewidzialności. Ci razem z pozostałą dwójką tworzą grupkę dziwacznych bohaterów, którzy swoje moce wykorzystują niekoniecznie w służbie dobra. Całość przesiąknięta jest brytyjską estetyką, dzięki której widz może zobaczyć, że nie tylko Amerykanie mają receptę na opowieści superbohaterskie.

„The Magicians” (sezon drugi, 26 lipca)

Nazywany czasem „Harrym Potterem” dla dorosłych, serial „The Magicians” („Magicy”) oparty jest na bestsellerowej serii powieści Leva Grossmana, „Czarodzieje”. Drugi sezon, o wiele bogatszy pod względem fabularnym od tego premierowego, przedstawia dalsze losy głównych bohaterów: Alice, Quentina, Julli, Eliota, Penny’ego, Margo oraz Kady. Jedni zajęci poszukiwaniem sposobu zabicia Bestii, inni starają się pokonać kochającego krew i ludzkie mięso boga – Reynarda. Każdy z wrogów czarodziei pragnie ich śmierci, adepci magii muszą więc zrobić wszystko, co w ich mocy, by powstrzymać niebezpiecznych przeciwników.

Co jeszcze na platformie w lipcu?

„Kobiety mafii” – finał serialu 4 lipca

„The Handmaid’s Tale" (drugi sezon) – finał 12 lipca

„The Affair” (drugi sezon) – nowy odcinek co poniedziałek

„The Bold Type” – nowy odcinek co czwartek

„Cloak & Dagger” – nowy odcinek co piątek

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale


The Affair

Pisarz Noah i kelnerka Alison prowadzą na boku nowe życie, popadając w namiętny romans. Ich zakazana relacja na zawsze zmieni życie ich rodzin.


Misfits

Piątka młodocianych przestępców po burzy otrzymuje nadludzkie umiejętności.