Artykuły

Serialowe babcie i dziadkowie. Nie jest ich znowu tak dużo, a nawet jeśli są, to ich role są poboczne, drugoplanowe, niekoniecznie rzutujące na wydarzenia dziejące się na pierwszym planie. Ich role warto docenić chociaż raz w roku – w dniach wszystkich babć i dziadków. 

Jay Pritchett, „Modern Family” / „Współczesna rodzina” (2009-)

jay pritchett, modern family, współczesna rodzina

Jay może i na pierwszy rzut oka wydaje się starszym, oschłym człowiekiem. W głębi serca jest jednak w stanie w pełni poświęcić się dla swojej rodziny, która niejednokrotnie przekracza kolejne granice, na przykład prywatności. Dla wnuków, a ma ich kilka, jest całym sercem. Poradzi, pomoże, a nawet i wybroni, kiedy wymaga tego sytuacja. 

Serial dostępny na platformie HBO GO.

 

The Dowager Countess Violet Crawley, „Downton Abbey” (2010-2015)

dowtown abbey

„Zadaniem babć jest wtrącanie się” powiedziała pewnego razu bohaterka… którą możemy kojarzyć z rolą profesor McGonagall, czyli Maggie Smith. Violet Crawley jest szczera, nie boi się wyrażać swojej opinii nawet, a przede wszystkim właśnie wtedy, gdy wnuczki nie chcą słuchać jej porad.

Serial dostępny na platformie Amazon Prime Video.

 

Lorraine Saracen, „Friday Nights Lights” (2006-2011)

friday nights lights, lorraine saracen

Dla swojego wnuka była całym światem, jako że była dla niego dwójką rodziców jednocześnie. Matt dużo się nią zajmował, z racji iż chorowała na demencję i wymagała wiele pomocy. Była dobra, miała wielkie serce i na pewno nigdy nie zostawiłaby wnuka w potrzebie. 

Serial dostępny na platformie Amazon Prime Video.

 

Hank Booth, „Bones” / „Kości” (2005-2017)

bones, kości, hank booth

Hank wychował obu swoich wnuków po tym, gdy dowiedział się, że Seeley został pobity przez ojca. Opowiada wszystko Brennan, a później, gdy kobieta jest już w ciąży, daje im pudełko po swoim synu, którego Seeley nie chciał na początku otworzyć. Co więcej – chciał, by jego wnuk zmienił zdanie o tacie, nawet jeśli był alkoholikiem, a jego zachowanie sprawiło, że synowie nie chcieli utrzymywać z nim kontaktu.

Serial dostępny na Player.pl

 

Emily, Richard Gilmore, „Gilmore Girls” / „Kochane kłopoty” (2000-2007)

gilmore girls, emily gilmore, richard gilmore

Relacja kobiety z wnuczką jest trochę napięta. Z jednej strony kobieta mocno piętnowała córkę za styl, w jaki wychowywała własne dziecko. Z drugiej jednak, pomimo całej sztywności i niezrozumienia prawdziwego świata, Emily chciała dobrze dla wnuczki, nawet jeśli jej działania często wskazywały na coś innego. 

Richard trzymał się z dala od wszelkich skandali, dlatego chyba czuje się tak przywiązany do Lorelai, mimo dzielących ich barier. Nie mógł jej wybaczyć, że wyprowadziła się od nich, będąc nastolatką (w ciąży, z dzieckiem), może przez to starał się dobrze dogadywać ze swoją wnuczką. Pomagał jej z uczelnianymi sprawami, a nawet dał dach nad głową, kiedy nastolatka zbuntowała się przeciw matce. Może i nie był dobry w okazywaniu uczuć, kiedy to jednak robił, wiadome było, że był szczery.

Serial dostępny na platformie Netflix.

Evelyn Harper, „Two and a Half Men” / „Dwóch i pół” (2003-2015) 

two and a half men, dwóch i pół

Evelyn Harper jest zarozumiała i samolubna, to prawda. Dla Jake’a jest jednak wspaniałą babcią, która wiele zrobi, aby uszczęśliwić swojego jedynego wnuka. Wydaje na niego wszystkie pieniądze, rezygnuje na jego rzecz ze związków, no po prostu przepadła.

Serial dostępny na platformie Amazon Prime Video.

Frank i Marie Barone, „Everybody Loves Raymond” / „Wszyscy kochają Raymonda” (1996-2005) 

everybody loves raymond

Frank i Marie Barone mieszkają zaledwie ulicę od swojego syna i jego rodziny. Sytuacja robi się napięta tym bardziej, że państwo Barone, rodzice jego małżonki, zamieszkują z nimi w jednym domu. W końcu lubią być tam, gdzie coś się dzieje. Bycie w centrum wydarzeń, i jednoczesne mówienie, że “to dla ich dobra” jest przecież czymś, co państwo Barone lubią najbardziej.

 

Martha Rogers, „Castle” (2009-2016)

castle, martha rogers

Życie towarzyskie Marthy kwitnie. Kobieta krąży od imprezy do imprezy, od przyjęcia do kolejnego, a jednak interesuje się wnukami. Ma oko na Alex, a jednocześnie nie przegapia powodu do świętowania ze swoimi przyjaciółmi. Łamie stereotypy tradycyjnej babci, która jedynie ogląda telewizję i wyszywa obrusy.

Serial nie jest dostępny na żadnej z platform.

Strona 1 z 2

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

True Blood

Umiejąca czytać w myślach kelnerka Sookie Stackhouse traktuje swój dar jako przekleństwo. Kiedy spotyka 173-letniego wampira Billa, którego myśli nie umie odczytać, …


Two and a Half Men

Charlie Harper prowadzi niczym nieskrępowane życie zamożnego kawalera. Ta idylla kończy się jednak gdy do jego samotni przybywa brat Alan ze swoim 10-letnim synkiem …


Modern Family

Serial opowiada losy trzech różnych, jednak spokrewnionych ze sobą rodzin, które usiłują poradzić sobie po swojemu z problemami współczesnego życia.


Bones

Dr Temperance Brennan (Emily Deschanel) jest utalentowanym antropologiem pracującym w Jeffersonian Institution, która w wolnych chwilach pisze powieści. Brennan …


Downton Abbey

Serial przedstawia losy hrabiego i hrabiny Grantham, od roku 1912 do wybuchu I wojny światowej. Para włada Downton Abbey, prowadzonym przez grupę wiernych służących, …