1
Artykuły

Nikt nie lubi momentu, w którym kasują jego ulubiony serial. Powstaje w nas wtedy nieopisana pustka i smutek, bo przecież zżyliśmy się z bohaterami i historia przedstawiona na ekranie jest częścią nas. Zdarzają się także produkcje, które żegnamy bez żalu, a nawet i szczęściem, że w końcu postanowiono zakończyć nasze męczarnie. Niby nikt nikogo nie zmusza do oglądania, ale każdy fan seriali doskonale wie, co znaczy „guilty pleasure”. Przygotowaliśmy dla was listę seriali skasowanych od początku 2018 roku. Jedne z nich zasłużenie, inne trochę mniej.

Seriale produkowane przez stację ABC

skasowane, anulowane, The Middle, ABC

„The Middle”

Serial gościł na ekranach od 2008 roku i doczekał się dziewięciu sezonów. Wyniki oglądalności były zadowalające, jednak w tym przypadku problem leży gdzie indziej. Historia rodziny Goldbergów była produkowana przez studio Warner Bros, co oznacza, że ABC musiało płacić za pokazywanie serialu. O kasacji zadecydowały więc względy finansowe.

skasowane, anulowane, Once Upon a Time, ABC

„Once Upon a Time”

Rok temu któryś z producentów wpadł na świetny pomysł, aby dokonać restartu całej historii, co, jak się później okazało, było fatalną decyzją. Restart wiązał się niestety z wymianą większości głównej obsady, skutkiem czego widzowie stracili zainteresowanie. Bajkowa opowieść dostała nawet nowy czas emisji na piątkowy wieczór, jednak nawet to na dłuższą metę nie pomogło. Siódmy sezon jest zatem ostatnim.

skasowane, anulowane, The Mayor, ABC

„The Mayor”

Komedia o perypetiach młodego buntownika i lekkoducha, który dla żartu startuje w wyborach na burmistrza i wygrywa, od samego początku nie cieszyła się uznaniem widzów. Rozbudowana kampania marketingowa nie przyniosła oczekiwanych skutków i serial kończy swoje życie już po pierwszym sezonie.

skasowane, anulowane, Somewhere Between, ABC

„Somewhere Between”

Historia o matce szukającej ratunku dla swojej ośmioletniej córki nie zachwyciła zbyt dużej grupy ludzi. Delikatne zabarwienie sci-fi, które tak dobrze sprawdza się w większości przypadków, tym razem nie zadziałało. Serial w szczytowych momentach przyciągnął przed ekrany zaledwie dwa miliony widzów, co na warunki amerykańskie jest bardzo słabym wynikiem.

skasowane, anulowane, Ten Days in the Valley, ABC

„Ten Days in the Valley”

Kolejny przypadek zbyt niskiej oglądalności na liście. Opowieść o tajemniczym zaginięciu córki producentki telewizyjnej miała potencjał, jednak już po czterech odcinkach widzowie dowiedzieli się o decyzji zdejmującej serial z anteny. Fatalnie dobrany czas emisji, czyli niedzielny wieczór, nie dał po prostu żadnych szans na przebicie się do szerszej widowni.

skasowane, anulowane, Scandal, ABC

„Scandal”

Twórczynią tego serialu jest sama Shonda Rhimes, producentka mająca na swoim koncie kilka naprawdę spektakularnych sukcesów w świecie seriali. Ostatnio głośno było o podpisanym przez nią kontrakcie z Netflixem, skutkiem czego było pozostawienie „Scandal” w rękach innych scenarzystów. Rhimes przyznała, że już dawno się wypalili w kreowaniu tej historii i serialu nigdy nie czeka przyszłość podobna do innego jej dzieła, „Grey's Anatomy”.

Seriale produkowane przez stację CBS

skasowane, anulowane, Me Myself and I, CBS

„Me, Myself and I”

Historia opowiedziana w tym serialu jest bardzo ciekawym pomysłem, zakładającym, że fabuła będzie się rozgrywała w trzech różnych momentach życia głównego bohatera, pokazując jego młodość, czas dojrzałości oraz starość. Komediowa forma, jaką nadano temu serialowi, nie przypadła do gustów widzom i to do tego stopnia, że nie wiadomo, czy reszta pierwszego sezonu zostanie w ogóle wyemitowana.

skasowane, anulowane, 9JKL, CBS

„9JKL”

Opowieść o mężczyźnie „uwięzionym” pomiędzy mieszkaniem swoich rodziców a brata i jego żony, z początku radziła sobie całkiem dobrze. Zamówiono nawet trzy dodatkowe odcinki, jednak gdzieś po drodze serial stracił swoją widownię i niestety podzielił los wielu mu podobnych na tej liście.

skasowane, anulowane, Wisdom of the Crowd, CBS

„Wisdom of the Crowd”

Twórcy tego serialu zapewne liczyli na to, że wkupią się w łaski tzw. geeków, tworząc narrację skupioną na pewnej innowacji technologicznej. Główny bohater tworzy narzędzie, dzięki któremu rozwiązywanie spraw kryminalnych staje się dziecinne proste. Przyświeca mu przy tym jeden cel – poznać prawdę na temat morderstwa jego córki. Niestety plan twórców spalił na panewce i serial okazał się najmniej popularną produkcją stacji CBS.

skasowane, anulowane, Living Biblically, CBS

„Living Biblically”

Trzy i półmilionowa widownia nie wystarczyła, by na antenie pozostała komedia o mężczyźnie próbującym żyć według praw zawartych w Biblii. Serial, będący adaptacją książki „ The Year of Living Biblically”, doczekał się ośmiu odcinków, ale spotkał go smutny koniec. Został zastąpiony powtórkami „The Big Bang Theory” co jasno pokazuje, z jakim gigantem musiała się produkcja zmierzyć.

Seriale produkowane przez stację The CW

skasowane, anulowane, The Originals, The CW

„The Originals”

Spin-off „The Vampire Diaries” po pięciu sezonach zniknie z anteny na rzecz innego projektu związanego z tematyką wampirów. Twórcy przygotowują kolejny spin-off pierwowzoru i niestety „The Originals” stał się zbędnym balastem.

skasowane, anulowane, Life Sentance, The CW

„Life Sentence”

Obecność w obsadzie utalentowanej Lucy Hale, znanej z roli w serialu „Pretty Little Liars”, nie pomógł w przyciągnięciu przed ekrany zbyt dużej ilości widzów. Produkcja najpierw została przesunięta na inny termin emisji, co często już oznacza kłopoty, a niedługo potem skasowana po zaledwie siedmiu wyemitowanych odcinkach. Sezon, liczący finalnie 13 epizodów, zostanie wyemitowany do końca.

skasowane, anulowane, Valor, The CW

„Valor”

Kolejny serial, będący dramatem wojskowym, nie był w tym przypadku zbyt dobrym wyborem stacji The CW. Wyniki oglądalności okazały się na tyle niezadowalające, że projekt szybko dołączył do grona jednosezonowych produkcji, o których pewnie słuch szybko zaginie.

Seriale produkowane przez stację Fox

skasowane, anulowane, The Last Man on Earth, Fox

„The Last Man on Earth”

Opowieść o ostatnim człowieku na Ziemi (prawie) doczekała się czterech serii, pełnych przerysowanego spojrzenia na apokalipsę. W tym przypadku fani mogą czuć spory gniew, biorąc pod uwagę cliffhanger, jakim zakończył się ostatni sezon. Produkcja podzieliła widzów na tych doceniający specyficzne poczucie humoru oraz tych sceptycznie podchodzących do tego rodzaju gagów. Pierwszych niestety nie wystarczyło, aby serial zebrał odpowiednią liczbę odbiorców przed ekranami.

skasowane, anulowane, Brooklyn 9-9, Fox

„Brooklyn 9-9”

Serial będący pastiszem pracy policjantów z Nowego Jorku zdobył bardzo liczne grono oddanych fanów, głównie za sprawą niecodziennych gagów i trafnej krytyki. Wśród społeczności internetowej produkcja cieszyła się wielkim uznaniem, głównie za sprawą elementów humorystycznych, które świetnie nadawały się do przerobienia je na memy. Decyzja o jego skasowaniu była dużym szokiem dla widzów, biorąc pod uwagę brak jakichkolwiek oznak zapowiadających rychły koniec emisji.

skasowane, anulowane, New Girl, Fox

„New Girl”

W przypadku tego serialu decyzja o jego zakończeniu była dużą niespodzianką dla fanów, głównie ze względu na wyśmienitą kreację aktorki Zoey Deschanel, która cieszy się przecież sporą popularnością. Siedem sezonów to najwyraźniej wystarczająca dawka humoru obecnego w serialu od samego początku. Sama twórczyni, Liz Meriwether, uznała, że zamknięcie tego rozdziału w jej karierze to dobry krok.

Seriale produkowane przez stację NBC

skasowane, anulowane, Shades of Blue, NBC

„Shades of Blue”

Kolejny procedural kryminalny, któremu nie pomogła nawet gwiazda w roli głównej, Jennifer Lopez. Ciekawy pomysł na połączenie niebezpiecznej pracy z rolą samotnej matki znudził się widzom po trzech sezonach na tyle, że postanowiono zakończyć jego emisję. Lopez do samego końca walczyła o swój serial, była przecież jego producentką. Liczyła na to, że w letniej ramówce znów się pojawi, jednak nic z tego.

skasowane, anulowane, The Night Shift, NBC

„The Night Shift”

Ten dramat medyczny okazał się wielkim sukcesem w 2014 roku podczas emisji pierwszego sezonu. Niestety pierwsze wrażenie było w tym przypadku bardzo mylące i kolejne dwa sezony pokazały jasno, że początkowo dobre wyniki były szczęściem nowicjusza.

skasowane, anulowane, Taken, NBC

„Taken”

Serial powstał na podstawie bardzo głośnego filmu o tym samym tytule, którego główną gwiazdą był sam Liam Neeson. Serialowa wersja tej samej historii nie przypadła do gustu widzom, zbierając ich przed ekranami w liczbie nieprzekraczającej trzech milionów. Druga połowa drugiego sezonu dostała nową datę emisji, dzięki czemu historia spokojnie dobiegnie końca, choć zapewne z jeszcze gorszymi wynikami niż dotychczas.

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • Adriana Musielak
    Adriana Musielak
    @thortilla

    Ja to jestem w szoku, że "The Middle" jeszcze było emitowane. Myślałam, że to się skończyło dawno temu, a tu takie zaskoczenie.

Powiązane

Seriale

Once Upon a Time

W dniu 28 urodzin do drzwi Emmy puka pewien chłopiec. Dzięki niemu kobieta trafia do niewielkiego miasteczka Storybrooke, gdzie postacie z bajek i baśni istnieją …


The Originals

Spin-off serialu „Pamiętniki Wampirów”. Po dostaniu tajemniczej wskazówki Klaus wraca do Nowego Orleanu, miasta, które prawdopodobnie zbudowała jego rodzina. Siostra …


The Middle

Bohaterem serialu jest przeciętna amerykańska rodzina, mieszkająca w fikcyjnym mieście Orson w stanie Indiana. Serial pokazuje codzienność Hecków i trójki ich dzieci. …


The Last Man on Earth

Mija rok, odkąd śmiertelny wirus zebrał na Ziemi swoje żniwo. Wszystko wskazuje na to, że Phil Miller jest ostatnim człowiekiem, który pozostał przy życiu. Gdy …


New Girl

Po zerwaniu ze swoim długoletnim chłopakiem, młoda kobieta, Jessica, postanawia na nowo ułożyć sobie życie. Dzięki znalezionemu ogłoszeniu, wprowadza się do mieszkania …


Brooklyn Nine-Nine

Pracujący na nowojorskim dziewiątym posterunku detektywi nigdy nie brali swojej pracy zbyt na poważnie. Wszystko zmienia się, kiedy nowym dowódcą zostaje kurczowo …


Scandal

Życie doradczyni prezydenta Stanów Zjednoczonych nie należy do najłatwiejszych. Ochrona tajemnic Białego Domu wiąże się z ogromnym stresem i ryzykiem, dlatego Olivia …


Shades of Blue

Samotna matka, Harlee Santos, zostaje zmuszona do potajemnej pracy dla FBI.


Taken

Bryan Milse po brutalnej śmierci siostry zostaje zatrudniony przez CIA. Mężczyzna poznaje niebezpieczne metody walki z przestępcami. Postanawia poświęcić się pracy …The Mayor

Courtney Rose to młody raper, który potrzebuje zmiany. Przez wiele lat mieszkał w małym apartamencie, a za jego studio nagraniowe robiła garderoba. Zmęczony czekaniem …


Wisdom of the Crowd

Kiedy człowiek przeżyje wielką tragedię, jest zdolny podejmować decyzje na zawsze odmieniające życie. Jeffrey Tanner po śmierci swojej córki próbuje za wszelką …


Me, MYSELF & I

Alex Riley, bohater serialu, pokazany jest na trzech różnych etapach życia: jako nastolatek, mężczyzna w średnim wieku oraz emeryt. Jesteśmy świadkami jego pierwszych …


Ten Days in the Valley

Jane Sadler to producentka telewizyjna i samotna matka. Pewnej nocy jej córka znika, a świat Jane zaczyna się rozpadać. Wszystko jest tajemnicze, każdy skrywa jakieś …


Valor

Fabuła serialu skupia się na załodze bazy elitarnej jednostki pilotów śmigłowców armii USA. Historia przedstawiona jest dwutorowo i płynnie porusza się między tu …


9JKL

9JKL to sitcom telewizyjny, którego fabuła skupia się na relacjach rodzinnych inspirowanych autentycznymi doświadczeniami scenarzysty, Marka Feuersteina. Josh, …


Living Biblically

Adaptacja bestsellera. Chip, krytyk filmowy, szczęśliwy mąż oczekujący na narodziny dziecka, po śmierci swojego przyjaciela przeżywa kryzys. Wkrótce postanawia …


Aktualności