Artykuły

„The Big Bang Theory” towarzyszy już nam od 12 lat, jednak ta przygoda dobiega końca, jako że aktualnie emitowany sezon ma być tym ostatnim. Wiele się pozmieniało od pierwszego sezonu, w końcu kto by pomyślał, że Sheldon będzie miał żonę i ślubu udzieli im Luke Skywalker, Wolowitz się ustatkuje, Leonard i Penny będą razem, a Raj będzie swobodnie rozmawiał przy kobietach. Powróćmy dzisiaj do tych pierwszych odcinków, kiedy dopiero poznawaliśmy wszystkich bohaterów, którzy już od samego początku rozbawiali nas do łez.

Pierwsza scena

Moment, kiedy poznajemy Leonarda i Sheldona, był tak absurdalny, że aż kultowy. Scena, która nadawałaby się na początek żartu w stylu: „Dwóch geniuszy wchodzi do banku spermy”, bo właśnie to wydarzyło się na samym początku. Leonard i Sheldon, próbując zebrać fundusze na jakieś nowe urządzenie, zdecydowali się oddać spermę, ale do miejsca, które przyjmuje tylko dawców z wysokim IQ. Dyskutując nad technicznymi aspektami, dochodzą do wniosku, że ich wysokie IQ wcale nie gwarantuje mądrego dziecka i bardzo (nie)dyskretnie wychodzą z gabinetu.

Niezręczne powitanie sąsiadki

Leonard zakochał się w momencie, kiedy pierwszy raz spojrzał na Penny. Chociaż wydawałoby się, że geniusze będą myśleć czymś więcej, niż tylko wiadomą częścią ciała, to jednak kusa spódnica i głęboki dekolt zrobiły swoje. Teraz Leonard i Penny są szczerze zakochani, ale na samym początku uzasadnienie działań Leonarda było dosyć płytkie. Do tego wszystkiego dochodzi niezręczne powitanie i w kółko powtarzanie „Hi” aż ktoś się znudzi. Leonard na samym początku znajomości z Penny zmieniał się w głupka i nie potrafił się normalnie wysławiać.

Milczący Raj

Pamiętacie jeszcze czasy, kiedy Raj nie potrafił wydusić z siebie słowa w obecności kobiety? Przy pierwszych kilku spotkaniach Penny nawet uważała to za urocze. Ja już ledwie pamiętałam te momenty, kiedy Wolowitz musiał działać jako mikrofon Raja i powtarzać wszystko, co ten nie może wypowiedzieć.

Leonard i Sheldon tracą spodnie

Długo nie zajęło, żeby Penny poczuła się w towarzystwie swoich nowych sąsiadów jak ze starymi znajomymi. A dobrych znajomych można prosić o przysługi. Leonard też nie planował odmówić, więc kiedy Penny wysłała ich po telewizor do swojego byłego chłopaka, największą przeszkodą była waga telewizora, której mogliby nie udźwignąć. Jednak jak się okazuje, wielki ex Penny nie zamierzał urządzenia oddać, a nawet postanowił im coś zabrać… ich własne spodnie.

Darlene i David

Dla fanów serialu „Roseanne” pierwszy sezon „The Big Bang Theory” był wielką gratką. Zwłaszcza dla osób zawiedzionych finałem serialu i tych, którzy po prostu uwielbiali związek Darlene i Davida. Po ponad dekadzie Johnny Galecki i Sara Gilbert pojawili się znowu na ekranie, żeby zrobić eksperyment zwany inaczej „randką”. Nie jest trudno sobie wyobrazić, że jest to kontynuacja „Roseanne”, bo bohaterowie zachowują się tak samo. Jednak Darlene chciała zawsze być pisarką, a nie naukowcem.

Ilu geniuszy trzeba do skręcenia szafki?

Jak się okazuje – żadnego. Kiedy Sheldon, Leonard, Howard i Raj omawiają jak złożyć i ulepszyć nową szafkę Penny, ta sama zaczyna składać mebel. Grupa zupełnie odłączyła się od świata i nawet jeśli Penny rzuca w ich stronę prowokujące zdania, to w zamian dostaje ciszę.

To moje miejsce

Teraz Sheldona siedzącego na konkretnym miejscu bierzemy za normę i oczywistość, jednak na samym początku potrzebowaliśmy uzasadnienia, dlaczego tak jest. Chociaż nadal wydaje się to absurdalne i nie możemy się dziwić Penny, że nie rozumiała, dlaczego konkretnie ma się przesiąść, to jego rozumowanie ma przynajmniej sens. Jak wiemy to dopiero początek udziwnień Sheldona, ale wykrzyczane „That’s my spot!” było naszym pierwszym kontaktem z dziwnością Coopera.

Kochani włamywacze

Te kilkanaście lat temu mogliście oglądać scenę, w której Sheldon włamuje się do mieszkania Penny, kiedy ta śpi, żeby w nim posprzątać  i uważać, że była dosyć niegroźna. Jednak obecnie takie zachowanie na pewno zakończyłoby się dla Sheldona pobytem w więzieniu. Nie ma się co dziwić, kiedyś śmiałam się na tej scenie, teraz zwyczajnie byłam nią przerażona.

To tylko kilka bardziej charakterystycznych scen z pierwszych odcinków, o których mogliście zapomnieć. Opinie co do jakości „The Big Bang Theory” są skrajne, ale niemniej jednak przykro będzie się pożegnać  tą grupką kujonów.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Big Bang Theory

Życie dwóch geniuszy, doktorów Leonarda Hofstadera i Sheldona Coopera, zmienia się na zawsze, kiedy poznają swoją nową sąsiadkę. Jest nią aktorka Penny, która pracuje …