Artykuły

W pierwszym sezonie byliśmy świadkami tajemniczego morderstwa, a w drugim mieliśmy okazję podziwiać działanie seryjnego mordercy oraz ojca chrzestnego – Hirama. Czego więc możemy spodziewać się po nowym sezonie? Jakie problemy czekają na ekipę z Riverdale? Kto będzie głównym złoczyńcą i czy Archie trafi do więzienia? Na wszystkie te pytania i nie tylko odpowiadamy poniżej, w małym podsumowaniu wiedzy, którą zawdzięczamy materiałom promocyjnym oraz wypowiedziom producentów.

Poprzedni sezon „Riverdale” skończył się emocjonującym cliffhangerem. Black Hood został wreszcie złapany, a Archie stał się podejrzanym numer jeden w sprawie zabójstwa Cassidy’ego. Wszystko to oczywiście dzięki knuciom ojca Ronnie. Twórcy serialu już nie raz pokazali, że lubią bawić się konwencją. I co ciekawe w nowo nadchodzącym sezonie nie zamierzają osiąść na laurach. Showrunner produkcji, Robert Aguirre-Sacasa, nieustannie podkreśla, że trzeci sezon ma być wyjątkowy pod względem przedstawionych treści.

W planach między innymi jest kolejny epizod musicalowy oraz pierwszy odcinek retrospekcyjny, dla którego inspiracją stał się film „The Breakfast Club” z 1985 r., w którym wystąpiła Molly Ringwald – serialowa Mary Andrews. Retrospekcja ma na celu pokazanie widzom czasów, kiedy to rodzice głównych bohaterów byli w liceum oraz ujawnienie ich tajemnic z tamtego okresu. W nastoletnie wersje rodziców wcieli się główna młodociana obsada, w tym Lili Reinhart i KJ Apa. W odcinku specjalnym wystąpi także Anthony Michael Hall, który wcieli się w ówczesnego dyrektora Riverdale High School.

Nadchodzący sezon w dużej części ma skupić się na elementach paranormalnych, a tym samym niebezpiecznym kulcie The Farm. Roberto Aguirre-Sacasa podczas jednego z wywiadów wspomniał o tym, że inspiracją dla tajemniczego kultu był dokument Netflixa pod tytułem „Wild Wild Country”. W innej rozmowie showrunner szczególną uwagę zwracał na siódmy odcinek drugiego sezonu „Tales from the Darkside” – sugerując, że to właśnie tam powinniśmy szukać wskazówek dotyczących trzeciego sezonu.

Riverdale, Sezon 3, Archie, Informacje

Jeśli chodzi o stałą obsadę serialu, to wszystko zostaje po staremu, czyli na ekranie zobaczymy: Archiego (KJ Apa), Betty Cooper (Lili Reinhart), Veronicę Lodge (Camila Mendes), Jugheada Jonesa (Cole Sprouse), Hermionę Lodge (Marisol Nichols), Cheryl Blossom (Madelaine Petsch), Josie McCoy (Ashleigh Murray), Alice Cooper (Madchen Amick), Freda Andrewsa (Luke Perry), Hirama Lodge (Mark Consuelos), Kevina Kellera (Casey Cott) oraz FP Jonesa (Skeet Ulrich). Dodatkowo do głównej obsady dołączyli: Toni Topaz (Vanessa Morgan) i Reggie (Charles Melton).

Oprócz tego według informacji od samego Cole’a Sprouse’a, w nowym sezonie będziemy mieli okazję zobaczyć mamę i siostrę Jugheada, Jellybean – około ósmego lub dziewiątego odcinka. Ostatnią, a tym samym największą niespodzianką jest dołączenie Penelope Ann Miller do obsady. Wcieli się w Panią Wright, prokurator, która za wszelką cennę będzie chciała udowodnić winę Archiego, a tym samym przedstawić go jako niebezpiecznego, gwałtownego socjopatę, który jest zdolny do wszystkiego. Warto wspomnieć także o tym, że Miller jest znakomitą aktorką i dzięki swojej grze była nominowana między innymi do Złotego Globu.

Jughead, Betty, Bughead, Sezon 3, Riverdale,

Pierwszy odcinek 3. sezonu „Riverdale” pojawi się na Netflixie 11 października.

Źródło: digitalspy.com, denofgeek.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Riverdale

W tajemniczym miasteczku Riverdale w niewyjaśnionych okolicznościach ginie młody chłopak. Grupka przyjaciół stara się rozwiązać zagadkę śmierci Jasona, często pakując …


Aktualności