Artykuły

Sprawianie prezentów jest nawet fajniejsze od ich dostawania. Co jednak kupić serialomaniakowi tak, aby z danej niespodzianki się ucieszył, a nie zawiódł nietrafionym upominkiem? Oto garść gadżetów, która na pewno prawdziwemu serialomaniakowi się spodoba.


Dla papierniczego świra

1. Notes „You are my lobster” Friends, 4gift.pl / 2. Notes Stranger Things VHS, 4gift.pl / 3. Metaliczny notes Stranger Things, 4gift.pl / 4. Trakcery serialowe do wydrukowania, etsy.com

Jako że niektórzy powinni mieć zakaz wstępu do sklepów papierniczych z racji porzucanej zaraz po przekroczeniu progu samokontroli, możecie ich wyręczyć. Jestem nieomal pewna, że notes bądź kalendarz z motywem ulubionego serialu wywoła na twarzy obdarowywanego wielki uśmiech. Ze znalezionych przeze mnie: notes z „Friends” z napisem „You’re My Lobster” (dlaczego, jak szukałam jakiegoś, nie wiedziałam o jego istnieniu?), notes-portal z serialu „Rick & Morty” albo ze „Stranger Things” w kształcie kasety VHS. 
Przy okazji szukania notesów, znalazłam papierową wersję aplikacji TV Time. Trackery serialowe do wydrukowania, przyklejenia na ścianie i wypełniania. 


Dla fana gier planszowych

1. Monopoly „Friends” // 2. Polska edycja Trivial Pursuit „The Big Bang Theory” // 3. Monopoly „The Big Bang Theory” // 4. Polska edycja Trivial Pursuit „Friends” // 5. Monopoly „Game of thrones”


Zimowe wieczory są… zimne (eureka!) oraz długie. Zamiast spędzać je z oczami wbitymi w ekran telefonu bądź komputera, można sobie trochę pograć. Na przykład w Monopoly z „Friends”, „Game of Thrones”, „Rick & Morty”, „The Big Bang Theory”. 
Dobrym pomysłem będzie też „Trivial Pursuit”, gra, w której odpowiada się na pytania (dość szczegółowe) związane z danym serialem. Znów – „Trivial…” o „Friends”, „The Big Bang Theory” (kiedyś do znalezienia w TK Maxx). 


Dla zbieracza

 1. Figurka Funko Pop Arya Stark // 2. Breloczek z mini Funko Popem Jon Snow // 3. Figurka Funko Pop Jedenastka, Stranger Things // 4. Figurka Funko Pop Sherlock BBC // 

Choć nie rozumiem idei przedmiotów, które, choć wyglądają ładnie, kuszą estetyką oraz wykonaniem, to jednak stoją na półce i się kurzą… Funko POP!. Figurek tych jest masa, dosłownie z każdego serialu, wobec czego wystarczy tylko wiedzieć, czym bliska osoba się interesuje, co ogląda, na jakim punkcie szaleje. Do wyboru między innymi bohaterowie „Friends”, „Game of Thrones”, „Rick & Morty”, „Sherlock”.


Dla wielbiciela kufli, kubków

 1. Filiżanka „Central Perk. Friends” 650 ml szczęścia // 2. Filiżanka Rodu Stark, „Game of Thrones” 650 ml //  3. Kubek „Mornings are for coffee&contemplation” Stranger Things //


Dla takich osób, dla których niezamykające się drzwi od szafki z kubkami nie są wymówką do tego, by twierdzić, że wciąż ma się ich mało. Dla takich, którzy w TK Maxx idą prosto do regału z ceramiką, aby później odchodzić od niej z pustymi rękami. A w końcu i przede wszystkim – dla tych, którzy oglądają dużo seriali i standardowy kubek 250ml to jednak o wiele, wiele za mało. 
Kubek z „Friends” (no bo przecież przez większą część odcinków bohaterowie siedzą i piją kawę!), filiżanka rodu Starków (całe 650 ml!), kubek „Mornings are for coffee & contemplation” ze „Stranger Things”, a może kubek 3D z „Ricky&Morty”.


Dla książkoholika

 1. „Jak przetrwać w świecie Stranger Things” // 2. „Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie” Kelsey Miller // 3. „Stranger Things. Po drugiej stronie” 


Seriale powstają na podstawie książek. Na przykład taki „The Witcher”. Niedawno na polskim rynku pojawiła się książka „Przyjaciele. O najlepszym serialu na świecie” autorstwa Kelsey Miller. Autorka opowiada w niej o największych sekretach produkcji, ale i o tym, jak i dlaczego serial ten stał się dla niej ważny. 
Dla fanów „Stranger Things” możecie kupić „Stranger thinsThings: worlds turned upside down: the official behind the scenes companion”. 
A może „Gra o tron”? Wtedy może lepiej na czytnik… 


Dla gadżeciarza 

 1. Plakat Albuqerque Skyline, „Breaking Bad”  // 2. Przezroczysty neon „Central Perk” // 3. Uchwyt na jajka z „Game of thrones” // 4. Powerbank z „Rick&Morty”
 • Trudno było wybrać mi gadżety, które mogą spodobać się waszym krewnym bądź znajomym, ale jestem pewna, że nawet jeżeli nie znajdziecie tu czegoś dla siebie, poczujecie się na tyle zainspirowani, że poszukiwania pójdą Wam prościej.
 • Bardzo spodobał mi się neon z „Central Perk” i gdybym tylko miała gdzie go powiesić… A także gdybym w międzyczasie wygrała w totka… Nie wspominając o znanej żółtej ramce, którą bohaterowie tego serialu mieli powieszoną na swoich drzwiach.
 • Mapka-zdrapka „The End of the F***ing World”.
 • Wycieraczka z „Game of Thrones”, którą będzie się omijać szerokim łóżkiem, aby przez przypadek jej nie ubrudzić.
 • Plakat z „The crown”, który czaruje i obezwładnia, nawet jeśli patrzę na niego przez ekran komputera. Jest cudowny.
 • Poduszka z „The Office”, może nie do przytulania, ale na pewno do tego, by było nam przyjemnie i swojsko, kiedy kładziemy się w łóżku bądź siadamy na kanapie, by obejrzeć ulubiony serial. Do tego zestawu idealnie wpasowałyby się podkładki pod kubek, ażeby nie pobrudzić mebli. Obok takich pięknych dodatków nie można przejść obojętnie.
 • A może jednak… „Black Mirror”? Ale tak wiecie, dosłownie. Punkt do designu, szykowności i wybuchu śmiechu za każdym razem, gdy będzie się obok niego przechodziło.

Prezentem może być wszystko, co przyda się danej osobie, która może sama chciała sobie to sprawić, ale na przykład nie posiadała funduszy bądź miała inne pilniejsze wydatki. Wystarczy słuchać, znać ją, a wtedy nawet kubek z ulubionym bohaterem serialu stanie się najlepszym upominkiem od lat.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Artykuły