Artykuły

Jak to dzieje się również w codziennym życiu, alkohol potrafi poprawić nastrój, pogodzić wrogów, zapewnić chwilę spokoju po ciężkim dniu, czy podtrzymać rozmowę. Z czasem telewizja stała się coraz bardziej tolerancyjna względem napojów alkoholowych, co można zauważyć w naszych ulubionych produkcjach. Prezentujemy wam top najlepszych napojów alkoholowych rozsławionych przez seriale.

11. „How I Met Your Mother” (2005–2014) Gin i tonik

Ted i Barney w jednym z odcinków razem stanęli za barem, aby popisać się swoimi barmańskimi umiejętnościami. Powiedzmy, że Barney nie poradził sobie z tym zadaniem zbyt dobrze. W pamięć fanom zapadła scena kiedy spanikowanym głosem wykrzykiwał „Co to jest Gin z Tonikiem?”, nie mając pojęcia, że jest to zwyczajne połączenie tychże dwóch składników.

Serial dostępny na platformie Netflix.

 

10. „Gilmore Girls”(2000–2007) Long Island Ice Tea

Jak mówi jedna z głównych bohaterek, Lerelai, do swojej córki: „Kochanie, pewnego dnia, kiedy trochę podrośniesz, zapoznasz się z czymś niezwykle uwodzicielskim, ale też zdradliwym. Long Island Ice Tea sprawia, że robisz rzeczy, których normalnie byś nie zrobiła, na przykład publicznie podnosisz spódnicę lub dzwonisz do kogoś, do kogo normalnie byś nie zadzwoniła”. Brzmi jak niezła zabawa? Rory raczej opowieść matki tylko odstraszyła. Może to i dobrze. Połączenie rumu, ginu, wódki i tequili nie brzmi zbyt zachęcająco, ale z pewnością daje porządnego kopa na resztę nocy.

Serial dostępny na platformie Netflix.

 

9. „Trailer Park Boys”  (2001–2018) Whisky z colą

Ten absurdalny paradokument opowiada o odpowiedniku polskich starych kamienic. Za oceanem podobną funkcję pełnią osiedla baraków i przyczep. Jedno z nich zamieszkują Ricky, Julian i Bubbles. Okrytym złą sławą osiedlem Sunnyvale Trailer Park zarządza z kolei były policjant i alkoholik Jim Lahey, którego niemal w każdej scenie widzimy z bardzo finezyjnym drinkiem w dłoni- whisky z colą.

Serial dostępny na Netflixie.

 

8. „Justified” (2010–2015) Negroni

„Justified” to świetnie przyjęty przez krytyków serial opowiadający historię dochodzeń szeryfa federalnego. Najbardziej popularnym alkoholem w serialu był niewątpliwie bourbon, został on jednak w jednym z odcinków zepchnięty na drugi plan przez Negroni- drink na bazie ginu, wermutu i gorzkiego likieru.

Serial dostępny na Amazon Prime.

 

7. „The Vampire Diaries” (2009–2017) Bourbon

Bourbon kojarzy się dostojnością i dojrzałością. Wampiry, będąc istotami nieśmiertelnymi, nie mogą się upić, nawet tak wysokoprocentowym alkoholem. Niemal w każdym kadrze w domu braci Salvatore widniały kryształy wypełnione bursztynowym płynem a dla Damona był to nawet nieodłączny element większości nieprzyjemnych konwersacji.

Serial nie jest obecnie dostępny w Polsce.

 

6. „Shameless” (2011–) Czyli tak właściwie wszystko.

Producenci Shameless chcieli odróżnić serial od innych produkcji o amerykańskiej klasie robotniczej poprzez zwrócenie uwagi na to, jak przewlekły alkoholizm głównego bohatera wpływa na jego rodzinę. Frank Gallagher jest samotnym ojcem szóstki dzieci.Zamiast jednak zająć się potomstwem, spędza on całe dnie na piciu wszelkiego rodzaju trunków alkoholowych, podczas gdy dzieci nauczyć się muszą samodzielności.

Serial dostępny na Netflixie.

 

5.  „Game of Thrones” (2011–2019) Czerwone wino

Tajemnicą nie jest, że w tym kultowym już serialu HBO alkohol leje się strumieniami. Najbardziej popularnym tu alkoholem jest czerwone wino, które kojarzy się przede wszystkim z rodem Lannister. Gustował w nim nie tylko Tyrion, ale też Cersei, którą rzadko można było ujrzeć bez kielicha w dłoni. Zapomnieć nie można też, że to właśnie trucizną dolaną do wina otruty został Joffrey podczas swojego wesela.

Serial dostępny na HBO GO.

 

4. „Mad Men” (2007–2015) Old Fashioned

W latach 60-tych bardzo popularne były lunche, na których wypijało się do posiłku kilka Martini. Trend picia w przerwie od pracy został porzucony, ale wtedy nikt nie był jego lepszym wyznawcą niż Don Draper. Draper poszedł jednak o krok dalej i rozsławił koktajl zwany OldFashioned- klasyczne połączenie mielonego cukru oraz bourbonu udekorowany owocami i podawany na kostkach lodu.

Serial dostępny na platformie Netflix.

 

3. „Archer” (2009–) Glengoolie Blue Scotch

Ten animowany serial szpiegowski przeplata ze sobą prawdę i fikcję. On jako pierwszy zaprezentował światu luksusową whisky zwaną Glengoolie. Niestety, mimo że bardzo intersujący, ów trunek w rzeczywistości nie istnieje, ale najprawdopodobniej najbardziej zbliżony do niego smak i wygląd ma Johnnie Walker Blue Label Whisky.

Serial dpstępny na platformie Netflix.

 

2. „Sex and The city” (1998–2004) Cosmpolitan

Drink spopularyzowany został przez serial oraz aż dwa przebojowe filmy. Koktajl składa się z wódki, Cointreau, soku porzeczkowego oraz odrobiny soku z cytryny. Jest on słodko-kwaśny i bardzo różowy! Jedna z bohaterek próbowała zamówić go nawet w restauracji z fast-foodem, ale Cosmopolitan jeszcze tak daleko niestety nie zaszedł.

Serial dostępny na HBO GO.

 

1. „The Simpsons” (1989–) Duff Beer

„Za powód rozwiązań wszystkich naszych problemów” - krzyknął Homer podczas nadal słynnego toastu w barze, zaraz po jednym z ciężkich dni w  pracy w Springfield Nuclear Power Plant. Tą jakże otwartą miłością do piwaHomer przetarł szlaki dla późniejszych miłośników alkoholu w seriach animowanych, między innymi „Archera”.

Serial oglądać można na FOX Comedy.

 

 

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

SerialeGame of Thrones

Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.


How I Met Your Mother

"How I Met Your Mother" to telewizyjny serial komediowy, opowiadający o (nie)szczęśliwych próbach "zdobycia" odpowiedniej narzeczonej przez Teda (Josh Radnor), …


Justified

Głównym bohaterem jest agent U.S. Marshal Raylan Givens, który egzekwuje sprawiedliwość według własnych zasad. W rezultacie zostaje przeniesiony do miasta, w którym …


Mad Men

W serialu ukazane jest życie Dona Drapera, dyrektora kreatywnego agencji reklamowej Sterling Cooper. Mężczyzna zrobi wszystko, by odnieść sukces, jednak tajemnice …


Shameless

Serial opowiada o dysfunkcyjnej rodzinie Franka Gallaghera, który samotnie wychowuje szóstkę dzieci. Kiedy ojciec spędza czas na piciu do nieprzytomności, jego …


The Vampire Diaries

Po śmiertelnym wypadku rodziców Elena i Jeremy powoli dochodzą do siebie. Wracają do szkoły, gdzie dziewczyna od razu zauważa nowego ucznia, Stefana Salvatora. …


Sex and the City

Serial przedstawiający perypetie czterech zupełnie różnych od siebie, zwariowanych przyjaciółek. Główna bohaterka Carrie poszukuje prawdziwej miłości i redaguje …


The Simpsons

Satyryczne spojrzenie na życie i kulturę amerykańską serwowane w ramach opowieści o przygodach tytułowej rodziny. Z Simpsonami nie można się nudzić. Każdy z odcinków …


Trailer Park Boys

"Chłopaki z baraków" to paradokumentalny serial, opowiadający o losach Juliana, Rickiego i Bubblesa, trzech przyjaciół, którzy mieszkają na Trailer Park, czyli …