Artykuły

Więźniarki z Litchfield powracają, ale czy w pełnym składzie? Co się stało z Alex i czy zobaczymy jeszcze Dayę? Poprzedni sezon zakończył się w dołującym momencie, ale, jak się okazuje, nie mamy co liczyć na poprawę w obecnym. 6. sezon zawita na Netflixa już 27 lipca, a poniżej zebraliśmy wszystko, co jak na razie o nim wiadomo.

„Orange Is the New Black” to jeden z tych seriali, który jest za dobry, żeby uznać go za guilty pleasure, ale niewystarczająco wybitny, żeby się nim zachwycać ponad wszystkie inne produkcje. Niestety, poprzedni sezon przesunął go bardziej w tę negatywną stronę, co nawet przyznaje sama kreatorka serialu – Jenji Kohan. Za spadek poziomu producentka, Tara Herrmann, obwinia zmiany w gronie scenarzystów i fakt, że nie czuli się oni wystarczająco związani z postaciami na poziomie twórczym, a bardziej jako fani serialu. 

Jednak jaki poprzedni sezon by nie był, to na pewno zostawił zarówno nas, jak i więźniarki z Litchfield w bardzo przygnębiającym, pozbawionym nadziei miejscu. Teraz liczylibyśmy na to, że idziemy już w lepszą stronę, ale, jak pokazał zwiastun 6. sezonu, jest tylko gorzej.

 

Nie dość, że bohaterki są rozdzielone od swoich dotychczasowych kręgów znajomych, to jeszcze trafiając do nowego więzienia stają się w nim świeżakami i muszą dostosować się do nowych reguł. Nie zapominajmy też, że to już nie jest ich przyjazne Litchfield, tylko oddział o maksymalnym rygorze, a przecież wiemy, że większość ze skazanych, które znamy, trafiły do więzienia za mało poważne przestępstwa, więc odsiadka w tak rygorystycznych warunkach będzie dla nich wyzwaniem. 

6. sezon zaczyna się tydzień po wydarzeniach kończących ten poprzedni, czyli po stłumieniu buntu w Litchfield i odprowadzaniu więźniarek do transportów, które mają je zawieźć do odpowiednich placówek. W nowym sezonie zostają postawione przed trudnymi moralnie wyborami: czy uratują siebie, czy będą chronić resztę? Na ile mogą sobie zaufać i komu powinny powierzyć swój los? Jakie czekają ich konsekwencje po 3 dniach pełnych wolności i czy było warto tego doświadczyć?

oitnb,orange is the new black, sezon 6

Jak na razie wiemy, że z obsady z więźniarek powrócą: Frieda (Dale Soules), Suzanne (Uzo Aduba), Cindy (Adrienne C. Moore), Taystee (Danielle Brooks), Red (Kate Mulgrew), Piper (Taylor Schilling), Nicky (Natasha Lyonne), Gloria (Selenis Leyva), Blanca (Laura Gómez), Flaca (Jackie Cruz), Maritza (Diane Guerrero), Maria (Jessica Pimentel) i Lorna (Yael Stone). Z władz zobaczymy znowu Caputa (Nick Sandow), Lindę (Beth Dover) oraz Ricka Hoppera (Hunter Emery).

Z nowych twarzy do obsady dołączyła Rebecca Knox mająca zagrać więźniarkę Tinę Swope, którą aktorka opisała jako „dążącą do celu bez względu na konsekwencje”.

Jednak co się stanie z Alex Vause (Laura Prepon)? Fani od dawna przewidują koniec dla tej postaci, a twórcy postanowili jeszcze z nich zakpić wrzucając na swojego Twittera filmik z Piper w programie „Jeopardy”.

We'll take TELL US WHERE ALEX IS for $200 please. pic.twitter.com/UczrNERVcB

— Orange Is the New... (@OITNB) 19 lipca 2018

Wiemy ze zdjęcia, jakie aktorka wrzuciła w ostatni dzień kręcenia 6. sezonu, że na planie się pojawiła, ale przez brak Alex w zwiastunie, jej los pozostaje nieznany. 

Musimy się przygotować na przygnębiający i mroczny sezon, co nawet potwierdziła Danielle Brooks, dla której był on najcięższy do nakręcenia. Kto przetrwa ten sezon, dowiemy się dopiero 27 lipca.

Źródło: digitalspy.com, denofgeek.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Orange Is the New Black

Piper Chapman, skazana na 15 miesięcy pozbawienia wolności za transakcje narkotykowe, trafia do żeńskiego więzienia Litchfield. Tam poznaje kobiety z różnych zakątków …


Aktualności