1
Artykuły

Jak wiele razy wam się zdarzyło, że musieliście patrzeć na śmierć ulubionego bohatera w serialu? Nie wiadomo, co wtedy zrobić: oglądać dalej czy ogłosić żałobę i rzucić to w diabły. Przyjrzyjmy się, kogo straciliśmy w ubiegłym roku. Uwaga, tekst zawiera SPOILERY!

9. Thomas Yates i Leann Harvey, „House of Cards”

Piąty sezon „House of Cards” to aż dwie śmierci bohaterów ostatnio dosyć kontrowersyjnego serialu przez postać Kevina Spacey’ego. Są to, jak można się było spodziewać, ofiary małżeństwa państwa Underwood. Otrucie oraz wypadek samochodowy? To chyba nie był przypadek.

 

8. Joanna Wellick, „Mr. Robot”

Serial, który pokochali widzowie, zebrał także wiele pozytywnych opinii krytyków. Popularny „Mr. Robot” ciągle nas zaskakuje, a w trzecim sezonie szokiem z pewnością była m.in. śmierć pięknej Joanny, która zamieszała trochę w fabule. Serial bez niej już nie będzie taki sam.

 

7. Siophan Sadler, „Orphan Black”

W piątym sezonie serialu „Orphan Black” pożegnaliśmy panią Sadler. Mimo różnych opinii na jej temat, trzeba pamiętać, że to ona opiekowała się córką Sary, Kirą. Nie była najmilszą i najcieplejszą opiekunką, jednak chyba nie zasłużyła na taką śmierć, jaką był strzał w klatkę piersiową.

 

6. Bohaterowie z „Outlandera”

W najnowszej serii „Outlandera”, tak jak w poprzednim sezonie, nie zabrakło paru zgonów. Łącznie pożegnaliśmy aż czterech ważnych bohaterów (Jonathan Randall, Rupert Mackenzie, Frank Randall, Geillis Duncan). Niektórzy zginęli w walce, inni w wypadku samochodowym, a jeszcze inni doczekali się śmierci przez poderżnięcie gardła. Strach pomyśleć, co przyniosą nam kolejne odcinki.

 

5. Littlefinger, „Game of Thrones”

Na liście nie mogło oczywiście zabraknąć jednego z najpopularniejszych seriali, którego charakterystyczną cechą są m.in. śmierci bohaterów, głównych, drugoplanowych – bez różnicy. Wszyscy wiemy, że nie warto się przywiązywać do postaci z „Game of Thrones”, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że niebawem bardzo źle skończą. Tym razem padło na Petyra „Littlefingera” Baelisha, któremu Arya Stark poderżnęła gardło.

 

4. William Hill, „This Is Us”

Na pewno wiele osób słyszało już o tym komediodramacie. Jest on niesłychanie bliski wszystkim, ponieważ w przenikliwy sposób opowiada o ludziach, którzy są podobni do każdego z nas. Oglądając ten serial możemy się śmiać, ale też płakać; choć śmierć Williama była nieunikniona, na pewno wywołała fale łez.

 

3. Rayna Jaymes, „Nashville”

Piąty sezon „Nashville” zasmucił na pewno większość fanów tej produkcji. W wyniku wypadku samochodowego zginęła legendarna gwiazda muzyki country i najważniejsza bohaterka serialu. Nieczęsto zdarza się sytuacja, że akurat główna postać zostaje uśmiercona, dlatego taki moment tak bardzo zapada w pamięć.

 

2. Bob Newby, „Stranger Things”

W zeszłym roku Netflix wręcz zalał nas świetnymi serialami na swojej platformie. Wśród nich był również drugi sezon „Stranger Things”, w którym po raz kolejny stawiliśmy czoło przerażającym mocom. Nie obyło się przy tym bez ofiar i w wyniku ataku „demodogów” straciliśmy partnera Joyce Byers, który zapłacił życiem za swoją życzliwość, wielkie serce i chęć pomocy.

 

1. Stefan Salvatore, „The Vampire Diaries”

Finałowy sezon przyniósł fanom serialu wiele zaskoczeń, ale na pewno największym była śmierć jednego z głównych bohaterów. Stefan Salvatore (grany przez Paula Wesleya) był bratem uwielbianego Damona, który towarzyszył nam przez całe 8 sezonów serialu. Niestety wampirowi przyszło na końcu poświęcić swoje życie, żeby zabić Katherine.

 

A wy za kim będziecie najbardziej tęsknić?

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Game of Thrones

Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.


The Vampire Diaries

Po śmiertelnym wypadku rodziców Elena i Jeremy powoli dochodzą do siebie. Wracają do szkoły, gdzie dziewczyna od razu zauważa nowego ucznia, Stefana Salvatora. …


Outlander

Pielęgniarka Claire Randall w tajemniczych okolicznościach przenosi się z 1945 do 1743 roku. Kiedy poślubia dzielnego Szkota, Jamiego Frasera, jej serce zostaje …


House of Cards

Zostać politykiem może każdy, ale osiągnąć w tej dziedzinie rzeczy wielkie mogą jedynie ludzie silni i bezwzględni. Posiadanie takiej etykietki jest największym …


Mr. Robot

Pesymistyczna antyutopia o świecie, którym rządzą złe korporacje, a walczą z nimi niesympatyczni hakerzy pod przywództwem Pana Robota. Ten do gry wciąga genialnego, …Stranger Things

Akcja serialu rozgrywa się w 1983 roku w stanie Indiana, USA. W spokojnej, podmiejskiej dzielnicy ginie chłopiec. Przyjaciele, rodzina i policja zaczynają poszukiwania, …


Nashville

Raynie James to 40-letnia, legendarna gwiazda muzyki country, która, by kontynuować swoją karierę, wyrusza w trasę koncertową z młodą Juliette Barnes.


This Is Us

Rebecca Pearson jest młodą, piękną kobietą i przede wszystkim przyszłą mamą. W dniu urodzin jej męża na świat przychodzą trojaczki, które splatają losy rodziny …