Artykuły

Sitcomy albo się lubi, albo nienawidzi. Ja jednak należę do osób, które lubią, kiedy coś w tle towarzyszy mi w trakcie codziennych czynności, wobec czego takie właśnie seriale – krótkie, śmieszne i niewymagające stuprocentowej uwagi – zajadam z chęcią.

„New Girl” powróciło niedawno z siódmym sezonem (co mnie mocno zdziwiło, myślałam, że rzeczywiście poprzestaną na szóstej serii), wobec tego to chyba najlepszy moment na to, by wspomnieć najlepsze momenty z poprzednich sezonów.

Śmiech to nie zawsze zdrowie

Kiedy Nick próbuje się umówić z koleżanką z pracy, jego współlokatorzy raz za razem komentują jego wygląd. Biedny i sfrustrowany Nick zaczyna się więc prężyć przed lustrem przy głośnej muzyce, zrzucając z siebie kolejne części garderoby. W tak zwanym międzyczasie Jess przeszkadza głośna muzyka zza ściany, wobec czego z impetem wpada do pokoju… A na widok nagiego Nicka, który jest całą sytuacją jeszcze bardziej zszokowany, wybucha śmiechem i szybko się ewakuuje. Później oczywiście Jess dzieli się tym z resztą współlokatorów i kiedy myślimy, że nie może być bardziej niezręcznie… No, jest. Rada na przyszłość: jeśli widzisz nagiego kolesia, nie śmiej się. N o p e.

Pierwsze wspólne Święto Dziękczynienia

Czy jest coś bardziej amerykańskiego od obchodzenia Święta Dziękczynienia? Oczywiście, że nie! Jess co prawda nie planowała wyprawiać żadnej imprezy, jednak gdy na horyzoncie pojawił się przystojny nauczyciel, dla którego były to pierwsze święta bez ukochanej babci, dziewczyna poczuła się do obowiązku, by ten dzień był wyjątkowy. Męska część domowników nie była z takiego obrotu spraw zadowolona; ich planem było przecież oglądanie meczu i picie piwa. Finał odcinka pokazuje jednak, że Jess udało się osiągnąć cel, chociaż chyba nie o taki rozwój spraw jej chodziło. Pewnym jest, że wszyscy ten dzień będą mieli głęboko w swojej pamięci – na dobre i na złe.

Miłość nie jest jej dana 

„Dirty Dancing” to taki film, który dla wielu dziewczyn jest idealną historią o miłości, tej zakazanej. Jess jednak tej miłości nie ma, została jej paskudnie pozbawiona, więc oglądając film w zasadzie jeszcze bardziej się dobija, zdając sobie sprawę, że taka historia i taka miłość nie są jej dane. Nickowi i Winstonowi się to nie podoba, a winą za zaistniałą sytuację obarczają oczywiście Schmidta, który zgodził się przyjąć dziewczynę pod ich dach. Mężczyzna próbuje ją więc pocieszyć, tyle, że chyba nie za bardzo mu to wychodzi. Mimo wszystko jest to scena, która pokazuje, jak między całą czwórką nawiązuje się pewna, później zrozumiała tylko dla nich, więź – Jess staje się ich „dziewczyną”, której będą na przełomie kolejnych sezonów pilnowali jak własnego oczka w głowie.   

Walk of shame

Jess i Cece wychodzą pewnego wieczoru na miasto. Idą na imprezę, a kończą tak, jak kończą – to jest budzą się w obcych łóżkach z rozwianym oczywiście włosem i pełnym makijażem. Do mieszkania trzeba jakoś wrócić, więc idą tak przez miasto – z tym rozmazanym tuszem, nieładem na głowie i w wysokich butach, które tego wszystkiego na pewno nie ułatwiają. Ludzie się z nich śmieją, a ich to jakby nie obchodzi. Znajdźcie mi bardziej ikoniczną scenę w wykonaniu kobiet. Poczekam.

Szkolenie z Tindera (Dice)

W czwartym sezonie Jess doszła do tego momentu w swoim życiu, w którym postanowiła zdać się na aplikację  randkową, jeśli chodzi o wybory sercowe. Nie było to jednak tak łatwe, jak mogło się wydawać i po kolejnej nieudanej randce Jess prosi o pomoc Schmidta – a dokładnie o wytrenowanie ją w sztuce randkowania. „Wiem, że jestem łatwowierna, wszyscy mi to mówią, i nie mam powodu, by im nie wierzyć” mówi, a Schmidt zabiera się do roboty. Trening zaczyna się od dziesięciu próbnych randek, na których Jess ma nauczyć się tego, jak serwować dobre wymówki na przerwanie spotkania. Scena jest śmieszna, Jess nieporadna, ale chyba za to właśnie ją lubimy.

New Girl, tinder, Schmidt, Jess, Jess i chłopaki, serial, 7 sezon

W nadziei na trójkąt

W mieszkaniu zaczynają psuć się kolejne rzeczy, które Nick próbuje samodzielnie naprawić, co nie bardzo mu wychodzi. Jess postanawia więc poprosić gospodarza o pomoc, a gdy chłopaki mówią jej, by tego nie robiła, ona robi oczywiście zupełnie na odwrót. Szybko okazuje się, że sytuacja wygląda nieciekawie, bo po pierwsze: gospodarz wie o dwójce, a nie czwórce lokatorów, a po drugie: Jess zaczyna mu się podobać, więc robi wszystko, by jej pomóc. Nasza niewinna bohaterka jest oczywiście tego nieświadoma, wciąż wierzy bowiem w to, że ludziom zdarza się być miłym zupełnie bez przyczyny. Scena się rozkręca: oto gospodarzowi chodzi nie tylko o chwile spędzoną z Jess, ale… również z Nickiem! Mężczyzna liczy na trójkąt. Później jest tylko gorzej, niemniej to chyba jedna z moich ulubionych scen.

New Girl, Jess, Jess i chłopaki, Nick, trójkąt, serial

Czterech muszkieterów

Jess psuje telewizor. Nick, Schmidt i Wilson przekonują ją, że to jest właśnie ten właściwy moment, ta idealnie zesłana od losu sytuacja, w której może odebrać swoje rzeczy, w tym telewizor, od swojego byłego chłopaka, Spencera. Problemem może być to, że dziewczyna nie chce go już widzieć. Dlatego też zanim zatrzyma się przed jego domem, objeżdża całe osiedle kilka(naście) razy. W końcu Jess puka do jego drzwi, on próbuje być dla niej miły, ale nie na tyle, by oddać jej telewizor po dobroci. Dziewczyna wchodzi więc sama do domu i bierze to, co do niej należy, a z pomocą oczywiście jej współlokatorzy. Wychodząc z telewizorem w rękach (dosłownie!), każe mu się pieprzyć. To też jedna z tych scen, w której panowie pokazują swoją dobrą stronę i zapewniają nas, widzów, że będą pilnować tej naiwnej i biednej Jess, która ma za miękkie serce.

New Girl, Jess i chłopaki, Spencer, Nick, Schmidt, serial

Do smutnego wniosku doszłam w trakcie pisania tego tekstu. Niestety chyba nawet niezbyt odkrywczego – pierwsze sezony seriali są najlepsze. Mówię to oczywiście nie tylko przez pryzmat „New Girl”, ale też „Friends” czy każdej innej produkcji, która ma w tym momencie milion sezonów, a końca nie widać. 

Tak czy siak sitcomy przeżywają swoją drugą młodość i niech ta dobra passa trwa.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

New Girl

Po zerwaniu ze swoim długoletnim chłopakiem, młoda kobieta, Jessica, postanawia na nowo ułożyć sobie życie. Dzięki znalezionemu ogłoszeniu, wprowadza się do mieszkania …