1
Artykuły

Dwa dni temu świat obiegła informacja o nawiązaniu współpracy między Netflixem a Telltale Games. Studio Telltale jest producentem wielu interesujący gier fabularnych, które najczęściej przenoszą graczy do znanych uniwersów, jak chociażby świata „Game of Thrones” czy „The Walking Dead”. Z niecierpliwieniem wyczekuję właśnie zapowiedzianej gry nawiązującej do „Stranger Things”, gdyż wiem, co ci twórcy są w stanie zrobić z dobrym pomysłem. Przyznaję: nadchodząca w tym roku premiera serialu interaktywnego ze świata Minecraft specjalnie mnie nie interesuje, ale jest kilka pozycji od Telltale, które powinny trafić na Netflixa, by zyskać jeszcze większe grono fanów.

Telltale Games to amerykańska firma z Kalifornii, działająca już od 2004 roku. Od tamtej pory stworzyła już kilkanaście gier fabularnych, a część z nich odniosła duży sukces. Skupiłem się jednak na tych, które moim zdaniem najbardziej zapadają w pamięć.

Podano oryginalne tytuły – na ten moment nie ma oficjalnego tłumaczenia gier na język polski. 

5. „Guardians of the Galaxy: The Telltale Series”

Strażników Galaktyki ze stajni Marvela chyba nie trzeba już nikomu przedstawiać. Antropomorficzne drzewo, genetycznie zmodyfikowany szop i pół człowiek z Ameryki weszli z przytupem do świata Avengersów i są jednymi z najpopularniejszych superbohaterów. Gracze otrzymają historię zdecydowanie niezwiązaną z filmowym MCU, jednak nie brakuje w niej ani specyficznego humoru, ani solidnej dawki muzyki z końca poprzedniego wieku.

4. „Batman: The Telltale Series”

Batman, Telltale, gra, Netflix, seriale interaktywne

To, co jest bardzo mocną stroną tej, gry to niewątpliwie świeże i niecodzienne podejście do uniwersum. Gracze mają możliwość poznania wielu ikonicznych postaci, ze Strachem na Wróble i Jokerem na czele. Interesujące jest również to, że część misji należy wykonać również bez kostiumu – jako sam Bruce Wayne.

3. „Tales from the Borderlands”

Gra powstała we współpracy z Gearbox Software i studiem 2K Games, producentem serii „Borderlands”, na której bazuje fabuła gry Telltale. Nawet jeśli nie znacie tej serii, polecam zaznajomić się z „Tales of Borderlands”. Jednocześnie wcielamy się w dwie diametralnie różne postaci (będące niejako po dwóch stronach barykady) i poznajemy historie z ich perspektyw. Wszystko to jest zwieńczone bardzo wyrazistą grafiką i klimatyczną muzyką. 

2. „The Walking Dead” (sezon 1)

The Walking Dead, Żywe trupy, serial, gra, Telltale Games

Jako że na Netflixie nie ma ani jednego sezonu „Żywych trupów”, bardzo możliwe, że ta gra fabularna nie trafi na platformę w formie serialu interaktywnego. Mogę powiedzieć jedynie, że szkoda. Mimo wszystko, szczególnie polecam pierwszy sezon od Telltale, który bardzo dobrze odzwierciedlił świat stworzony przez Roberta Kirkmana.

1. „The Wolf Among Us”

Gra osadzona w uniwersum wymyślonym przez Billa Willinghama, które zostało opisane przez niego w serii komiksów „Fables” („Baśnie”). Nie musicie jednak znać historii, by doskonale wczuć się w klimat tej historii. Bohaterami gry są postacie z baśni, które znamy z dzieciństwa. Mamy więc tu do czynienia z Piękną i Bestią, z Królewną Śnieżką czy z Trzema Małymi Świnkami, a wszystkie te postaci trafiły do współczesnego Nowego Jorku, po tym jak ich własny świat został zaatakowany. Gra skupia się głównie na wątku morderstw baśniowców, a gracz wciela się w postać Wielkiego Złego Wilka, który w nowej rzeczywistości stał się detektywem. Fantastyczna historia, z dobrze wyeksponowaną konsekwencją wyborów gracza, genialnie podkreślona przez pełną mistycyzmu i odrealnienia kolorystykę.

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • Paulina Fąka
    Paulina Fąka
    @Paulacorn

    „The Wolf Among Us” chciałabym tak bardzo

Powiązane

Seriale

Stranger Things

Akcja serialu rozgrywa się w 1983 roku w stanie Indiana, USA. W spokojnej, podmiejskiej dzielnicy ginie chłopiec. Przyjaciele, rodzina i policja zaczynają poszukiwania, …


The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …