2
Artykuły

Z Kolumbii przenosimy się do zupełnie innej lokalizacji, dlatego też nowy sezon „Narcos” dostał swój podtytuł i nie jest już czwartym sezonem, tylko osobnym serialem. Pożegnaliśmy się z Pablo Escobarem i kartelem Cali, teraz czas na nowy rozdział, zupełnie inny kartel i baronów narkotykowych. Czy jest jeszcze jednak nutka nadziei, że Javier Pena powróci? Zobaczymy.

Kartel Guadalajara

Już 17 listopada będziemy mogli  zobaczyć na Netflixie zupełnie nową odsłonę „Narcos”. Tym razem padło na same początki współczesnego rozwoju przemysłu narkotykowego w Meksyku, kiedy całość była jeszcze wielkim chaosem i zbiorowiskiem niezależnych producentów i dilerów. Jak początki, to lata 80. i kartel Guadalajara oraz jego założyciel – Felix Gallardo. Nazwa kartelu pochodzi od meksykańskiego miasta, w którym powstał i gdzie najprawdopodobniej będzie rozgrywać się fabuła, przynajmniej na początku. Jeśli jest baron narkotykowy, to musi mieć swojego nemezis w służbach policyjnych. Tym razem trafiło na agenta DEA – Enrique „Kiki” Camarenę, który przeniósł się do Guadalajara z oddziału w Kalifornii wraz z żoną i synem. Kiedy Kiki pozyskuje informacje o Felixie, przemysł narkotykowy i przede wszystkim handel rozwijają się w zawrotnym tempie, a agent zdaje sobie z tego sprawę, że zatrzymanie kartelu może być bardziej wymagające niż podejrzewał.

narcos mexico, michael pena,

W „Narcos: Mexico” zobaczymy przede wszystkim: Diego Lunę jako Felixa Gallardo, Michaela Penę w roli Enrique Camareny, a u jego boku będzie Matt Letscher wcielający się w partnera Camareny – agenta Jamesa Kuykendal. Nie możemy też zapomnieć o kolejnym wielkim nazwisku w świecie narkotykowym – jest nim Joaquin „El Chapo” Guzman, którego zagra Alejandro Edda. Poza tym do informacji prasowych zostały podane takie nazwiska, jak: Clark Freeman, Alyssa Diaz jako żona Kikiego, Jackie Earle Haley, Mark Kubr, Julio Cesar Cedillo, Joaquín Cosio w roli kolejnego barona – Don Neto,  Mike Doyle oraz Jorge Jimenez.

Przywódca vs agent

Znamy już też charakterystykę zarówno Gellardo, jak i Camareny. Miguel Angel Felix Gallardo, bo tak brzmi jego pełne imię i nazwisko, to jeden z największych baronów narkotykowych w historii Meksyku. Cichy, tajemniczy, ale też odważny i bystry jako przywódca. Dla swoich współpracowników, rodziny i przyjaciół jest lojalny, życzliwy, jednak kiedy w grę wchodzi jego ambicja, wszystko inne przestaje mieć znaczenie. Enrique Camarena to agent DEA działający pod przykrywką, któremu udało się zebrać informacje dzięki ludziom pracującym koło samego Felixa. Rodzina jest dla niego priorytetem, dlatego interesujące będzie uchwycenie tego, jak poradzi sobie z pracą i jednocześnie z ochranianiem najbliższych.

narcos mexico, pedro pascal, javier pena,

Jednak pewnie jesteście ciekawi, czy Javier Pena (Pedro Pascal) powróci w „Narcos: Mexico”. Twórcy tego nie wykluczają, ale też nie potwierdzają. W trzecim sezonie „Narcos” Javier został postawiony przed wyborem kontynuowania służby lub przejścia na emeryturę. Eric Newman w wywiadzie powiedział tylko, że lubi myśleć, że Pena nie podjął jednoznacznej decyzji, czy chciałby wrócić. Newman mógł jedynie powiedzieć, że „Narcos: Mexico” na pewno nie będzie skupione na Javierze, ale też nie wykluczył jego powrotu.

Komentarze

(2)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • DieselPower
  DieselPower

  Javier Pena zapewne wróci, albo pod koniec tej serii (jako wprowadzenie Javiera do Meksyku), albo w kolejnej kiedy nowa lokalizacja i historia się już rozwinie, następnie wyrówna czasowo z wydarzeniami z Kolumbii, a akcja przeniesie pod granicę z Teksasem. Oczywiście to tylko moje domysły.

  • Adriana Musielak
   Adriana Musielak
   @thortilla

   @DieselPower: Też o tym pomyślałam. No i nie zbywaliby tak pytań o jego powrót, gdyby coś nie było na rzeczy :)

Powiązane

Seriale

Narcos

Boss kartelu narkotykowego z Kolumbii, Pablo Escobar, rozpoczyna coraz to intensywniejszy handel kokainą. Staje się celem władz, które za wszelką cenę chcą położyć …


Aktualności