Artykuły

Kwiecień obfitował w znakomite seriale, zarówno nowe jak i te, które już dobiegają końca. Jednak nie obyło się też bez zawodów, co najbardziej rozczarowujące były to wyczekiwane produkcje.

Najgorsze seriale kwietnia

5. „Black Summer” (2019–),sezon pierwszy

black sumer, najgorsze seriale kwietnia 2019

Tematyka zombie nie jest ani nowa, ani świeża, a już na pewno nie jest dobrym wyborem na serial w dzisiejszych czasach. Ogromne przesycenie rynku tym motywem spowodowało nie tylko niemały odwrót widzów od gatunku, ale zbytnią zuchwałość niektórych twórców. Netflix nie zauważył podstawowych błędów, jakie inne stacje popełniły przy tworzeniu opowieści o apokalipsie zombie i niestety poskutkowało to ich powieleniem. Zanim jeszcze serial doczekał się swojej premiery, już było wiadomo, że nie ma sensu ciągnąć tego tematu, dlatego w efekcie „Black Summer” wygląda jak niedokończone dzieło, projekt weekendowy ekipy albo niskiej jakości fanmade. Fabuła jest poszatkowana na kilkanaście bezsensownych rozdziałów, które nie wiadomo co mają wnosić do całości, przez co ogląda się to strasznie ciężko, nie wiedząc tak naprawdę, jaki jest sens tego dzieła. Scenografia praktycznie nie istnieje, wszystko kręcono w jakimś małym miasteczku, nie przygotowując absolutnie niczego. W tle widać umyte auta, przystrzyżone trawniki, czyste ulice i ustawione kosze na śmieci dla śmieciarek, a wszystko to... kilka tygodni po apokalipsie zombie. „Black Summer” to kompletna strata czasu, ale doskonale sprawdzi się jako spełnienie marzeń masochisty szukającego prawdziwych męczarni.

Serial dostępny na Netflix.

4. „No Good Nick” (2019–), sezon pierwszy

no good nick, najgorsze seriale kwietnia 2019

Macie czasem  ochotę obejrzeć dobry sitcom? Coś zabawnego, niebanalnego, co poprawi wam nastrój i równocześnie wciągnie? My tak mamy – dlatego postanowiliśmy dać szansę nowej komedii Netflixa, „No Good Nick”. I wiecie co? Wolelibyśmy poświęcić ten czas na odkurzenie mieszkania raz po raz.

Historia przedstawia losy nastoletniej Nick, która podstępem staje się częścią rodziny Thompsonów, mając zamiar ich okraść – co okazuje się nie być proste.

Ten serial to jedna z gorszych produkcji jakie mieliśmy nieszczęście zobaczyć.  Brak logiki, mdli, niegrzeszący intelektem bohaterowie oraz humor na naprawdę kiepskim poziomie sprawiły, że oglądaliśmy znudzeni, co chwilę sprawdzając, ile pozostało nam do końca odcinka. Liczyliśmy, że akcja się rozkręci – ha, niedoczekanie! Jedynym pozytywem była gra aktorska głównej bohaterki, ale nie oszukujmy się, jedna osoba całej chały nie pociągnie.

Jak wspomniała Karolina w oficjalnej recenzji, odnosi się wrażenie, że to bardzo zła produkcja Disney Channel, a wręcz słaba podróbka disnejowskich seriali dla młodzieży. Momentami wręcz błagaliśmy, żeby seans przerwały reklamy. Jedynym ogromnym plusem „No Good Nick” jest to, że możemy w cudowny sposób rozładować negatywne emocje, wyrzucając temu serialowi wszystko co najgorsze – czyli w gruncie rzeczy wszystko. Miało być zabawnie, wyszło żenująco i infantylnie.

Serce nam się kraja, że platforma nie przedłużyła takich perełek jak „One Day at Time”, zaś „No Good Nick” prawdopodobnie otrzyma zamówienie na kolejną serię. My będziemy jednak trzymać się z daleka. Bardzo daleka.

Serial dostępny na platformie Netflix.

3. „Roswell, New Mexico” (2019–), sezon pierwszy

roswell new mexico, najgorsze seriale kwietnia

Jeśli należycie do grupy serialowych masochistów, to „Roswell, New Mexico”  bezapelacyjnie jest serialem, który zyska wasze uznanie. Niestety jeżeli lubicie seriale ambitne z zaskakującą fabułą, ciekawymi bohaterami, dobrą grą aktorską, to najnowszy reboot stacji The CW nie jest przeznaczony dla was.

Żyjemy w niepokojących czasach, kiedy jesteśmy bombardowani ogromem seriali. Musimy brutalnie wybierać tylko najlepsze produkcje, aby nazbyt nie marnować czasu wolnego. W większości wypadków stacje telewizyjne oraz platformy streamingowe zdają sobie sprawę z tego faktu, ale nie włodarze The CW, a przynajmniej takie wrażenie odnieśliśmy, oglądając pierwszy sezon „Roswell, New Mexico”.

Produkcja ta jest nową wersją serialu z końcówki lat 90. XX wieku. Oryginał trzymał wysoki poziom i cieszył się ogromną popularnością wśród ówczesnych serialomaniaków. Tymczasem reboot „Roswell, New Mexico” swoim poziomem dorównuje produkcjom pokroju „The Bold and the Beautiful”. Twórcy raczą nas: sztucznymi i karykaturalnymi scenami, niedorzeczną fabułą, papierowymi i bezsensownymi dialogami, wątkami miłosnymi napisanymi bez pomysłu oraz bezmyślnie poruszanymi tematami politycznymi. Reasumując: „Roswell, New Mexico” to produkcja, która została stworzona po linii najmniejszego oporu i aż dziw bierze, że stacja zgodziła się wyemitować pierwszy sezon, a jeszcze bardziej zaskakującym jest fakt, iż serial doczeka się kontynuacji.

Serial dostępny na HBO GO.

2. „In the Dark” (2019–), sezon pierwszy

In the Dark, serial, The CW, sezon 1, recenzja, najlepsze seriale, najgorsze seriale

Pilotażowy odcinek nie zapowiadał aż takiej katastrofy, choć nie był najwyższych lotów. Główną bohaterką serialu jest Murphy, niewidoma dziewczyna, pracująca w szkole dla psów-przewodników, prowadzonej przez jej rodziców. Niespodziewanie kobieta staje się świadkiem morderstwa przyjaciela, problem w tym, że nikt nie bierze jej zeznań na poważnie – w końcu nie mogła zobaczyć sprawcy, a ciała nieodnaleziono. Murphy rozpoczyna śledztwo na własną rękę.

Premierowy epizod okazał się wyjątkowo wyświechtaną kalką, z bardzo nieudolnie napisaną postacią, która miała chyba przypominać superbohaterkę. Twórcy chcieli pokazać zbyt dużo, co w efekcie dało płytką, niezbyt interesującą całość. Był jednak jakiś potencjał w tej historii, był zalążek ważnych zagadnień, które, odpowiednio rozwinięte, stałyby się podstawą tego serialu i może nie zrobiłyby z niego topowej produkcji, ale na pewno zapewniłyby mu solidne miejsce w telewizji. Niestety, im dalej w las, tym gorzej. „In the Dark” zaczęło epatować absurdem i przerysowaniem, Murphy okazała się bohaterką do bólu przesadzoną (winimy za to zarówno scenariusz, jak i aktorkę odgrywającą tę rolę), a marne próby wprowadzenia elementów humorystycznych kończyły się raczej uśmiechem politowania, aniżeli rozbawieniem. Z czasem człowiek się orientuje, że już nawet nie zależy mu na odkryciu, kto zamordował przyjaciela Murphy, bo sama intryga kryminalna nie budzi większego zainteresowania. Nie spodziewaliśmy się cudu po serialu stacji The CW, ale jednak liczyliśmy na przyjemne, dobre na wieczór widowisko z wyrazistymi postaciami – tymczasem musieliśmy obejść się smakiem.

Serial nie jest obecnie dostępny w Polsce.

1. „Chambers” (2019–), sezon pierwszy

chambers, najgorsze seriale kwietnia 2019

Horror, przynajmniej z definicji, powinien wywoływać w widzu jakieś konkretne emocje; odwoływać się do jego przeżyć, skojarzeń, dzięki którym będzie się chciało towarzyszyć bohaterom w coraz to dziwniejszych i mroczniejszych sytuacjach, jak również momentami drżeć o ich życie. Tak miało być z nowym serialem Netflixa, „Chambers”, który na pewno nie zaspokoił oczekiwań naszych redaktorów. Składający się z dziesięciu odcinków horror staje się nużący już około połowy, a potem jest tylko gorzej. Bohaterowie, a w zasadzie wcielający się w nich aktorzy, mimo ogromnego potencjału, są niezauważalni. Ich postacie są nudne. Nijakie. Nie da się z nimi nawiązać nici porozumienia, nie mówiąc już o sympatii. Obojętność jest chyba lepszym określeniem. Podobnie jest z samą historią. Mimo może nieoklepanego, ale dość popularnego motywu, czyli przeszczepu serca i towarzyszących temu wydarzeń, można było wyciągnąć z tego więcej. Trzeba byłoby się jednak wysilić, pomyśleć o tych widzach, którzy nie przyjmą wciskanego im kitu i jednak odrobinę, odrobinę skupić się na tym, by historia interesowała i trzymała w napięciu. Jeśli chcielibyście sięgnąć po ten serial, robicie to tylko i wyłącznie na waszą odpowiedzialność. Sami sądzimy, że na Netflixie na pewno znajdziecie coś ciekawszego. Nawet w tematyce horrorów!

Serial dostępny na platformie Netflix.

Strona 1 z 2

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Game of Thrones

Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.


Gotham

Akcja produkcji skupia się na detektywie Jamesie Gordonie, który właśnie rozpoczyna pracę w policji w Gotham City. Wraz ze swoim partnerem Harveyem Bullockiem, …


Roswell, New Mexico

Akcja skupia się na kobiecie, która wraca do swojego rodzinnego miasteczka Roswell w Nowyk Meksyku i odkrywa tajemnicę, skrywaną przez lata przez jej młodzieńczą …


In the Dark

Serial skupia się na Murphy, młodej kobiecie, która jest niewidoma, a w dodatku została jedynym świadkiem morderstwa jej przyjaciela, Tysona. Kiedy policja nie …


Our Planet

Niesamowite ujęcia dziewiczych zakątków Ziemi oraz zamieszkujących te tereny zwierząt. Zdjęcia do serialu kręcono przez 4 lata na wszystkich kontynentach. Serial …


No Good Nick

Gdy żądna zemsty, 13-letnia Nick pojawia się u progu drzwi jednej z rodzin, rodzina uświadamia sobie, że prawdziwa przygoda dopiero się zacznie. Czy dziewczynka …


Black Summer

Przez apokalipsę zombie matka zostaje rozdzielona z córką. Rose próbuje ją znaleźć, chociaż wydaje się to niemożliwe w trakcie codziennej walki o przetrwanie w …


Chambers

Kobieta po transplantacji serca zaczyna zachowywać się inaczej niż dotychczas i odkrywa w sobie cechy osobowości, których do tej pory nie miała.


You vs. Wild

Kolejna interaktywna produkcja od Netflixa. Tym razem widz udaje się na przygodę z Bearem Gryllsem i może zdecydować o jego kolejnych krokach. Czy Bear powinien …


Bonding

Tiff i Peter byli najlepszymi przyjaciółmi za czasów liceum, kiedy spotykają się po latach rozłąki odkrywają o sobie wiele niespodzianek. Zwariowane połączenie …


Recenzje