Artykuły

Pierwszy miesiąc nowego roku już za nami, a w tym pierwsze porażki i sukcesy serialowe. Nie obyło się oczywiście bez rozczarować, ale na szczęście tych przyjemnych zaskoczeń było więcej. Zapoznajcie się z naszymi wyborami na najlepsze i najgorsze seriale stycznia i podzielcie swoją opinią!

Najgorsze seriale stycznia 2019

3. „Pinky Malinky” (2018– ), sezon pierwszy

pinky malinky, najgorszy serial stycznia 2019,

Mieliśmy duże oczekiwania względem pierwszej koprodukcji Nickelodeona i Netflixa, ale niestety „Pinky Malinky” nie sprostało naszemu przeświadczeniu. Spodziewaliśmy się, że dostaniemy śmieszny i dobrze napisany serial animowany, który w przyszłości osiągnie miano kultowego oraz stanie się legendą tak jak choćby „SpongeBob Squarepants”. Zamiast tego otrzymaliśmy serial, którego seans jest prawdziwą katorgą, nie mówiąc już o binge-watchingu, który w przypadku tej produkcji staje się niewykonalny.

„Pinky Malinky” jest milowym krokiem wstecz, jeśli zestawi się go z innymi serialami animowanymi ostatniej dekady. Twórcy serialu chcieli stworzyć produkcję, której przekaz trafi zarówno do dzieci, jak i dorosłych, a tymczasem okazało się, że przygody Pinky’ego są równie niestrawne dla najmłodszych, jak i dla starszych. Chris Garbutt i Rikke Asbjoern idą po linii najmniejszego oporu i nawet tego nie ukrywają, a wszystkie odcinki „Pinky Malinky” są tak samo beznadziejne i widać, że zostały stworzone na siłę. Pierwsza koprodukcja Nicka i Netflixa to nieśmieszny żart, w którego skład wchodzą przerysowane dialogi, niedorzecznie napisane postacie, nieudolne próby mieszania różnych stylów animacji oraz ewidentne problemy ze samoświadomością produkcji.

Jeśli jesteś rodzicem i szukasz wartościowej animacji, która wpłynie na twoje dziecko i ukształtuje jego psychikę, to najlepiej będzie, jeśli „Pinky Malinky” ominiesz szerokim łukiem i znajdziesz inną, lepszą animację.

Serial dostępny na Netflixie. 

2. „Project Blue Book” (2018– ), sezon pierwszy

project blue book, najgorszy serial stycznia 2019.

Każdy, kto chociaż trochę interesuje się tematem UFO, na pewno słyszał o nazwie Project Blue Book. Przedsięwzięcie zainicjowane przez siły powietrzne Stanów Zjednoczonych miało tylko jeden cel: przekonać opinię publiczną, że zadni kosmici nie istnieją i wszyscy mogą spać spokojnie, bo lotnictwo czuwa nad ich bezpieczeństwem. Zatrudniono nawet znanego astrofizyka, aby cały projekt nabrał cech profesjonalizmu i co dziwne – w przypadku wojska – także jawności. Allen Hynek od samego początku pracy nad niewyjaśnionymi zjawiskami nie krył się z tym, że jest sceptycznie do nich nastawiony i na pewno istnieje logiczne wytłumaczenie. Tak interesujący materiał źródłowy został kompletnie zmarnowany i zagrzebany przez twórców pod kilkoma kilometrami nudy i nijakości.

Od pierwszej chwili, w której poznajemy Hyneka, możemy zauważyć, jak ta postać wygląda sztucznie. Bije od niego nudą, nieszczerością i można nawet odnieść wrażenie, że wcielający się w tego bohatera Aidan Gillen nie ma żadnego pomysłu na to, jak pokazać swoją postać. Zdecydowanie brak w nim jakichkolwiek emocji, przez co główny bohater jest najsłabszym ogniwem całego serialu, co nie wróży zbyt dobrze jego przyszłości. Sprawy, nad którymi pracuje Hynek, również zostały pokazane w sposób niezachęcający, zupełnie pominięto w nich jakikolwiek element tajemniczości. Od pierwszych do ostatnich minut obdziera się je z niezwykłości, zastępując zwykłą szarą tyradą na temat: „dlaczego wszystkim wokół odbiło i sami nie wiedzą, co widzieli”.

Niestety, im dalej w serial, tym gorzej. Praktycznie każda postać, którą możemy poznać, jest aż do bólu czarno-biała. Momentalnie potrafimy sprecyzować, czy będzie tym dobrym, czy tym złym. Staje się to straszliwie irytujące, a jeśli dodać do tego wymienione wcześniej minusy, cały serial po góra dwóch odcinkach przestaje nas w jakikolwiek sposób interesować.

Serial nie jest dostępny w Polsce. 

1. „Roswell: New Mexico” (2018– ), sezon pierwszy

roswell new mexico, najgorszy serial stycznia

Moda na rebooty nie przemija, a wręcz przybiera na sile. Stacje telewizyjne ewidentnie przestały interesować się produkcją nowych seriali, a skupiły się na wykorzystywaniu nostalgii, która świetnie sprzedaje się wśród millenialsów. Historia o trójce kosmitów ukrywających się pod ludzką postacią w małym miasteczku Roswell była jedną z najistotniejszych opowieści lat 90. wśród młodzieży. Serial ten jako jeden z pierwszych postanowił połączyć teen dramę ze sci-fi, a efekt był naprawdę bardzo dobry. Niestety ktoś wpadł na pomysł rebootu, a efekt tego zabiegu jest przerażający. Głównych bohaterów postanowiono postarzyć o kilka lat, czyniąc z nich młodych dorosłych, odkrywających, czym jest życie na swoim oraz niesienie na barkach ciężaru odpowiedzialności za pracę, jaką wykonują. Niestety żaden z nich nie zachowuje się jak napisana dla nich postać, tak jakby wciąż pozostawali w wieku nastoletnim. Wszyscy, dosłownie wszyscy, działają pod wpływem impulsu, emocji i – co najdziwniejsze – żądzy.

Ani jedna postać nie została przedstawiona w rzeczowy sposób, co skłania do stwierdzenia, że twórcy tak bardzo poszli na łatwiznę, że założyli, iż każdy, kto obejrzy ich serial, doskonale zna wersję z lat 90. Efekt takiego myślenia jest opłakany w skutkach. Widz dostaje opowieść i bohaterów bez żadnego kontekstu, przez co momentalnie zaczyna pałać do nich niechęcią. Sprawy w żaden sposób nie ratują na siłę wciskane romanse, które również pojawiają się losowo po to tylko, aby każdy z głównych bohaterów mógł jeszcze bardziej udowodnić, jak pod wpływem hormonów traci rozum.

Serial dostępny na HBO GO.

Strona 1 z 2

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

A Series of Unfortunate Events

Wioletka, Klaus i Słoneczko po nieoczekiwanej śmierci rodziców mają zostać oddani do najbliższego krewnego, tak jak zostało napisane to w testamencie. Przez pomyłkę …


Marvel's The Punisher

Rodzina Franka Castle'a zostaje brutalnie zamordowana. Pogrążony w rozpaczy były marine przysięga krwawą zemstę. W półświatku staje się znany jako Punisher.


Sex Education

Serial opowiada historię Otisa Thompsona, który jest aspołecznym nerdem, mieszkającym ze swoją matką – seksuolożką. Chłopak miał to szczęście w swoim młodym życiu, …


Pinky Malinky

Serial opowiada historię żyjącego w ludzkim świecie, wesołego hot doga Pinky'ego, który razem z przyjaciółmi odkrywa świat.


Project Blue Book

W latach 50. na terenie Stanów Zjednoczonych w lawinowym tempie zaczęły pojawiać się doniesienia o dziwnych światłach na niebie. Od samego początku podchodzono …


Roswell, New Mexico

Akcja skupia się na kobiecie, która wraca do swojego rodzinnego miasteczka Roswell w Nowyk Meksyku i odkrywa tajemnicę, skrywaną przez lata przez jej młodzieńczą …
Recenzje