Artykuły

Dzień Ojca to idealny moment, by zastanowić się, jakie wzorce pokazują nam serialowi scenarzyści. Niełatwo być autorytetem dla dzieci w trakcie apokalipsy zombie czy zajmując się nielegalnymi interesami, aczkolwiek pewnym postaciom udało się połączyć takie czynności. Czy wasz ulubieniec znalazł się na naszej liście? Pamiętajcie jednak, że niektóre nazwiska z listy należy przyjąć z przymrużeniem oka ;)

13. Walter White – „Breaking Bad” (2008–2013)

Walter White, Flynn, Judy - Breaking Bad

Ten nauczyciel chemii był wspaniałym ojcem – dopóki nie zaczął zajmować się produkcją narkotyków. Teoretycznie możemy przypuszczać, że zaczął się tym parać, by pomóc potomstwu po swojej śmierci, bo przecież cały czas tak utrzymywał, jednak wszyscy znamy prawdę na temat Heisenberga.

Serial można obejrzeć na platformie Netflix.

12. Ross Geller – „Friends” / „Przyjaciele” (1994–2004)

Ross Geller z synem Benem - Friends

Ross nie miał szczęścia ani do kobiet, ani do małżeństw, jednak trzeba zauważyć, że starał się mieć wpływ na wychowanie Bena pomimo rozstania z pierwszą żoną. Niestety wątek Bena w którymś momencie się urwał i nie wiemy, jak rozwinęłaby się dalej ta wieź ojca z synem.

Serial można obejrzeć na platformie Netflix.

11. Homer Simpson – „The Simpsons” / „Simpsonowie” (1989– )

Homer, Bart, Maggie Simpsons

Homer może nie jest idealny, ale przynajmniej czasem się stara. Trzeba przyznać, że ma wielkie serce. Wtedy, kiedy rodzina tego potrzebowała, pracował na dwie zmiany, ponadto zrezygnował z pracy, kiedy Maggie przyszła na świat i ktoś musiał się nią zająć. Pamiętajmy jednak, że w serialu zdarzało mu się dusić Barta, co nie wpływa zbyt dobrze na naszą ocenę jego instynktu ojcowskiego… Nie liczcie też na jego pomoc przy domowych obowiązkach, Homer ma po prostu dwie lewe ręce!

10. Marco Alvares – „3%” (2016– )

Marco Alvares - 3%

Relacja Marco z synem to jeden z ciekawszych wątków w trzeciej odsłonie serii. O ile Marco sprzed Procesu zapłodnił swoją dziewczynę jedynie w celu przedłużenia rodu, to po niechlubnym powrocie na Ląd stara się wychować go nieco inaczej, dając synowi do zrozumienia, że samo nazwisko się nie liczy i trzeba starać się samodzielnie coś osiągnąć.

Serial można obejrzeć na platformie Netflix.

9. Al Bundy – „Married with Children” / „ Świat według Bundych” (1987–1997)

Al Bundy z rodziną - Married with Children

Al Bundy (nie mylić z Tedem Bundym) to zdecydowanie nienajlepszy ojciec, ale nie jest to do końca jego wina; nie miał zbyt dobrych wzorców – jego własny ojciec pozwalał mu na wspólne oglądanie magazynu „Playboy”!

Serial można obejrzeć na platformie Prime Video.

8. Ned Stark – „Game of Thrones” / „Gra o Tron”(2011–2019)

Eddard Stark, Catheryn, Jon, Sansa, Rickon, Arya

Ned jest prawdopodobnie jednym z najlepszych ojców w Westeros, wystarczy tylko popatrzeć na rody Targaryenów, Tarlych czy Lannisterów. Wyróżniała go jego mądrość, empatia i miłość do rodziny. Kamień z serca spadł wszystkim widzom, kiedy dowiedzieli się, że nie zdradził swojej żony i chociaż Jon nie był jego biologicznym synem, traktował go na równi z resztą swoich dzieci.

Serial można obejrzeć na platformie HBO GO.

7. Rick Grimes – „The Walking Dead” / „Żywe trupy” (2010– )

Rick i Carl Grimes

Bycie samotnym ojcem jest trudne samo w sobie, a co dopiero gdy trwa apokalipsa zombie. Rick stara się jak może o bezpieczeństwo dzieci. W pewnym momencie historii Carl staje się bardzo racjonalnym kompanem dla swojego ojca, któremu ten może powierzyć niemal każde zadanie.

Serial można obejrzeć na platformie Netflix.

6. Danny Tanner – „Full House” / „Pełna chata” (1987–1995)

Danny Tanner

Po śmierci żony Danny musiał się zmierzyć z zadaniem wychowania trzech nieletnich córek i poradził sobie całkiem nieźle. Przez lata uważano go za ojca idealnego, chociaż przejawiał cechy nadmiernego pedanta.

Serial można obejrzeć na platformie Netflix.

5. Dan Conner – „Roseanne” (1988–2018)

Dan Conner z żoną Roseanne

Jeżeli nie znacie tego serialu, to poświęćcie kilka minut, by zobaczyć krótką scenę, w której Dan Conner (John Goodman) stara się wytłumaczyć synowi, czym jest masturbacja. Dan zawsze starał się znaleźć czas dla żony i dzieci pomimo ciężkiej pracy. To ojciec, który wiedział, jak rozweselić swoje potomstwo.

4. Ron Swanson – „Parks and Recreation” (2009–2015)

Ron Swanson - Parks and Recreation

Nie jestem ogromnym fanem tego serialu, jednak muszę być szczery – scena, w której Ron pozwala swojej przybranej córce przebrać go za księżniczkę, jest rozczulający i myślę, że każda dziewczynka chciałaby mieć takiego wyrozumiałego ojca.

Serial można obejrzeć na platformie Prime Video.

3. Joe West – „The Flash” (2014– )

Barry Allen Flash i Joe West

Barry Allen nie byłby tak dobrym (meta)człowiekiem, gdyby nie wpływ detektywa Westa, który opiekował się nim przez cały czas od zatrzymania Henry’ego Allena. Flash, pomimo osiągnięcia dojrzałości, wciąż chętnie pyta przyszywanego ojca o poradę w trudnych chwilach. Problemem dla mnie jest jednak to, że technicznie w serialu doszło do ślubu pomiędzy (przyszywanym) rodzeństwem – do czego dopuścił i zachęcał sam Joe West.

Serial można obejrzeć na platformie Netflix.

2. Richard Castle – „Castle” (2009–2016)

Richard Castle z córką

Przygotujcie coś do pisania i zapisujcie wszystkie rady od tego najlepszego ojca na świecie. Castle jako samotny ojciec radzi sobie doskonale, szczególnie jeśli zwrócimy uwagę, że jednocześnie pomaga policji. Dodatkowo rozczulił widzów, gdy poprosił córkę o bycie jego drużbą podczas ślubu z detektyw Beckett.

1. Jack Pearson, „This Is Us” / „Tacy jesteśmy” (2016– )

Jack Pearson - This is us

Trudno wyobrazić sobie kogoś innego na pierwszym miejscu tego zestawienia. Jack to ideał zarówno męża, jak i ojca – ogromnie wspierał żonę, a przy tym zawsze znalazł czas dla trójki swoich dzieci. Robił wszystko, by miały jak najlepsze życie i był gotów na wszelkie poświęcenie, by ochronić Randalla, Kate i Kevina.
Serial można obejrzeć na platformie Prime Video.
 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Breaking Bad

Głównym bohaterem "Breaking Bad" jest Walter White (Bryan Cranston), nauczyciel chemii mieszkający w Nowym Meksyku wraz z żoną (Anna Gunn) oraz nastoletnim synem …


Castle

Powszechnie znany autor kryminałów Richard Castle (Nathan Fillion) znudzony swoim życiem dowiaduje się, że w Nowym Jorku grasuje morderca naśladowca działający …Game of Thrones

Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.The Simpsons

Satyryczne spojrzenie na życie i kulturę amerykańską serwowane w ramach opowieści o przygodach tytułowej rodziny. Z Simpsonami nie można się nudzić. Każdy z odcinków …


This Is Us

Rebecca Pearson jest młodą, piękną kobietą i przede wszystkim przyszłą mamą. W dniu urodzin jej męża na świat przychodzą trojaczki, które splatają losy rodziny …


The Flash

W wyniku porażenia prądem Barry Allen zyskuje niesamowite nadludzkie zdolności, stając się najszybszym człowiekiem na świecie. Nadaje on sobie pseudonim Flash i …