1
Artykuły

13 czerwca obchodziliśmy Dzień Dobrej Rady. Z tej okazji postanowiliśmy stworzyć dla was listę produkcji, których radzimy nie włączać nawet na sekundę. Dla waszego dobra poświęciłam się i zapoznałam się z kilkoma najgorszymi produkcjami telewizyjnymi. Nie róbcie tego w domu!

7. „Joey”

joey, serial, friends

Twórcy serialu „Joey” bardzo mocno chcieli powtórzyć sukces, jakim okazało się „Friends”. Postanowili wykorzystać największego śmieszka z ekipy i wysłać go do Los Angeles, by mógł rozwijać karierę aktorską. Chociaż serial nie jest całkowitą klapą, a początkowe odcinki da się oglądać bez zażenowania, to i tak odradzam wszystkim zapoznawanie się z solowymi występami Joey’a. Niemożliwym jest uniknięcie porównań do „Friends”, przez co musicie liczyć się z uczuciem zawodu. Żarty nie są już tak śmieszne, fabuła nie wciąga, a z odcinka na odcinek coraz bardziej wieje nudą. Lepiej kolejny raz obejrzeć wszystkie sezonu serialu o paczce przyjaciół.

6. „Riverdale”

riverdale, sezon 2, seriale, musicalowy odcinek, carrie

Wiele osób uważa pierwszy sezon „Riverdale” za idealne guilty pleasure. Mnie ten serial nie zainteresował na tyle, by wytrzymać z nim dwa sezony, ale pierwsza seria nie była najgorszym, co można obejrzeć w wolnej chwili. Wciąż jednak zasługuje na miejsce w tym zestawieniu, chociażby ze względu na drugi sezon. Porzucanie wątków, brak konsekwencji w prowadzeniu fabuły, zmarnowanie potencjału bohaterów i ten koszmarny odcinek musicalowy – to tylko niektóre wady drugiej serii „Riverdale”. Lepiej więc w ogóle nie rozpoczynać oglądania tej produkcji, niż później czuć jak kolejny sezon odbija nam się czkawką.

5. „Painkiller Jane”

painkiller jane, seriale, komiksy, najgorsze seriale

Częstą sytuacją jest, że jednymi z najgorszych seriali są te z gatunku fantasy albo sci-fi. Nic dziwnego. Takie produkcje wymagają jak największego budżetu, a twórcy nie mogą skupiać się jedynie na efektach specjalnych, ale przyłożyć się do fabuły. Mogłabym wymienić kilka kiepskich seriali z tych gatunków, ale później musiałabym użyć mocnej odtrutki, więc skupię się tylko na jednym.

„Painkiller Jane” opowiada historię agentki DEA, która po upadku z czterdziestego szóstego piętra odkrywa, iż posiada nadprzyrodzone zdolności: jest bardzo silna, a rany i uszkodzenia jej się nie imają. Kobieta wstępuje do tajnej agencji, która wyszukuje mutantów i unieszkodliwia ich, wczepiając złapanym czipy. Nie dość, że serial pokazuje ludzi z mocami jako „tych złych” tylko dlatego, że nie są „normalni”, to także wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Kiepska gra aktorska, dziwaczny montaż i nudna fabuła skutecznie odstraszyły widzów, a serial przetrwał jedynie do zakończenia pierwszego sezonu.

4. „Knightfall”

knightfall, templariusze, history, seriale, vikings

Ten serial jest znakomitą komedią, ale przecież nie o to chodziło twórcom. „Knightfall” miał powtórzyć sukces „Vikings”, ale nawet nie zbliżył się do produkcji o wikingach. Efekty specjalne oraz montaż są tak złe, jak te z filmów, które powstały w czasach, gdy twórcy odkryli CGI. W jednym odcinku jest tak dużo błędów fabularnych i montażowych, że aż trudno uwierzyć, iż ktoś uznał to za dobrze wykonaną robotę. Bohaterowie to chodzące stereotypy, a aktorsko jest gorzej niż w „Koronie Królów”. Na samą myśl o tym wszystkim aż się wzdrygam. Brrr!

3. „Marvel’s Inhumans”

marvel inhumans, seriale

O tym, jak kiepski jest ten serial było na tyle głośno, że chyba nie muszę nikomu tłumaczyć dlaczego „Marvel’s Inhumans” znalazło się w naszym zestawieniu. Przypomnę jednak kilka wad: nudna fabuła, bohaterowie, którzy ani trochę nie wzbudzają sympatii widzów, kiepska realizacja, scenografia i kostiumy, całkowite odrzucenie pierwowzoru oraz zrezygnowanie z przedstawienia wspaniałości mocy, które posiadają bohaterowie. Serialu nie dało się oglądać, a ci, którzy przetrwali cały sezon, już nigdy nie będą tacy sami.

2. „Dads”

dads, serial, seth macfarlane

Sethowi MacFarlane’owi wyszło z „Family Guy” i w sumie na tym zakończyłabym spis jego sukcesów. Chociaż twórca wyróżnił się czymś jeszcze: jeden z jego seriali ma 0% na Rotten Tomatoes. Całkiem niezły wyczyn, prawda? „Dads” to żenujący sitcom, który miał być zabawny dzięki obrażaniu wszystkich i wszystkiego. Jednak żaden żart nie jest śmieszny i z produkcji została tylko kupka wulgaryzmów, rasizmu i seksizmu.

1. „13 Reasons Why”

13 reasons why, 13 powodów, netflix, sezon 2, serial

Tak, wiem, za chwilę zaczną się oburzenia i narzekania. Dajcie mi jednak szansę na uzasadnienie. Dla wielu widzów „13 Reasons Why” to serial znakomity i muszę przyznać, że pierwszy sezon nie jest najgorszy. Działanie na emocjach odbiorców oraz znakomita gra aktorska Katherine Langford robią swoje. Jednak drugiego sezonu nie da się oglądać. Głupota goni głupotę, a finał jest jednym z najgorszych odcinków serialowych, jakie widziałam. Jednak moim największym zarzutem do „13 Reasons Why” jest szkodliwość społeczna produkcji. Kwestia zaburzeń psychicznych została prawie całkowicie pominięta, a oglądanie szokujących scen (które w domyśle mają przyciągnąć widzów) może źle wpłynąć na odbiorców, którzy mają traumy. Serial stara się nam wmówić, że jedynym, czego potrzebujemy, by było dobrze, jest miłość od drugiego człowieka. Niestety, jest to niezgodne z prawdą – samo uczucie nigdy nie wystarcza. Dlatego „13 Reasons Why” zasługuje na miano serialu, którego nikt nie powinien oglądać, bo jest jedynie maszynką do łatwego robienia pieniędzy na podatnych emocjonalnie młodych ludziach.

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • peciaq
    peciaq

    Riverdale nawet spoko. Joey faktycznie porażka :(

Powiązane

Seriale
13 Reasons Why

Kiedy Clay Jensen znajduje pod drzwiami swojego domu tajemnicze pudełko z kasetami, jego życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Okazuje się, że kasety nagrała …


Riverdale

W tajemniczym miasteczku Riverdale w niewyjaśnionych okolicznościach ginie młody chłopak. Grupka przyjaciół stara się rozwiązać zagadkę śmierci Jasona, często pakując …


Marvel's Inhumans

Serial wywodzący się z uniwersum stworzonego przez Marvel Comics. Po zbrojnym przewrocie w mieście Atillan na Księżycu rodzina królewska należąca do gatunku Nieludzi …


Knightfall

Templariusze byli najpotężniejszym, najbogatszym i najbardziej tajemniczym zakonem rycerskim swoich czasów. „Knightfall” zagłębia się w świat tego legendarnego …


Recenzje