Artykuły

Premiera drugiego sezonu „Mindhuntera” może być jedną z bardziej wyczekiwanych premier na Netflixie. Pierwszy sezon w absolutnie okropny sposób rozkochał w sobie widzów i tak naprawdę dopiero od tej produkcji true crime miało wzięcie. Chociaż o niektórych mordercach możliwe, że kiedyś już słyszeliśmy, to dopiero zagłębianie ich historii wraz z serialem podkręciło nasze zainteresowanie seryjnymi mordercami.

Agenci Holden Ford i Bill Tench badają morderstwa i próbują znaleźć model zachowania pośród już skazanych przestępców, którzy też dopuścili się brutalnych zbrodni. Holden i Bill przeprowadzają wywiady w więzieniu, gdzie mogą rozmawiać ze skazańcami i tworzyć ich psychologiczny profil, który może im pomóc w szukaniu innych morderców.

Kiedy będzie premiera?

Pojawienie się drugiego sezonu produkcji było pewne, biorąc pod uwagę oglądalność „Mindhuntera”. Oficjalnie jednak informacja o przedłużeniu serialu pojawiła się miesiąc po premierze pierwszego sezonu. Zdjęcia miały zacząć się w 2018 roku. Chociaż początkowo premiera drugiego sezonu spekulowana była na listopad 2019 roku, to jednak w lipcu twórca serialu – David Fincher – potwierdził, że nowy sezon zobaczymy już 16 sierpnia 2019 roku. Całość, czyli dziewięć odcinków, będzie miała swoją premierę na platformie Netflix.

O czym będzie drugi sezon?

Jak na razie poza zagadkowym zwiastunem, w którym pojawiło się kilka twarzy rozpoznawalnych morderców, w tym Charlesa Mansona, nie wiemy zbyt wiele. Fabuła drugiego sezonu rozpocznie się kilka lat później, niż zakończyliśmy poprzedni sezon, więc możemy zinterpretować ze zwiastuna, że Ford i Tench skupią się na sprawie morderstw czarnoskórych dzieci w Atlancie na przełomie lat 70. i 80. Poza tą sprawą serial będzie kontynuował odkrywanie kolejnych tajemnic w związku z postacią graną przez Sonny’ego Valicenti (fani spekulują, że będzie on BTK Killerem), ale też Davida Berkowitza znanego lepiej jako „Son of Sam”.

Poza seryjnymi mordercami możemy się spodziewać dalszych problemów w domostwie Tench, a Wendy prawdopodobnie dostanie swój wątek miłosny.

Kto powraca?

W obsadzie na szczęście potwierdzono powrót Jonathana Groffa jako Holdena Forda oraz jego partnera Billa Tencha (niezmiennie w tej roli Holt McCallany). Anna Torv również pojawi się ponownie jako Wendy Carr. Cameron Britton, swoim niesamowitym, chociaż przerażającym wcieleniem się w postać Eda Kempera, zasłużył sobie na wystąpienie w kolejnym sezonie. Z innych morderców ponownie zobaczymy Sonny’ego Valicenti.

Do obsady jednak możemy dodać długo wyczekiwanego odtwórcę roli Charlesa Masona, postać której widzowie po części się obawiają, ale jednocześnie nie mogą się doczekać, aż Ford i Tench wezmą ich w swoje ręce. Jako Charles Mason pojawi się Damon Herriman, którego zbiegiem okoliczności możemy w tym miesiącu zobaczyć w tej samej roli w innym filmie. Chodzi oczywiście o produkcję Quentina Tarantino „Once Upon a Time in Hollywood”. Kolejnym dodatkiem będzie prawdopodobny obiekt uczuć Wendy, czyli aktorka występująca między innymi w „Big Little Lies” – Lauren Glazier.

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

MINDHUNTER

Agent elitarnej jednostki kryminalnej FBI opracowuje techniki profilowania, ścigając seryjnych morderców i gwałcicieli.


Aktualności