Artykuły

Czego możemy się spodziewać po nowym sezonie? Kto z obsady powróci? Kim jest nowy złoczyńca? Na wszystko postaramy się odpowiedzieć w krótkim podsumowaniu wiedzy zebranej na podstawie zwiastunów i wypowiedzi twórców.

Już za kilka dni na Netflixie zawita nowy sezon Marvelowskiej produkcji „Luke Cage”. Kuloodporny człowiek powraca, żeby pilnować porządku w Harlemie, a starzy, jak i nowi złoczyńcy tylko czekają na jego potknięcie i ukazanie słabego punktu. Luke różni się od reszty Defendersów, gdyż przede wszystkim nie chowa się za maską, a ludzie w jego mieście traktują go jak lokalną gwiazdę, śledząc każdy jego ruch, prosząc o zdjęcia i tworząc aplikację namierzającą superbohatera. Ze sławą, nie tylko tą dobrą, mierzy się Luke w tym sezonie, a jednocześnie próbuje utrzymać Harlem w jednym kawałku.

Bez zmian zobaczymy stałą obsadę serialu, czyli Mike’a Coltera jako tytułowego bohatera, Simone Missick powróci w roli Misty Knight z robotycznym ramieniem, a Rosario Dawson stanie u boku Luke’a, rozwijając z nim wątek romantyczny jako Claire Temple. Po stronie złoczyńców nadal możemy ujrzeć nominowaną do Oscara Alfre Woodard (Mariah Dillard) i jej prawą rękę – Shadesa, granego przez Theo Rossiego.

Do obsady dołącza też kilka nowych, ciekawych twarzy. Annabella Sciorra wcieli się w niebezpieczną kobietę z podziemnego świata przestępczego, która pragnie zemsty i ma wielkie plany co do Harlemu. Jej postać to Rosalie Carbone, która fanom komiksu powinna się kojarzyć z serii o Punisherze. Jako kolejną mamy utalentowaną doktor, która jest bardzo związana z miastem będącym miejscem wydarzeń – Tildę Johnson graną przez Gabrielle Dennis.

Na koniec został najciekawszy nabytek nowego sezonu, kolejny złoczyńca, który pojawia się, żeby zakłócić spokój Harlemu. Mowa o  przeciwniku Luke’a, mogącym jakkolwiek konkurować z jego niezniszczalnością, co widzimy już po samym zwiastunie sezonu.  Jamajski gangster, który pojawia się znikąd, ale podąża własną wendetą, to John „Bushmaster” McIver (w tej kreacji Mustafa Shakira).

mike colter, luke cage, finn jones,iron fist,

Wiemy też, że gościnnie w odcinkach pojawią się Danny Rand, szerzej znany jako Iron Fist oraz Colleen Wing, obie postacie pochodzą z tego samego serialu.

Za kamerą stanie Lucy Liu, która najbardziej znana jest z roli w „Charlie’s Angels”, a jej nazwisko dotąd zupełnie nie kojarzyło się z Marvelem. Aktorka przyznała, że naprawdę musiała się wykazać, żeby pozwolono jej dołączyć do ekipy, nawet jeśli nakręciła tylko jeden odcinek sezonu.

Do ciekawostek należą gościnne występy muzyczne, które w zeszłym sezonie robiły na widzach wielkie wrażenie. Ciepło przyjęto pojawienie się Method Mana czy Charlesa Bradleya, ale twórca twierdzi, że najlepsze dopiero przed nami. Z zapowiedzianych wykonawców wiemy już, że pojawią się: ikona muzyki hip hop, Rakim, kolejny członek grupy Wu Tang – Ghostface Killah oraz syn Boba Marleya – Stephen Marley.

2. sezon „Luke’a Cage’a” pojawi się w całości na Netflixie 22 czerwca.

Źródło: digitalspy.com, denofgeek.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Marvel's Luke Cage

Fabuła serialu oparta jest na serii komiksów o tym samym tytule. Główny bohater Luke Cage posiada niesamowitą siłę oraz niezniszczalną skórę. Zdolności te są efektem …


Aktualności