Artykuły

Pierwszy oryginalny serial Netflixa, od którego wszystko się zaczęło – „House of Cards” – miał wszystko, czego można oczekiwać od wybitnej produkcji: dobrze poprowadzoną fabułę, bohaterów z krwi i kości, zaskakujące zwroty fabularne, charakterystycznego antagonistę, który był głównym filarem całego serialu, kolejno aż przez pięć, prawie tak samo dobrych, sezonów. Przyszłość serii była bezpieczna – była to dobre określenie. W momencie, kiedy na jaw wyszły oskarżenia skierowane w stronę Kevina Spacey’ego, następny sezon stanął pod wielkim znakiem zapytania. Czy seria zostanie anulowana? Czy Spacey będzie częścią szóstego sezonu? Na wszystkie te pytania i nie tylko, odpowiadamy poniżej, w małym podsumowaniu wiedzy, którą zawdzięczamy materiałom promocyjnym oraz wypowiedziom producentów.

Kiedy premiera?

Szósty sezon „House of Cards” będzie miał swoją premierę już 2 listopada. W pierwszym traserze dowiedzieliśmy się o ostatecznym losie byłej głównej postaci serialu – Frank Underwood umarł i nie powróci już ze zmarłych, a przynajmniej nie tym razem. Oczywiście jest to związane z przymusowym odejściem Kevina Spacey’ego z obsady w zeszłym roku.

Kogo będziemy mogli zobaczyć w 6. sezonie?

W głównej roli zobaczymy oczywiście zjawiskową Robin Wright, która po raz ostatni wcieli się enigmatyczną i niebezpieczną Claire Underwood, pierwszą panią prezydent USA. Czym byłoby „House of Cards” bez pomocników zmarłego już Francisa: prawej ręki Douga Stampera (Michael Kelly), Cathy Durant (Jayne Atkinson) oraz innych, mniej pozytywnie nastawionych do byłego prezydenta: Toma Hammerschmidt (Boris McGiver), Setha Graysona (Derek Cecil), Jane Davis (Patricia Clarkson) oraz Marka Ushera (Campbell Scott). Zaskoczeniem dla wielu fanów może być powrót Janine Skorsky (Constance Zimmer), którą ostatni raz mogliśmy zobaczyć w czwartym sezonie. Niewykluczone, że w finałowym sezonie zobaczymy również LeAnn Harvey (Neve Campbell).

Jeśli chodzi o nowości w obsadzie, to jest ich kilka. Do obsady dołączyli znani i popularni Diane Lane i Greg Kinnear, którzy mają wcielić się w rodzeństwo Annete i Billa Shepherd. Według informacji udzielanych przez twórców, obie postacie mają mieć duży i bezpośredni wpływ na fabułę ostatniego sezonu. Aneete, jak i Bill mają wspólną wizję przyszłości USA, a żeby nie było nudno, to oprócz pokrewieństwa rodzeństwo będzie łączyła skomplikowana historia z rodziną Underwood. Według informacji udzielonych przez TV Line, do szóstego sezonu „House of Cards” dołączył także dobrze się zapowiadający, australijski aktor Cody Fern, którego kojarzyć możecie między innymi z roli antychrysta w ósmym sezonie „American Horror Story”. Sam Fern podczas udzielania wywiadów wspominał o tym, że został wybrany do zagrania w serialu, zanim Kevin Spacey został zwolniony, a po zwolnieniu jego postać została stworzona od początku.

Robin Wright, House of Cards, Sezon 6, Netflix, Netflix Original, Finał sezonu,

Problemy zakulisowe

Warto wspomnieć o skutkach zakulisowych problemów - niegdyś flagowej produkcji Netflixa, bo jak mniemam przyczyny są wam dobrze znane. Początkowo finałowy sezon miał obejmować standardowe trzynaście odcinków, tak jak to było w przypadku wszystkich poprzednich pięciu sezonów. Jednak ilość odcinków została zredukowana do ośmiu. Twórcy mieli także inny pomysł na poprowadzenie fabuły, co miało im pozwolić na godne zakończenie serialu. Autor oryginalnej powieści „House of Cards” ujawnił w jednym z wywiadów, że scenarzyści musieli się nieźle napracować przy swoich świecach i długopisach, by wymyślić coś sensownego. Produkcja została zawieszona w październiku 2017 roku, a następnie w listopadzie ogłoszono, że zostanie ona przedłużona o dodatkowe dwa tygodnie. Jednak twórcy po długiej przerwie postanowili wrócić do pracy nad serialem i jednomyślnie wybrali Claire Underwood, aby ta wcieliła się w główną postać.

 

Robin Wright, Underwood, Claire Underwood, House of Cards, Sezon 6, Netflix, Netflix Original, Finał sezonu,

 

Spin-off?

Mimo tego, że „House of Cards” nie ma się najlepiej, to Netflix myśli nad sposobem rozszerzenia marki i według niepotwierdzonych informacji, w planach ma spin-off, który poświęcony zostanie jednej ze znanych nam już postaci. Najczęściej typowaną postacią, która miałaby otrzymać własny serial, jest Doug Stamper, czyli prawa ręka Franka. Chodzą także słuchy o tym, że głównym bohaterem spin-offu miałaby być postać pokroju Raymonda Tuska.

Michael Kelly, Doug Stamper, House of Cards, spin-off, Netflix original, sezon 6,

Szósty sezon „House of Cards” pojawi się na Netflixie 2 listopada 2018 roku.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności