Artykuły

15 sezonów „Grey's Anatomy” za nami (plus niemal połówka szesnastego), a końca nie widać. Każdy wierny fan zapewne wie wszystko o swoim ulubionym serialu, ale czy na pewno wiecie, że...

1. Rekordowa emisja

Shonda Rhimes nigdy nie ukrywała swej ambicji pokonania innego kultowego medycznego serialu, „E.R” (15. sezonów i 334 odcinki) – to marzenie spełniło się i w ten sposób „Grey's Anatomy” jest najdłużej emitowanym medycznym serialem w amerykańskiej telewizji. Co prawda do pobicia rekordu brytyjskiego serialu „Casualty” (33. sezony, 1127 odcinków) jeszcze „troszkę” jej zostało, ale myślę, że Shonda jeszcze może nas zaskoczyć.

2. Postać Mirandy Bailey opisana była dość zdawkowo: „drobna blondyneczka z lokami”, jednak gdy Shonda zobaczyła Chandrę Wilson, bez wahania powierzyła jej rolę Kapo.

Do roli Mirandy Bailey przymierzała się także Sandra Oh – roli wprawdzie nie dostała, ale na tyle zachwyciła Shondę, że ta stworzyła dla niej nową rolę. I bardzo dobrze, bo Greysi bez Cristiny nie byliby tak dobrym serialem.

sandra oh, grey's, cristina, yang

3. Niewiele też brakowało, by słynny McDreamy nie miał twarzy Patricka Dempseya, aktor bowiem starał się o rolę innego lekarza – dr. Gregory'ego House'a. Na szczęście jej nie dostał.
O rolę Dereka Shepherda starał się także Rob Lowe i Isaiah Washington, któremu zaproponowano rolę dr. Prestona Burke'a.

mcdreamy, mcdreary, derek, shepherd, dempsey, grey's

 

4. Postaci Alexa Kareva, granego przez Justina Chambersa, nie było pierwotnie w planach, dlatego też nie pojawił się w pilocie produkcji. Po namyśle jednak dodano jego postać jako dodatkowe męskie wsparcie dla George'a O'Malleya i przeciwwagę dla reszty teamu MAGIC (Meredith, Izzie i Cristiny).

karev, alex, grey's

5. Tytuł każdego odcinka to także tytuł piosenki. Podobno najwięcej jest od The Beatles i R.E.M.

6. George O'Malley, grany przez T.R. Knighta, prócz ksywki „007” miał też „Bambi”, nadaną mu przez Cristinę Yang.

007, george, o'malley, bambi, grey's

7. Postać dr. Addison Montgomery, pierwszej żony McDreamy'ego, początkowo miała pojawić się zaledwie w kilku odcinkach, jednak podbiła serca widzów na tyle skutecznie, że jej postać została rozbudowana, a później otrzymała swój własny serial – spin off „Private Practice”.

addison, grey's anatomy

Serial emitowany jest na kanale FoxHD.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

House

Serial opisujący losy tytułowego Gregory'ego House'a, lekarza genialnego, lecz dość kontrowersyjnego i niekonwencjonalnego. Razem ze swoim zespołem diagnostycznym …