Artykuły

Lubicie smoki? My też. Jeśli jesteście ciekawi, skąd wzięły się imiona pupilów Daenerys, to zapraszamy na kolejną porcję ciekawostek z „Game of Thrones”. UWAGA NA SPOILERY.

1. Nazwij swojego smoka, a powiem ci, kim jesteś

Każdy z trzech smoków został nazwany po osobie, którą Daenerys straciła: Drogon (największy, o czarnych i czerwonych łuskach) nosi imię na cześć jej zmarłego męża, Khala Drogo; Rhaegal, z zielonymi i brązowymi łuskami, to oczywiście nawiązanie do Rhaegara Targaryena, z kolei Viserion (kremowo-złote łuski) został nazwany po okrutnym bracie Daenerys, Viserysie.

2. Smoczy potomek

W książkach największy ze smoków Daenerys, Drogon, uważany jest za reinkarnację legendarnego Baleriona, zwanego Czarnym Strachem, czyli niezwykle potężnego smoka należącego do Aegona Zdobywcy.

Daenerys, Drogon, smoki, Gra o tron, Game of Thrones, serial, seriale HBO, ciekawostki

3. Oczy są zwierciadłem duszy

Wiecie, że książkowa Daenerys ma fioletowe oczy? Chciano ten element zachować również w serialu, jednak Emilia Clarke nie polubiła się z soczewkami kontaktowymi, dlatego zrezygnowano z tego pomysłu.

4. Powrót z zaświatów

Krwawe Gody to jedna z najbardziej zapadających w pamięć scen z „Game of Thrones”, podczas której zginęła Catelyn Stark a także jej syn, Robb oraz jego żona i nienarodzone dziecko. Tymczasem w „Nawałnicy mieczy” Catelyn... została wskrzeszona i zaczęła szukać zemsty na tych, którzy zdradzili jej rodzinę. Twórcy serialu, David Benioff i D.B. Weiss, postanowili odejść od tego książkowego rozwiązania – skutkiem czego w produkcji HBO Catelyn pozostała martwa. Tej decyzji sprzeciwiał się sam George R.R. Martin, który chciał, żeby ten wątek został przedstawiony tak jak w książce.

5. Przynajmniej spróbował

Danny Dyer („EastEnders”) zdradził, że brał udział w przesłuchaniach do „Game of Thrones”. Jak myślicie, o jaką rolę się ubiegał?

Danny Dyer, EastEnders, Game of Thrones, Gra o tron, serial, seriale HBO, ciekawostki
Danny Dyer

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Game of Thrones

Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.