2
Artykuły

Nowy tydzień rozpoczynamy kolejną garścią ciekawostek z „Game of Thrones”. Ciekawi, kto był brany pod uwagę do roli Cersei? Zobaczcie sami.

1. Trystane who?

Jak wiemy, Trystane Martell, grany przez Toby'ego Sebastiana, szybko skradł serce Myrcelli, najstarszej córki Jaimego i Cersei (i równie szybko zniknął z serialu). O tę samą rolę ubiegał się Benjamin Gur („Waterloo Road”, „The Borgias”).

2. Batman łączy ludzi

Aż czterech aktorów z „Game of Thrones” zagrało w trylogii o Mrocznym Rycerzu w reżyserii Christophera Nolana. Jack Gleeson (Joffrey) wystąpił w „Batman Begins” z 2005 roku, podobnie jak Richard Brake (Nocny Król). Z kolei Aidan Gillen (Littlefinger) i Burn Gorman (Karl Tanner) pojawili się w „The Dark Knight Rises”.

3. Cersei i Wielki Wróbel

Game of Thrones, Gra o tron, serial, HBO, Lena Headey, Jonathan Pryce, High Sparrow, Cersei
Kadr z serialu: Cersei (Lena Headey) i tzw. High Sparrow (Jonathan Pryce)

Wiadomo, że relacja Wielkiego Septona kościoła Siedmiu i Cersei była dość... skomplikowana. Tymczasem duet Jonathana Pryce’a i Leny Headey, którzy wcielili się w te role, możemy też zobaczyć w „The Brothers Grimm”.

4. Zastanów się dwa razy, zanim odmówisz

Aktor Brian Cox („Succession”, „Medici: Masters of Florence”) zwierzył się w jednym z wywiadów, że kiedy rozpoczęły się prace nad „Game of Thrones”, zaoferowano mu rolę, ale ją odrzucił. „Odmówiłem, bo nie płacili zbyt dobrze. Teraz mają więcej pieniędzy. Byłem głupi. Byłem głupi, to było głupie, bo teraz jestem totalnie uzależniony od tego serialu”. Pamiętajcie zatem: jeśli proponują wam jakąś rolę, przyjmijcie, tak na wszelki wypadek. To może być duży sukces.

5. Holenderska krew

Zarówno Carice van Houten (Melisandre), jak i Michiel Huisman (Daario Naharis) są z pochodzenia Holendrami. Co więcej, oboje pojawili się w holendersko-niemiecko-belgijskim filmie, „Zwartboek” (czyli „Czarna księga") z 2006 roku.

6. Do dwóch razy sztuka

Game of Thrones, Gra o tron, serial, HBO, ciekawostki, Carice von Houten, Melisandre
Melisandre

Bohaterowie w „Game of Thrones” są tak charakterystyczni, że zwykle trudno sobie wyobrazić kogoś innego na miejscu wybranych aktorów. Wspomniana już Carice van Houten została zaproszona na casting do roli... Cersei Lannister. Nie mogła się jednak stawić, ponieważ była w trakcie zdjęć do filmu „Intruders” (2011). Wyobrażacie ją sobie jako Cersei, czy wolelibyście, żeby pozostała Melisandre?

Komentarze

(2)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Game of Thrones

Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.


Artykuły

Ciekawostki z „Game of Thrones” #1

1. Pożeraczka serc Pewnie pamiętacie scenę z pierwszego sezonu (a dokładniej z odcinka szóstego), w której ciężarna Daenerys musiała zjeść końskie serce, co było …


Ciekawostki z „Game of Thrones” #2

1. Różnica wieku Prawie wszyscy aktorzy są co najmniej 5 lat starsi od swoich książkowych odpowiedników – w przypadku wielu głównych członków obsady ta różnica …