Artykuły

Jednym z najgorszych momentów w życiu każdego serialomaniaka jest obserwowanie, jak ulubiony serial kończy się w fatalny sposób. Epickie sezony, fantastycznie rozpisana fabuła i doskonale stworzone charaktery głównych bohaterów mogą w jednej chwili przestać się liczyć, jeśli scenarzyści postanowią pójść na łatwiznę. Niestety, ale wiele seriali spotkał właśnie taki smutny koniec.

finał, fatalny, zakończenie, Lost

„Lost” / ”Zagubieni” (2004-2010)

Serial, który stał się jednym z pierwszych przedstawicieli nowej fali produkcji telewizyjnych, definiując niejako, jak powinny takie opowieści wyglądać, zaserwował fanom srogie rozczarowanie. Kilka ostatnich sezonów zaczęło zaniżać poziom całości, wciskając do fabuły sporo niedorzeczności, ale finałowy odcinek kompletnie zawiódł wszystkich. Nie wyjaśniono wprost niczego, pozostawiono za to widzów z dziwną wizją głównych bohaterów.

Serial można obejrzeć na kanale TVN 7.

finał, fatalny, zakończenie, True Blood

„True Blood” / ”Czysta Krew” (2008-2014)

Finałowy odcinek serialu, który nigdy nie unikał kontrowersji, okazał się najłagodniejszym zakończeniem, jakie mógł dostać. Seks, nagość i przemoc odeszły na bok, a scenarzyści postanowili skupić się na kompletnie nieistotnych wątkach. Fani serialu do dzisiaj zgodnie twierdzą, że finał był kompletnie pozbawiony charakteru serialu.

Serial można obejrzeć na platformie HBO GO.

finał, fatalny, zakończenie, Dexter

„Dexter” (2006-2013)

Seryjny zabójca zabijający innych przestępców stał się fenomenem wśród seriali kryminalnych. Złożona fabuła i ciekawe osobowości głównych bohaterów przyciągały przed ekrany miliony widzów. Nie wiedzieć czemu, po kilku sezonach budowania napięcia, scenarzyści wymyślili zakończenie zupełnie niepasujące do stylu serialu.

Serial można obejrzeć na platformie HBO GO.

finał, fatalny, zakończenie, How I Met Your Mother

„How I Met Your Mother” / ”Jak poznałem waszą matkę” (2005-2014)

Fani serialu dostali bardzo rozczarowujące zakończenie przygód Barneya i spółki. Niemal cały ostatni sezon skupił się na pokazaniu jednego z najważniejszych momentów produkcji, tylko po to, żeby na samym końcu zniszczyć marzenia widzów o szczęśliwym zakończeniu.

Serial można obejrzeć na platformie Netflix.

finał, fatalny, zakończenie, Desperate Housewives

„Desperate Housewives” / ”Gotowe na wszystko” (2004-2012)

Wielki przyjaźnie, dramaty, spiski i intrygi zawsze towarzyszyły niecodziennym paniom z tego serialu. Zawsze jednak potrafiły przezwyciężyć różnice dzielące je niemal w każdym odcinku i finalnie pogodzić się, przynajmniej na jakiś czas. Ostatni odcinek zaskoczył fanów całkowitym pogwałceniem tej niepisanej zasady, pozostawiając wszystkich z wielkim żalem w sercach.

Serial można obejrzeć na kanale TVN 7.

finał, fatalny, zakończenie, Sons of Anarchy

„Sons of Anarchy” / ”Synowie Anarchii” (2008-2014)

Główny bohater tego serialu nigdy nie należał do prostych w zrozumieniu. Z jednej strony chciał być wierny przekonaniom ojca, a z drugiej musiał pozostać lojalny wobec klubu motocyklowego. Wielki tragedie, które pojawiły się w jego życiu w finałowym odcinku, znalazły ujście w bezsensownym zakończeniu jego wątku, który kompletnie nie pasował do jego postaci.

Serial można obejrzeć na platformie Netflix.

finał, fatalny, zakończenie, That '70 Show

„That '70s Show” / ”Różowe lata siedemdziesiąte” (1998-2006)

Dużo seriali kończy się jeszcze przed emisją finałowego odcinka i według widzów tak właśnie stało się w tym konkretnym przypadku. Ostatni sezon w żaden sposób nie przypominał poprzednich, głównie przez brak większości głównych bohaterów. Kwestią czasu było, kiedy wyda zatem ostatni oddech, ale fani do dzisiaj nie mogą zapomnieć twórcom tak fatalnego zakończenia serialu.

Serial można obejrzeć na platformie Netflix.

finał, fatalny, zakończenie, House of Cards

„House of Cards” (2013-2018)

„House of Cards” bez Franka Underwooda to nie „House of Cards”. Netflix próbował ratować serial całkiem dobrym scenariuszem, ale efekt był mocno nijaki. Wiele osób zarzuca produkcji wtórność, brak pomysłu na kontynuację opowieści bez głównego bohatera, a co za tym idzie, nieprzemyślana historię.

Serial można obejrzeć na platformie Netflix.

finał, fatalny, zakończenie, Game of Thrones

„Game of Thrones” / ”Gra o Tron” (2011-2019)

Potężna dyskusja, która przetoczyła się przez media i Internet tuż po finałowym odcinku serialu, nadal nie cichnie. Jedni uważają, że zakończenie było dobre, inni natomiast, że w żaden sposób nie spełniło oczekiwań widzów. Spory problem leży właśnie po tej stronie, ponieważ oczekiwania były naprawdę ogromne, jednak nie można nie zauważyć z jakim lekceważeniem potraktowane zostały główne postacie.

Serial można obejrzeć na platformie HBO GO.

finał, fatalny, zakończenie, Alf

„Alf” (1986-1990)

Na naszej liście nie mogło zabraknąć jednego z największych koszmarów z dzieciństwa wielu z nas. Przesympatyczny, włochaty kosmita, który uwielbiał koty i sprawiać kłopoty, dostał nie tyle najgorsze zakończenie, co przerwane w najmniej odpowiednim momencie. Jego przyszłość została zawieszona w suspensie na długie lata i nawet późniejsze filmy telewizyjne nie potrafiły w żaden sposób wyleczyć urazu, jakiego nabawiło się całe pokolenie młodych ludzi.

Serial można obejrzeć na kanale ATM Rozrywka.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale


True Blood

Umiejąca czytać w myślach kelnerka Sookie Stackhouse traktuje swój dar jako przekleństwo. Kiedy spotyka 173-letniego wampira Billa, którego myśli nie umie odczytać, …


Dexter

Dexter prowadzi podwójne życie. Za dnia jest cenionym specjalistą ds. krwi w departamencie policji, a nocą zabija złoczyńców, którzy wymykają się organom sprawiedliwości. …


Game of Thrones

Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.


House of Cards

Zostać politykiem może każdy, ale osiągnąć w tej dziedzinie rzeczy wielkie mogą jedynie ludzie silni i bezwzględni. Posiadanie takiej etykietki jest największym …


How I Met Your Mother

"How I Met Your Mother" to telewizyjny serial komediowy, opowiadający o (nie)szczęśliwych próbach "zdobycia" odpowiedniej narzeczonej przez Teda (Josh Radnor), …


Sons of Anarchy

Tytułowi „Synowie Anarchii” to mężczyźni należący do gangu motocyklowego. Pomimo niestabilnego i dryfującego na granicy prawa życia pragną uchronić swoje miasto …


That '70s Show

Serial "That '70s Show" opowiada o życiu i losach kilku nastolatków z Point Place w Wisconsin od roku 1976 do 1979. Liderem grupy jest Eric Forman (Topher Grace), …


Lost

Życie garstki ludzi diametralnie się zmienia, gdy ich samolot rozbija się na tajemniczej wyspie leżącej na Pacyfiku. Od tej pory 48 cudem ocalałych rozbitków rozpoczyna …