Artykuły

Ile zarabiali aktorzy za odcinek? Jakie związki nawiązały się pomiędzy aktorami w trakcie kręcenia serialu? Na te i inne pytania odpowiadamy wam w drugiej części ciekawostek o „The Vampire Diaries”.

1. Rekordowa produkcja?

W 2016 roku „The Vampire Diaries” stały się najdłużej emitowanym serialem o wampirach (osiem sezonów). Poprzedni rekord należał do „Buffy the Vampire Slayer”, który doczekał się siedmiu sezonów. 

 

2. Złe wyszło na dobre

rebekah, to

Claire Holt została obsadzona w roli Rebeki po tym, jak uczestniczyła w castingu do innego serialu Kevina Williamsona, „The Secret Circle”. Holt powinna być bardzo zadowolona z faktu, że nie otrzymała roli, o którą się starała, bo serial został skasowany po zaledwie jednym sezonie. 

 

3. Zbyt silna konkurencja

alexandra chandro, tvd

Aktorka Alexandra Chando uczestniczyła w castingu do roli Eleny aż cztery razy. Nie udało jej się wygrać z Niną Dobrev, ale twórcy odezwali się do niej kilka sezonów później i w rezultacie wcieliła się w epizodyczną rolę Tary. 

 

4. Sentymentalne zagranie tytułowe 

Wszystkie odcinki w ósmym sezonie produkcji zatytułowane były cytatami z pierwszego sezonu. Pojawiło się tam między innymi ikoniczne „Hello, Brother” czy „I Was Feeling Epic”.

 

5. Ile zarabiali aktorzy? 

cast, tvd

Według krążących w Internecie informacji trójka głównych aktorów, czyli Nina Dobrev, Ian Somerhalder oraz Paul Wesley byli jedynymi osobami z całej obsady, którzy w późniejszych latach produkcji zarabiali nawet 40 tysięcy dolarów za jeden odcinek.  

 

6. Wymuszona ciąża

candice king, tvd

Candice King, która wcieliła się w rolę Caroline Forbes, była w ciąży podczas kręcenia serialu. Twórcy stwierdzili, że najlepiej będzie wpisać jej stan w fabułę, dlatego jej postać także zaszła w ciążę i urodziła bliźnięta. Był to wątek krytykowany przez widzów, ale najwidoczniej potrzebny. 

 

7. Serial, który łączy ludzi?

delena, tvd

Podczas pracy nad serialem między aktorami powstało kilka związków. Paul Wesley (Stefan) przez kilka lat był z Phoebe Tonkin (Hayley), tak samo jak Ian Somerhalder (Damon) oraz Nina Dobrev (Elena). Przed związkiem z Tonkin Wesley był w związku małżeńskim z Torrey DeVito, która występowała w serialu w latach 2011-2013. Joseph Morgan (Klaus) i Persia White (Abby) wzięli ślub po tym, jak poznali się na planie. 

 

8. Zmiany graficzne 

tvd, logo

Charakterystyczną grafikę z tytułem serialu, która pojawiała się przed każdym odcinkiem zmieniono zaraz po pierwszym sezonie. Najprawdopodobniej wynikało to z olbrzymiej popularności serialu i twórcy chcieli, aby był on kojarzony z lepiej zaprojektowaną grafiką. 

 

9. Zmiany nazwisk

Nina Dobrev i Paul Wesley oboje mają europejskie korzenie i jeszcze przed rozpoczęciem pracy nad „The Vampire Diaries” dokonali zmiany nazwiska. Nina urodziła się jako Dobreva, Paul natomiast jako Wasilewski. 

 

10. Wspólne początki

h20

Phoebe Tonkin i Claire Holt pracowały w 2006 roku razem nad serialem „H2O - wystarczy kropla”. Mimo że zostały one obsadzone w tym samym serialu kilka lat później, a nawet dzieliły sporo scen, aktorki nigdy za sobą nie przepadały i nie wywiązała się między nimi wieloletnia przyjaźń. 

 

 

Serial nie jest obecnie dostępny w Polsce. 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Vampire Diaries

Po śmiertelnym wypadku rodziców Elena i Jeremy powoli dochodzą do siebie. Wracają do szkoły, gdzie dziewczyna od razu zauważa nowego ucznia, Stefana Salvatora. …


Artykuły

Ciekawostki z „The Vampire Diaries” #1

1. Zmiany w stosunku do powieści Twórcy pokusili się o wiele zmian fabularnych w porównaniu do bestsellerowych książek. Nie chodzi tylko o w nazwiska poszczególnych …