Artykuły

Co robili aktorzy podczas bardzo długiego oczekiwania na kolejne sezony produkcji? Oraz czemu można uznać, że dosłownie ekipa serialowa tworzy wielką rodzinę? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych interesujących faktów znajdziecie w kolejnym zestawieniu ciekawostek o serialu „Sherlock”.

1. Rodzina na planie

Sherlock, bbc, Sherlock Holmes

Wielu aktorów z serialu było ze sobą spokrewnionych. Przykładowo odtwórcy ról rodziców Sherlocka, Wanda Ventham oraz Timothy Carlton, w prawdziwym życiu również są matką i ojcem Benedicta Cumberbatcha. Dodatkowo syn Stevena Moffata (scenarzysty), Luis, w kilku odcinkach grał młodego Sherlocka, z kolei jego żona, Sue Vertue oraz teściowa, Beryl Vertue, są producentkami serialu.

2. Psychosomatyczne bóle Johna

Sherlock, bbc, Mertin Freeman, John Watson

W serialu w wyniku postrzału w ramię John Watson odczuwał psychosomatyczny ból nogi. Jest to bezpośrednie nawiązanie do postaci doktora z serii książek, w której to faktycznie miewał takie bóle, lecz nie zostało jednoznacznie powiedziane, dolegliwości której części ciała mu doskwierały.

3. Prawdziwa lokalizacja planu

Sherlock, bbc, Baker Street 221B

Tak naprawdę odcinki „Sherlocka” nie były kręcone przed sławną 221B Baker Street – prawdziwy adres planu filmowego to 187 North Gower Street.

4. Rekrutacja Benedicta

Sherlock, bbc, Benedict Cumberbetch

Steven Moffat i Mark Gattis rozważali po raz pierwszy Benedicta Cumberbatcha jako potencjalnego kandydata do roli po obejrzeniu „Atonement”. Oboje uznali wtedy, że mężczyzna perfekcyjnie nada się do roli geniusza.

5. Farbowani bracia

Sherlock, bbc, Benedict Cumberbatch, Mark Gattis

Benedict Cumbetbatch oraz Mark Gattis, grający serialowych braci Holmesów, pofarbowali swoje włosy na czarno, aby lepiej dostosować się do ról. Pierwotnie pierwszy z nich jest brunetem, a drugi ma rude włosy.

6. Bliski związek Hobbita z Sherlockiem

Sherlock, bbc, Hobbit, Martin Freeman, Bilbo Bagins

Podczas oczekiwania między sezonami serialu, zarówno Benedict Cumberbatch jak i Martin Freeman znaleźli się razem w obsadzie filmów Petera Jacksona, opowiadających historię Bilbo Bagginsa („The Hobbit: An Unexpected Journey”, „The Hobbit: The Desolation of Smaug”, „The Hobbit: The Battle of the Five Armies”). Martin wcielił się w główną rolę, a Benedict podłożył głos postaci Smauga oraz Saurona.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Sherlock

Dr Watson (Martin Freeman) jest lekarzem i weteranem wojennym. Pewnego dnia poznaje Sherlocka Holmesa (Benedict Cumberbatch), który rozwiązuje zagadki kryminalne …


Artykuły

Ciekawostki z „Sherlock” #1

1. Dlaczego Sherlock nie pamięta imienia Lestrade’a? Postać Lestrade’a bazuje na postaciach inspektora Gregsona oraz Lestrade’a. W książkach imię drugiego z nich …