Artykuły

Wydaje wam się, że wiecie już wszystko o powodach, dla których Hannah Baker popełniła samobójstwo? Błąd. Choć pierwsza seria wydawała się wyczerpać temat, to sezon drugi udowodnił, że wcale tak nie jest. Podobnie z innymi szczegółami dotyczącymi „13 Reasons Why”. Oto kilka z nich.

1.Tatuaże

Po przerwie w produkcji serialu Selena Gomez (producentka), Alisha Boe (Jessica) oraz Tommy Dorfman (Ryan) zrobili sobie takie same tatuaże na przedramioniach: czarny średnik, który ma symbolizować świadomość zdrowia psychicznego oraz zapobieganie samobójstwom

tatoo, selena gomez,13 reasons why

2. Inspiracja

Jay Asher wpadł na pomysł napisania książki po próbie samobójczej jednego z członków swojej rodziny. Przepytał swoją żonę oraz koleżanki o rzeczy, które były dla nich ciężkie, kiedy były w podobnym wieku co główna bohaterka oraz o bolesne wspomnienia. Ich odpowiedzi to niektóre z sytuacji, które przydarzyły się Hannah.

3. Trudny wybór Butlera

Ross Butler był członkiem obsady „Riverdale” w czasie gdy grał również w „13 Reasons Why”. Gdy zdjęcia do drugiego sezonu obu produkcji miały rozpocząć się w tym samym czasie, stwierdził że to dla niego za dużo. Zrezygnował z udziału w „Riverdale” i skupił się na roli Zacka w 13RW. Zastąpił go inny aktor – Charles Melton.

ross butler, zach dempsey, 13 reasons why, riverdale

4. Różnice w książce

W powieści Clay nie prowadzi rozmowy o Hannah z panem Porterem. Wysyła mu jednak taśmy z powodami, tak samo jak i Sheri.

5. Szkoła bohaterów serialu

Serial jest kręcony w szkole, która faktycznie istnieje. Mieści się w miasteczku Sebastopol w Kalifornii i nazywa się Analy High School. Co ciekawe, twórcy zainspirowali się również maskotką tamtejszej szkoły – tygrysami.

liberty hish school, 13 reasons why

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

13 Reasons Why

Kiedy Clay Jensen znajduje pod drzwiami swojego domu tajemnicze pudełko z kasetami, jego życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Okazuje się, że kasety nagrała …