Artykuły

Kolejny czwartek to kolejna porcja ciekawostek ze świata „Westworld”.

1. Pierwotnie kto inny miał zagrać Logana

Odpowiada wam Ben Barnes w roli Logana Delosa? Oryginalnie w serialu HBO syna dyrektora Delos zagrać miał Eion Bailey („Band of Brothers”, „Once Upon a Time”).

Ben Barnes jako Logan

2. Droga wycieczka

Zastanawialiście się, ile kosztowałoby odwiedzenie któregoś z parków Delos? Trzeci odcinek pierwszego sezonu zdradza nam, że jeden dzień w parku jest wart 40 tysięcy dolarów.

3. Ograniczenia wiekowe

Uważacie, że „Westworld” jest brutalnym serialem i nie nadaje się dla młodych widzów? Agencja BBFC, odpowiedzialna za klasyfikację i cenzurę filmów na terenie Wielkiej Brytanii uznała, że ten serial jest odpowiedni dla widzów powyżej 15-go roku życia. Wyjątkiem jest jedynie piąty odcinek pierwszego sezonu, który dostał ograniczenie wiekowe 18+.

4. Bardzo długa praca

Westworld - sezon 1

Nakręcenie pierwszego odcinka serialu zajęło twórcom 22 dni i odbywało się w sierpniu 2014 roku na terenie Kalifornii i Utah.

5. Ulubiony western Nolana

Nazwa miasta Sweetwater pochodzi od nazwy farmy z filmu „Once Upon a Time in the West” (1968), który jest ulubionym westernem Jonathana Nolana.

6. Brak chronologii

Aby uniknąć opóźnień w produkcji, cały drugi sezon został napisany z wyprzedzeniem, a sceny z kilku różnych epizodów były kręcone z rzędu, w zależności od potrzebnej lokalizacji i dostępności aktorów.

7. Spin-off

„Westworld” jest drugim serialowym spin-offem filmu o tym samym tytule (pol. „Świat Dzikiego Zachodu") z 1973 roku. Pierwszym był pięcioodcinkowy „Beyond Westworld” z 1980, który został wyprodukowany przez stację CBS. Ze względu na kiepską oglądalność, seria została skasowana, a w telewizji wyemitowano jedynie pierwsze 3 odcinki. 

Yul Brynner - Świat Dzikiego Zachodu

8. Tajemnice z chłodni

W szóstym odcinku pierwszego sezonu wśród ciał znajdujących się w podziemiach parku możemy dostrzec postać łudząco podobną do Yula Brynnera, który wystąpił w „Świecie Dzikiego Zachodu” jako rewolwerowiec.

9. Nietypowy instrument

Pianola - Westworld sezon 2

Na potrzeby czołówki serialu (i kolejnych odcinków), twórcy specjalnie zamówili rolki do pianoli. Zostały one przygotowane przez Tima Baxtera z Meliora Music Rolls w Atlancie.

10. Casting do roli Roberta Forda

Osobiście nie wyobrażam sobie nikogo lepszego od Anthony'ego Hopkinsa, aczkolwiek do roli dyrektora parku rozważano między innymi Jareda Harrisa („Terror”, „The Crown”), Christophera Plummera („A Beautiful Mind”) czy Maxa von Sydowa („Siódma pieczęć”, „Star Wars: The Force Awakens”).

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Westworld

Futurystyczny park rozrywki o nazwie Westworld jest miejscem, w którym ludzie mogą spełniać swoje grzeszne marzenia i fantazje. Pomagają im w tym tzw. hosty, posiadające …


Artykuły

Ciekawostki z „Westworld” #1

1. Pierwotnie kto inny miał zostać Mężczyzną w Czerni Jeżeli podoba wam się kreacja Eda Harrisa, możecie być zdziwieni, że nie był on pierwszym wyborem ludzi …