Artykuły

Zastanawialiście się kiedyś nad elementami występującymi w czołówce serialu? Zapraszamy do lektury, a może dowiecie się czegoś nowego.

1. Odrzucona propozycja

Jonah Nolan chciał, żeby Amy Acker zagrała w drugim sezonie „Westworld”, jednak pomimo jej udziału w castingach, odmówiła ze względu na nagrywanie serialu „The Gifted”. Reżyser już wcześniej współpracował z Acker na planie „Person of Interest”.

2. Fałszywa rzeczywistość

Ed Harris, czyli serialowy Mężczyzna w czerni, miał już niejednokrotnie okazję grać w podobnej produkcji. Przykładem jest chociażby film „Truman Show” z 1998 roku, gdzie jego bohater borykał się z zakłamaną rzeczywistością, napisaną przez scenarzystów ku uciesze publiczności.

Ed Harris jako Mężczyzna w czerni - Westworld

3. Czerpanie z klasyków

Ostatnio pisaliśmy o tym, co łączy Dolores z bohaterką „Alicji w Krainie Czarów”. Warto jednak przypomnieć, że bardzo chętnie wykorzystywany zwrot w serialu: „Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny” pochodzi z dramatu Shakespeare’a „Romeo i Julia”.

Peter Abernathy - Westworld

4. Dobór soundtracku

Jeżeli pamiętacie przykłady coverów wykorzystanych w serialu, o których pisaliśmy w zeszłym tygodniu, to warto dodać, że wykorzystanie znanych utworów w domu publicznym i w hotelu było pomysłem Jonathana Nolana. Kompozytor Ramin Djawadi zdradził, że reżyser zdecydował się na taki zabieg, aby przypomnieć gościom i widzom, że jest to wymyślony świat. Piosenki wybierał sam Nolan. 

5. Starzy dobrzy znajomi

Sir Anthony Hopkins (doktor Ford) miał już wcześniej możliwość współpracy z Edem Harrisem (Mężczyzna w czerni), między innymi na planie filmu „Nixon” (1995) czy „The Human Stain”.

6. Ciekawostki z czołówki

Zwróciliście uwagę na konia występującego w czołówce serialu? Nawiązuje on do krótkiego filmu z XIX wieku „The Horse in Motion”.

7. Błędne rekwizyty

Głowa bizona, która wisi nad barem w domu publicznym, należy do afrykańskiej odmiany bizonów, które nie są spokrewnione z amerykańską odmianą. Celowe zagranie czy przypadek? ;)

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Westworld

Futurystyczny park rozrywki o nazwie Westworld jest miejscem, w którym ludzie mogą spełniać swoje grzeszne marzenia i fantazje. Pomagają im w tym tzw. hosty, posiadające …


Artykuły

Ciekawostki z „Westworld” #1

1. Pierwotnie kto inny miał zostać Mężczyzną w Czerni Jeżeli podoba wam się kreacja Eda Harrisa, możecie być zdziwieni, że nie był on pierwszym wyborem ludzi …


Ciekawostki z „Westworld” #2

1. Pierwotnie kto inny miał zagrać Logana Odpowiada wam Ben Barnes w roli Logana Delosa? Oryginalnie w serialu HBO syna dyrektora Delos zagrać miał Eion Bailey …


Ciekawostki z „Westworld” #3

1. Nadprzyrodzona rodzina Evan Rachel Wood (serialowa Dolores) oraz Louis Herhtum (Peter Abernathy) występowali już w jednym serialu HBO. Mowa o „True Blood”, jednak …