Artykuły

W dzisiejszym wydaniu ciekawostek z „Westworld” dowiecie się między innymi o tym, co zawierał nigdy niewyemitowany odcinek pilotażowy serii. Zachęcam do lektury.

1. Nadprzyrodzona rodzina

Evan Rachel Wood (serialowa Dolores) oraz Louis Herhtum (Peter Abernathy) występowali już w jednym serialu HBO. Mowa o „True Blood”, jednak należy podkreślić, że aktorzy nie wystąpili razem w ani jednej scenie. Wood wcielała się w serialu w rolę luizjańskiej królowej wampirów, a Herhtum w lidera wilkołaków.

Dolores i Peter Abernathy - Westworld 1x01

2. Zamiana ról

Sidse Babett Knudsen bardzo dobrze wypadła jako Theresa Cullen. Jednak jak się okazuje, w niewyemitowanym pilocie serialu nie było takiej postaci. Istniała za to Virginia Pittman, sportretowana przez Mirandę Otto („Homeland”). Po obejrzeniu odcinka pilotażowego twórcy podobno przemyśleli kilka rzeczy i stwierdzili, że warto stworzyć nieco inną postać, w skutek czego Otto odeszła z serialu.

3. Spotkanie po latach

Pamiętacie rozmowę doktora Forda z jednym z pierwszych hostów, która miała miejsce w pierwszym odcinku? W rolę przestarzałego robota wcielił się Michael Wincott. Mimo że jest to dość krótka scena, to jest to smaczek dla fanów filmu. Hopkins i Wincott grali swoich przeciwników w „Hitchcock” (2012).

Dr Ford - Westworld

4. Słynny fan serialu

Arnold Schwarzenegger prawdopodobnie należy do wielkich fanów serii. W jednym z wywiadów zdradził, że wzorował się na filmie „Westworld” („Świat Dzikiego Zachodu”) w trakcie przygotowań do roli w „Terminatorze”.

5. Przerwa w produkcji

Po nakręceniu sześciu odcinków produkcja serialu została zawieszona na dwa miesiące. Władze HBO mówią, że było to uzasadnione tym, by dać twórcom czas na przemyślenie odcinków finałowych.

Finał - Westworld S01

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Westworld

Futurystyczny park rozrywki o nazwie Westworld jest miejscem, w którym ludzie mogą spełniać swoje grzeszne marzenia i fantazje. Pomagają im w tym tzw. hosty, posiadające …


Artykuły

Ciekawostki z „Westworld” #1

1. Pierwotnie kto inny miał zostać Mężczyzną w Czerni Jeżeli podoba wam się kreacja Eda Harrisa, możecie być zdziwieni, że nie był on pierwszym wyborem ludzi …


Ciekawostki z „Westworld” #2

1. Pierwotnie kto inny miał zagrać Logana Odpowiada wam Ben Barnes w roli Logana Delosa? Oryginalnie w serialu HBO syna dyrektora Delos zagrać miał Eion Bailey …


Ciekawostki z „Westworld” #6

1. Odrzucona propozycja Jonah Nolan chciał, żeby Amy Acker zagrała w drugim sezonie „Westworld”, jednak pomimo jej udziału w castingach, odmówiła ze względu na …