Artykuły

Jesteście świeżo po obejrzeniu drugiego sezonu „Westworld” i zastanawiacie się, jak dalej potoczy się ta historia? Jeśli tak, to w międzyczasie zapraszamy do przeczytania kilku ciekawostek związanych z tym serialem.

1. Pierwotnie kto inny miał zostać Mężczyzną w Czerni

Jeżeli podoba wam się kreacja Eda Harrisa, możecie być zdziwieni, że nie był on pierwszym wyborem ludzi odpowiadających za casting. Przed rozpoczęciem nagrywania, producenci proponowali tę rolę Clintowi Eastwoodowi. Myślicie, że Brudny Harry odnalazłby się w parku?

Westworld, Mężczyzna w Czerni, Man in Black, Ed Harris, ciekawostki
Ed Harris jako Mężczyzna w Czerni

 

2. Utykanie Logana

Zanim rozpoczęły się zdjęcia do serialu, Ben Barnes złamał nogę. Obawiając się utraty pracy, postanowił wykorzystać to zdarzenie do zbudowania postaci. Pomimo powrotu do zdrowia, do końca zdjęć musiał utykać. 

3. Bardzo dużo nawiązań

Jonathan Nolan przyznał wprost, że w trakcie tworzenia serialu czerpał inspirację z kilku gier, takich jak „BioShock”, „Skyrim” czy „Red Dead Redemption”, jednak w serialu pełno jest nawiązań do kultury. Można to zauważyć juz na samym początku pierwszego sezonu, gdzie gabinet Forda, pełen głów hostów, bardzo przypomina wnętrze Domu Czerni i Bieli z innego serialu HBO – „Game of Thrones”. Przyjrzeliście się uważnie czołówce serialu? Umieszczony w niej host i opisany na nim okrąg są nawiązaniem do znanego rysunku Leonarda da Vinci.

Westworld intro

4. Zakaz umierania 

W jednej z początkowych scen serialu pojawia się informacja, że w parku nie można umrzeć. Co ciekawe, park należy do organizacji Delos, której nazwa pochodzi od jednej z greckich wysp, na której obowiązywał zakaz śmierci. Według tego prawa nielegalne było umieranie na terenie wyspy, a osoby, które umarły w tym miejscu, uznawano za łamiące prawo. 

5. Córka Eda Harrisa

Dolores to drugie imię córki Eda Harrisa: Lily Dolores Harris.

6. Felix i Sylvester

Imiona dwóch członków obsługi technicznej pochodzą od dwóch kotów z popularnych kreskówek.

Felix, Sylvester, Westworld, ciekawostki
Kadr z serialu

 

7. Starzy znajomi

Evan Rachel Wood (Dolores) i Jeffrey Wright (Bernard) występowali już u swojego boku w filmie „Idy marcowe”.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Westworld

Futurystyczny park rozrywki o nazwie Westworld jest miejscem, w którym ludzie mogą spełniać swoje grzeszne marzenia i fantazje. Pomagają im w tym tzw. hosty, posiadające …