Artykuły

Którzy aktorzy z serialu ubiegali się o rolę Ragnara na castingach? Czy był wśród nich ostateczny odtwórca roli – Travis Fimmel? Jaką piosenkę możemy usłyszeć w czołówce? „Vikings” kryją w sobie wiele tajemnic i ciekawostek, których odkrycie rzuca zupełnie inne światło na serial. UWAGA: możliwe spoilery.

1. Bardziej brutalnie niż w „Game of Thrones”

Choć w „Game of Thrones” nie brakuje krwawych scen, podczas których wrażliwsi musieli zakrywać oczy, to jednak to nie ta produkcja zyskała miano najbrutalniejszej w 2014 roku. „Blood Eagle” (po polsku „Krwawy Orzeł”) ukazany potwornie realistycznie i ze szczegółami w „Vikings” podbił rankingi najbardziej brutalnych scen w serialach.

Vikings, Travis Fimmel

2. Piosenka z czołówki

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jaką piosenkę słyszycie w czołówce w pierwszych sezonach serialu, dobrze trafiliście. Klimatyczne „If I Had a Heart” wykonane przez Fever Ray prawdopodobnie już zawsze wywoływać będzie ciarki na moich plecach, a przed oczami pozostanie obraz tonących toporów i ciał.

Vikings, Opening

3. Kto chciał wcielić się w Ragnara?

O rolę Ragnara ubiegało się wielu; wśród nich znaleźli się Clive Standen (Rollo) oraz Gustaf Skarsgård (Floki). Ostatecznie otrzymał ją Travis Fimmel, który w castingach startował do roli Rollo.

Vikings, Travis Fimmel, Ragnar, Rollo, Floki, Gustaf Skarsgård

4. Co łączy „True Blood” i „Vikings”?

Jedną z cieszących się największą sympatią postaci w „Vikings” jest budowniczy łodzi – Floki. Jego rolę mistrzowsko odegrał fenomenalny Gustaf Skarsgård. Talent aktorski ma najwyraźniej we krwi, bo zarówno jego bracia jak i ojciec podbijają ekrany oraz serca kobiet, grając w filmach i serialach od najmłodszych lat. Alexander Skarsgård znany jest między innymi z roli Erica Northmana w „True Blood”.

Vikings, True Blood, Gustaf Skarsgård, Alexander Skarsgård, Bill Skarsgård

5. Ragnar nie do końca historyczny

Ragnar Lothbrock jest według legend postacią faktycznie zasiadającą na tronie Danii. Wiele z wydarzeń z jego życia zgadza się również z historiami pisanymi, między innymi sposób, w jaki umarł oraz potwierdzone kontakty z królem Ellą. Mimo wszystko postać została mocno podkoloryzowana przez twórców, tak samo jak pozostała część historii i fabuła, dlatego nie można traktować serialu jako bezsprzecznie wiarygodnego historycznie.

Vikings, Ragnar, Travis Fimmel

6. Miało skończyć się na dziewięciu odcinkach

Z założenia serial miał być dziewięcioodcinkową miniserią. Dopiero po pozytywnym odbiorze przez widzów twórcy zdecydowali się kontynuować historię.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Vikings

Serial opowiada historię wikingów żyjących w Skandynawii pod koniec VIII wieku. Chęć władzy, szacunek do tradycji i miłość do bogów sprawia, że ich losy są zawiłe …