Artykuły

Serial „13 Reasons Why” jest znany nie tylko z poruszanych w nim trudnych problemów nastolatków, ale również z czegoś bardziej trywialnego: muzyki. Chociaż duży wkład w jej stworzenie miała Selena Gomez, to największą sławę odniósł utwór, przy którym Clay i Hannah tańczą razem na balu. Jeśli jesteście ciekawi jego tytułu, to zapraszam do przeczytania kolejnej dawki ciekawostek.

1. Taśmy

Na oficjalnej stronie książki „13 Reasons Why” mamy możliwość przesłuchania każdej z nagranych taśm. Przesłuchanie ich po obejrzeniu serialu jest dość ciekawym przeżyciem, które sprawia, że możemy utożsamić się z życiem bohaterów.

tapes, 13 reasons why

2. Piosenka z balu

Piosenka, przy której Hannah tańczy z Clayem na balu, to „The Night We Met” zespołu Lord Huron, pochodzącej z albumu „Strange Trails”.

3. Sosie Bacon

W postać Skye wcieliła się Sosie Bacon, córka znanego aktora – Kevina Bacona.

kevin bacon, sosie bacon, 13 reasons why

4. Najdłużej nagrywana scena

Scena balu była kręcona najdłużej (ponad tydzień), ponieważ reżyser pragnął ujęć z przeróżnych kątów, by ukazać wiele wątków fabularnych.

5. Rola Claya Jensena

Podobno Jason Pagan miał być obsadzony do roli Claya. Ostatecznie angaż otrzymał Dylan Minnette.

clay jensen, 13 reasons why

6. Justin i Jessica

Brandon Lynn (Justin) i Alisha Boe (Jessica) byli współlokatorami podczas kręcenia drugiego sezonu serialu.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

13 Reasons Why

Kiedy Clay Jensen znajduje pod drzwiami swojego domu tajemnicze pudełko z kasetami, jego życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Okazuje się, że kasety nagrała …