Artykuły

Stworzenie serialu to nie lada zadanie. Składa się na to wiele czynników, ale najważniejsza jest ciężka praca masy ludzi: nie tylko aktorów i reżyserów, ale także osób, których nie widzimy w mediach, m.in. kamerzystów, kostiumologów czy scenografów. Każda z tych osób kryje własną historię i przeszłość – aktorzy „13 Reasons why” nie są wyjątkiem. Przed zdobyciem swoich ról w serialu opowiadającym historię Hannah Baker, grywali w innych produkcjach. Jeśli jesteście ciekawi w jakich, to tego oraz innych ciekawostek dowiecie się poniżej.

1.  Aktorka łącząca Alexa i panią Bradley

Aktora grającego Alexa (Miles Heizer) oraz Keiko Agena (znaną z postaci nauczycielki, pani Bradley) łączy jedna popularna aktorka – Lauren Graham. Oboje mieli przyjemność współpracować z nią podczas innych produkcji. Miles wcielił się w jej syna Drew w filmie „Parenthood” (2010), natomiast Agena zagrała najlepszą przyjaciółkę jej córki w popularnym serialu „Gilmore Girls” (2000).

lauren graham, 13 reasons why, miles heizer

2. Wpływ Minette’a na serial

Dylan Minnette (Clay) rozmawiał z producentem Brianem Yorkeyem o tym, jakie utwory powinny znaleźć się na ścieżce dźwiękowej. W jednym z wywiadów powiedział: „Uwielbiam to, że był tak otwarty na moje propozycje: na ścieżce dźwiękowej jest tak wielu artystów, którzy są dla mnie inspiracją, a pokój Claya jest wypełniony plakatami moich ulubionych zespołów. Oczywiście jest więcej grup muzycznych, których wizerunki chętnie zobaczyłbym na ścianach, ale myślę, że nie są to artyści, których Clay mógłby słuchać”.

3. Blizna

Clay przez większość serialu ma bliznę na głowie, by widz mógł bez problemu określić, czy jest pokazywana scena przeszłość, czy teraźniejszość.

dylan minnette, 13 reasons why

4. Nie byle jakie imię

Imię Hannah jest palindromem (czyta się tak samo od początku i od końca) i ma symbolizować dwie strony nagranych taśm.

5. Wokalista Nirvany a Alex

Alex próbował popełnić samobójstwo strzałem głowę, ale skarżył się również na bóle brzucha. Jest to odniesienie do Kurta Cobeina, który zabił się w ten sam sposób, jak również posiadał niezdiagnozowane bóle brzucha.

alex heizer, kurt cobain, 13 reasons why

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Artykuły

Ciekawostki z „13 Reasons Why” #6

​​​​​​1. Muzyczne nawiązania Na ścianie w pokoju Alexa wisi plakat Joy Division, którego główny wokalista popełnił samobójstwo. Podobnie z kasetą, którą Tony …