Artykuły

W oczekiwaniu na trzeci sezon „13 Reasons Why” możemy robić przeróżne rzeczy: zarówno obejrzeć cały serial od początku, jak i przeczytać książkę, jeśli nadal tego nie zrobiliście. Dobrym pomysłem będzie również zapoznanie się z kolejną porcją ciekawostek na temat produkcji.

1. Koszulka Claya

Gdy Clay idzie skonfrontować się z Brycem, ma na sobie koszulkę z napisem hero (bohater). Jest to nawiązanie do roli jego postaci w serialu.

clay, dylan minette, 13rwh, 13 powodów, trzynaście powodów

2. Piosenkarka w roli producentki

Selena Gomez początkowo była związana z filmem, który miał zostać stworzony w 2011 roku. W wyniku ciągłych opóźnień, aktorka stała się już zbyt dojrzała do roli, którą miała zagrać i tym samym mogła zająć się innym projektem: byciem producentką wykonawczą „13 Reasons Why”.

3. Niecodzienne przesłuchanie

Podobno Katherine Langford, która wcieliła się w postać Hannah, została wybrana do roli poprzez przesłuchanie, które odbyło się na Skypie.

4. Orientacja

W powieści Tony nie jest gejem. Tak samo jak rodzice Courtney.

5. Książka a serial

Podczas rozmowy Claya i Alexa, ten drugi mówi, że przesłuchanie taśm zajęło mu jedną noc. Tyle samo zajęło przesłuchanie ich przez Claya, ale w książce.

6. Tony

Christian Navarro, który wcielił się w rolę Tony’ego, musiał nauczyć się jeździć samochodem i zdobyć prawo jazdy na potrzeby serialu. W przeciwnym razie nie dostałby roli ze względu na to, że istotną cechą bohatera była jego fascynacja samochodami, a przede wszystkim swoim czerwonym fordem mustangiem.

7. Szybka decyzja Seleny

Selena Gomez, po przeczytaniu książki Jaya Ashera, razem ze swoją mamą oraz producentką, Kristel Laiblin, pojechała do firmy Anonymous Content w celu omówienia możliwości stworzenia adaptacji.

8. Sztuczka Tony’ego

Na początku pierwszego odcinka serialu, po tym, jak Clay zgadza się, by Tony podwiózł go do domu, Meksykanin pyta chłopaka, czy może puścić kasetę w samochodzie. W książce Tony używa tego pytania jako sposobu, by dowiedzieć się, czy dana osoba słuchała już taśm. Podpuszcza tak każdego prócz Claya, ponieważ zdaje sobie sprawę, że chłopak dopiero słucha kaset – ukradł po to jego walkmana. Natomiast w serialu Tony zadaje to pytanie jedynie Clayowi, a gdy chłopak spokojnie odpowiada, że chętnie posłucha muzyki – wiadomo, że jeszcze nie słuchał kaset.

9. Pięć minut w „Grey’s Anatomy”

Dylan Minnette, grający w serialu Claya, zagrał małą rolę w popularnym serialu medycznym „Grey's Anatomy”. Chłopak wcielił się w postać dziecka, które nie posiada uszu i pyta dr Grey, czy pomogłaby mu je zdobyć. Kate Walsh (mama Hannah Baker) oraz Mark Pellegrino (ojciec Hannah) również zagrali w tym serialu. Można więc powiedzieć, że Clay prosił o uszy, aby móc posłuchać taśm ich córki.

dylan minette, greys anatomy, chirurdzy

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Grey's Anatomy

Dramat obyczajowy opowiadający historię Meredith Grey, córki wybitnej lekarki, od początku jej stażu chirurgicznego w szpitalu Seattle Grace. Serial śledzi życie …


13 Reasons Why

Kiedy Clay Jensen znajduje pod drzwiami swojego domu tajemnicze pudełko z kasetami, jego życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Okazuje się, że kasety nagrała …