Artykuły

Lato w pełni, za oknami słonecznie i radośnie. Tymczasem w świecie Hannah Baker dalej panuje mrok i rozpacz po śmierci tej mądrej i dobrej dziewczyny. Pora na kolejną porcję ciekawostek z serialu „13 Reasons Why”.

​​​​​​1. Muzyczne nawiązania

Na ścianie w pokoju Alexa wisi plakat Joy Division, którego główny wokalista popełnił samobójstwo. Podobnie z kasetą, którą Tony puszcza, gdy odwozi Claya w odcinku pierwszym – słyszymy tam utwór tego samego zespołu.

joy division, thirteen reasons why, ross buttler, miles heizer

2. Nastoletni wilkołak

Alisha Boe i Ross Butler spotkali się na planie po raz drugi. Wcześniej występowali razem w dwóch odcinkach „Teen Wolf”.

3. Role Cruza

Wilson Cruz (Dennis Vazquez, prawnik Olivii Baker w sezonie drugim) wcielił się w postać Ricky’ego, jednego z głównych bohaterów w innej teen dramie – „Moje tak zwane życie” („My So-Called Life”). Co ciekawe Ricky, podobnie jak Dennis, miał na nazwisko Vazquez.

13rwh, trzynaście powodów

4. Wskazówka

Jeff od pierwszych odcinków był pokazywany jedynie w scenach z przeszłości. Miało to być wskazówką dla widza, że chłopak nie żyje, jeszcze przed ukazaniem wypadku samochodowego.

5. Cała prawda o postaci Skye

Postać Skye (Sosie Bacon) to połączenie dwóch postaci z powieści Ashera. Twórcy zbudowali ją z przyjaciółki Claya o imieniu Skye, która jest społecznym wyrzutkiem oraz kelnerki pracującej w kawiarni, której imienia Clay nie pamięta.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.