Artykuły

Każdy serial jest kojarzony z pewnymi faktami. W przypadku „13 Reasons Why” prawie każdy wie, że producentem wykonawczym jest Selena Gomez, a cała produkcja opiera się na książce Jaya Ashera pod tym samym tytułem. Nie jest jednak oczywistością, gdzie serial był nagrywany, a także jakie znaczenie ma imię czy nazwisko głównego bohatera. Możecie się tego dowiedzieć czytając poniższe ciekawostki.

1. Symboliczne imię

Imię Clay ma znaczenie symboliczne. W przeszłości było wielokrotnie modyfikowane, podobnie jak bohater serialu. Podczas opowiadania historii, Hannah zmienia Claya i sprawia, że pod koniec sezonu pierwszego jest on zupełnie innym człowiekiem.

dylan minnette, 13 reasons why, katherine langford

2. Miejsce nagrywania

Pierwszy sezon „13 Reasons Why” był nagrywany w San Francisco na przełomie lata i jesieni 2016 roku, podobnie jak serial Hulu, „Chance”.

3. Cover Seleny

Selena Gomez nagrała cover do serialu. Jest to utwór pod tytułem „Only You”, wykonywany w oryginale przez Yazoc.

selena gomez, 13 reasons why

4. Imię prześladujące Minnette’a

Dylan Minnette grał już w serialu, w którym obiektem jego westchnień była dziewczyna o imieniu Hannah. Mowa o „Goosebumps” z 2015 roku.

5. Aktor szkolnych ról

Justin Prentice (Bryce) gra szkolnego tyrana także w innym serialu telewizyjnym. Produkcja nosi nazwę „Those Who Can’t” (2016) . Ponadto aktor ma na swoim koncie rolę w „Glee”.

bryce, thirteen reasons why

6. Nieprzypadkowe nazwisko

Clay nosi nazwisko Jensen, a Jensen to także firma kaset – głównego centrum zainteresowania w serialu.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Artykuły

Ciekawostki z „13 Reasons Why” #9

1. Taśmy Na oficjalnej stronie książki „13 Reasons Why” mamy możliwość przesłuchania każdej z nagranych taśm. Przesłuchanie ich po obejrzeniu serialu jest dość …