Artykuły

Jeśli po finale drugiego sezonu „The Handmaid's Tale” odczuwacie niedosyt i chcecie się dowiedzieć więcej zarówno o Gileadzie i jego mieszkańcach, jak i o wydarzeniach zza kulis produkcji, to seria ciekawostek z serialu będzie czymś w sam raz dla was! Zaczniemy od porcji informacji dotyczących obsady, więc nie musicie obawiać się spoilerów.

1. Szybka decyzja

Ann Dowd, wcielająca się w ciocię Lydię, była w trakcie kręcenia serialu „Good Behavior” w Wilmington, kiedy otrzymała propozycję zagrania w „The Handmaid’s Tale”. Zgodziła się natychmiast po przeczytaniu scenariusza.

2. Poproszę dowód

W 15-letnią Eden, pobożną i posłuszną młodą żonę, w drugim sezonie „The Handmaid’s Tale” wcieliła się 20-letnia aktorka Sydney Sweeney. Nie jest to jedyna sytuacja, w której Amerykanka zagrała kilka lat młodszą od siebie postać (zdecydowała się na to również w „Everything Sucks!”).

3. Była palaczka

W drugim sezonie produkcji dostrzec można nawiązanie do serialu „The Leftovers”, w którym również grała Ann Dowd. Jej postać, ciotka Lydia, w jednej scenie wyznaje, że kiedyś dużo paliła, co przywodzi na myśl Patti Levin – odzianą w biel członkinię Guilty Remnant, bohaterkę adaptacji książki Toma Perroty.

ciekawostki, serial, the handmaids tale, opowieść podręcznej, margaret atwood, ann dowd, aunt lydia, ciocia lidia, patti levin

4. Przebrani Amerykanie

Chociaż główne postacie serialu są Amerykanami, część obsady jest innych narodowości. W produkcji wzięli udział Brytyjczycy: Joseph Fiennes (jako Fred Waterford), Max Minghella (jako Nick) oraz O.T. Fagbenle (jako Luke); a także australijska aktorka z polskimi korzeniami, Yvonne Strahovski (jako Serena Joy) i Kanadyjka Amanda Brugel (jako Rita).

5. Zakazany biseksualizm 

W odcinku „First Blood” pojawia się na chwilę Elisa Bauman, wcielająca się w oddaną sprawie asystentkę Sereny Joy. Co ciekawe, w rzeczywistości aktorka ta jest biseksualna, czyli należy do jednej z grup, które Serena próbowała wyeliminować ze społeczności Gileadu.

6. Ponowne spotkanie

Elisabeth Moss (wcielająca się w June) oraz Alexis Bledel (odgrywająca postać Emily) spotkały się wcześniej na planie serialu „Mad Men”. Elisabeth wystąpiła jako Peggy Olsen, Alexis natomiast pojawiła się w kilku odcinkach piątego sezonu jako Beth Dawes.

ciekawostki, serial, the handmaids tale, opowieść podręcznej, margaret atwood, elisabeth moss, peggy olson, mad men

7. Rodzynek

Na pięciu reżyserów pierwszego sezonu „The Handmaid’s Tale”, czterech to kobiety. Mike Barker jest jedynym mężczyzną w tym gronie.

8. Owca w wilczej skórze

Aktorzy wcielający się w okrutnych i bezwzględnych bohaterów, w tym Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski i Ann Dowd, pod względem osobowości są kompletnymi przeciwieństwami odgrywanych postaci.

9. Kobiety w niewoli

Samira Wiley (odgrywająca Moirę) i Madeline Brewer (wcielająca się w Janine) pojawiły się wcześniej w serialu „Orange Is the New Black”, który również traktuje o kobietach trzymanych w niewoli (chociaż w zupełnie innym kontekście).

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Handmaid's Tale

Antyutopijna przyszłość, gdzie płodne kobiety stają się surogatkami bogatych rodzin, a ich wszelkie nieposłuszeństwo zostaje surowo karane.