Artykuły

Niewiele jest seriali, które przez tyle lat cieszą się tak wielką popularnością wśród fanów. Fandom „Supernatural” jest niezwykle oddany braciom Winchester, co nie zmienia faktu, że wielu fanów zaczyna na głos mówić o tym, że nawet ukochany serial powinien się kiedyś skończyć. Cóż, po 13 sezonach mamy przynajmniej bardzo duży zbiór ciekawostek. Oto pierwsza ich garść:

1. Sam i Dean – zbawcy świata

Zaczynamy z grubej rury, bo „Supernatural” to opowieść napakowana judeochrześcijańską symboliką. Począwszy od imion rodziców braci Winchester – Johna i Mary (nawiązanie do rodziców Jezusa), po całą historię związaną z Apokalipsą w sezonie piątym. Nie ma co owijać w bawełnę – Winchestrowie pełnią w serialu rolę mesjańską. Są ulubieńcami samego Boga, a przy swoim boku zawsze mają anioła. Nic dziwnego, że pewien chrześcijański portal o (dobrej) popkulturze ocenił serial na „Wyraźnie zły”.

2. Nawiązania – Lucyferów dwóch

Prawdopodobnie największą kategorię ciekawostek związanych z serialem stanowią popkulturowe nawiązania. „Supernatural” uwielbia puszczać oko do widzów i wcale nie chodzi tylko o nazwiska, które Sam i Dean przybierają, kiedy udają agentów FBI. W sezonie 11., w 10. odcinku, Sam pyta Lucyfera, co będzie robił, gdy już zabije Amarę (jeden z wielu przewijających się przez serial czarnych charakterów). Odpowiedź szatana brzmi: „move to L.A., solve crimes" i nawiązuje oczywiście do serialu „Lucifer”, w którym nasz książę ciemności bawi się w detektywa.

Lucifer, Supernatural, nawiązanie, move to LA, solve crimes
Kadr z serialu „Lucifer”

 

3. Historie miłosne

Na planie „Supernatural” rozkwitła nie tylko wieloletnia przyjaźń między Jensenem Acklesem a Jaredem Padaleckim. Ten ostatni znalazł tam również… swoją małżonkę. Genevieve Cortese pojawiła się w serialu w sezonie czwartym w roli demonicy Ruby, która zresztą miała z Samem płomienny romans. Okazało się, że między aktorami naprawdę zaiskrzyło i Gen w 2010 została oficjalnie panią Padalecki.

4. Dlaczego Impala?

’67 Chevy Impala. Czy jest drugi taki serial, gdzie samochód jest właściwie pełnoprawnym członkiem obsady? Bez Impali – samochodu, który Dean odziedziczył po ojcu, nie byłoby „Supernatural”! A jednak – o mały włos showrunner nie wybrałby zupełnie innego modelu. Podobno Eric Kripke miał na oku Mustanga z roku 1965. Zmienił zdanie pod wpływem sąsiada, który dał mu dość nietypową radę: powinien znaleźć samochód, w którego bagażniku może zmieścić się ciało! Takiego, który stojąc na światłach wzbudza lekki niepokój wśród innych kierowców – a Impala z 1967 spełnia te warunki perfekcyjnie.  

Dean, Impala, Baby, Supernatural, ciekawostki, Nie z tego świata, serial
Dean w towarzystwie Impali

 

5. Młodzi rodzice

Aktorka, która gra Mary Winchester (Samantha Smith) jest tylko 9 lat starsza od Jensena Acklesa, swojego serialowego syna. A różnica wieku między Jeffreyem Deanem Morganem (Johnem Winchesterem) a Acklesem wynosi z kolei 12 lat.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Supernatural

„Supernatural” to serial z gatunku dark fantasy. Historia opowiada o losach dwóch braci, Sama i Deana Winchesterów, którzy walczą ze złem. Przemierzają Stany Zjednoczone …