Artykuły

„Stranger Things” to z pewnością jeden z lepszych seriali wyprodukowanych przez Netflixa, dlatego warto poznać go bliżej. Oto kolejna porcja wakacyjnych ciekawostek.

1. Dziewczynka jako broń

 

„Stranger Things” ma podobną podstawową linię fabularną, co serial „Believe” (NBC, 2014). Obie serie dotyczą dziewczyny o nadzwyczajnych zdolnościach (telepatycznych/telekinetycznych), która jest poddawana badaniom przez organizację pozarządową, która chce jej użyć jako broni.

 

Eleven, Will

 

2. Przyjaciele w prawdziwym życiu

 

Millie Bobby Brown (Eleven) jest bardzo bliską przyjaciółką Noaha Schnappa (Will) w prawdziwym życiu. Niegdyś w wywiadzie powiedziała, że jest dużą zwolenniczką, by Joyce i Hopper znowu byli razem, ponieważ mogłaby wtedy więcej pracować ze swoim przyjacielem.

 

3. Mroczna Puszcza

 

W serialu można odnaleźć parę odniesień do serii „The Lord of the Rings” czy „Hobbita”. Jednym z nich jest las, gdzie bohaterowie myślą, że zaginął Will. Nazywa się on Mirkwood, czyli Mroczna Puszcza, tak jak jedno z głównych miejsc w popularnej serii napisanej przez Tolkiena.

 

4. Zmiana bohatera przez aktora

 

Pierwotnie postać Steve’a Harringtona miała być zupełnie inna. Był on opisywany jako największy, zapatrzony w siebie przystojniaczek, skłonny zgwałcić Nancy Wheeler (Natalia Dyer). Jednak budowa bohatera uległa zmianie, gdy aktor grający Steve’a (Joe Keery) okazał się o wiele bardziej czarujący i sympatyczny, niż bracia Duffer sądzili.

 

Steve, stranger, things

 

5. Prawdziwa bójka

 

W scenie walki między Jonathanem (Charlie Heaton) i Stevem (Joe Kerry), Joe naprawdę dostaje dwa razy w twarz, oczywiście przez przypadek.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Stranger Things

Akcja serialu rozgrywa się w 1983 roku w stanie Indiana, USA. W spokojnej, podmiejskiej dzielnicy ginie chłopiec. Przyjaciele, rodzina i policja zaczynają poszukiwania, …