Artykuły

Wiedzieliście, że aktorka grająca Eleven naprawdę miała 11 lat? A może słyszeliście o związku serialu z projektem CIA? Zapraszam na kolejną porcję ciekawostek.

1. Prawdziwy projekt CIA

 

W trzecim odcinku pierwszego sezonu, kiedy Hopper (David Harbour) prowadzi badania w bibliotece, dr Branner (Matthew Modie) jest związany z MKULTURA. Tak naprawdę jest to prawdziwy projekt, który został podjęty przez CIA i dotyczył badań telekinezy i innych form kontroli umysłu. 

 

Eleven, power

 

2. Budżet prawie jak w „Game of Thrones”

 

W pierwszym sezonie „Stranger Things” budżet na odcinek wynosił około 6 milionów dolarów. Po ogromnym sukcesie serialu Netflix zwiększył wydatki na każdy odcinek drugiego sezonu o 2 miliony dolarów, ale nie przerosło to budżetu pierwszego sezonu „Game of Thrones”, gdzie każdy odcinek kosztował prawie 10 milionów.

 

3. Jedenaście

 

Może to zrządzenie losu lub kolejny argument przemawiający na korzyść aktorki, dobranej odpowiednio do roli. Millie Bobby Brown, grająca Eleven, miała jedenaście lat podczas castingu i nagrań do serialu.

 

4. Mutacja

 

Jak wiemy podczas mutacji chłopcom bardzo zmienia się brzmienie głosu. Tak było też w przypadku Gatena Matarazzo, grającego Dustina. Jego głos na tyle się zmienił, że dźwiękowcy nie mogli nagrać z nim postsynchronów.

 

Dustin, party

 

5. „Silent Hill”

 

Świat „Upside Down”, gdzie żyją potwory, ma wspólne cechy z kolejną grą wideo, „Silent Hill” z 1999 roku. Można dostrzec podobieństwa w tym, że odwrócony świat wygląda tak jak nasz, tylko pojawia się w nim mgła i popiół w powietrzu.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Stranger Things

Akcja serialu rozgrywa się w 1983 roku w stanie Indiana, USA. W spokojnej, podmiejskiej dzielnicy ginie chłopiec. Przyjaciele, rodzina i policja zaczynają poszukiwania, …