Artykuły

„Stranger Things” to serial cieszący się dużą popularnością i z pewnością ciężko jest znaleźć osobę, która nigdy nie słyszałaby o tej produkcji. Niewątpliwie wciągnął on w swój świat wielu widzów, dlatego warto dowiedzieć się paru ciekawostek na jego temat.

1. „A Nightmare on Elm Street”

Postać Nancy (Natalia Dyer) to hołd dla produkcji „A Nightmare on Elm Street” z 1984 roku. Na wzór bohaterki z filmu, Nancy ma identyczne imię, podobne włosy i styl ubierania. Dodatkowo, wraz z Jonathanem (Charlie Heaton), zastawia pułapki, by schwytać potwora, co przypomina filmowy finał Nancy z Freddym Krugerem.

2. Casting w łóżku

Finn Wolfhard, grający Mike’a, nagrał swój materiał do przesłuchań castingowych w łóżku. Nie chodziło tu o lenistwo, lecz chorobę, która jak widać nie była dla niego dużą przeszkodą, skoro dostał rolę w serialu.

stranger things, cast, boys

3. Plakat

Oficjalny plakat do serialu został stworzony przez Kyle’a Lamberta. Artysta inspirował się twórczością Drewa Struzana, który zaprojektował oficjalne plakaty do „Star Wars: Episode IV – A New Hope”, „Indiana Jones and the Temple of Doom”, „Back to the Future”, „E.T.” i wielu innych.

4. Ciało Willa

W czwartym odcinku pierwszego sezonu fałszywe ciało Willa zostało zrobione z odlewu głowy aktora, Noaha Schnappsa, a także, co może być zaskakujące, ciała bardzo drobnej kobiety. Stało się tak dlatego, że artyści od efektów specjalnych nie lubią robić modeli z ciał dzieci.

5. Rekwizyt wielokrotnego użytku

Czasami nie warto kupować dodatkowych rekwizytów, skoro jeden może być użyty wielokrotnie. Dobrym przykładem jest nóż kieszonkowy szeryfa Hoppera (David Harbour), czyli Gerber AR 3.00 (Knife Serrated Edge, Black), który był wykorzystywany bardzo wiele razy, także w kostnicy.

6. Inspiracja

Winona Ryder w kwestii wyglądu swojej bohaterki inspirowała się inną filmową postacią. Była to rola Meryl Streep w „Silkwood” (1983). Trzeba przyznać, że fryzurę ma wręcz identyczną.

silkwood, streep

7. Pierwszy aktor

Zastanawialiście się może, kto był pierwszym członkiem obsady serialu? Był to chyba najbardziej charakterystyczny chłopiec ze względu na swój uśmiech, czyli Gaten Matarazzo, grający Dustina.

8. Charakterystyczne imiona 

Serialowe przyjaciółki, Nancy i Barbara (Shannon Purser) to imiona dwóch pierwszych dam w Stanach Zjednoczonych w latach 80. – Nancy Reagan i Barbary Bush.

9. Kolejne nawiązanie

Powtarzające się ujęcie huśtawki na ganku domu Byersów odnosi się do „The Evil Dead” (1981). Dodatkowo plakat z tego filmu można też zobaczyć w sypialni Jonathana Byersa (Charlie Heaton).

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Stranger Things

Akcja serialu rozgrywa się w 1983 roku w stanie Indiana, USA. W spokojnej, podmiejskiej dzielnicy ginie chłopiec. Przyjaciele, rodzina i policja zaczynają poszukiwania, …