Artykuły

Serial „The Vampire Diaries” przez osiem sezonów zgromadził przed telewizorami miliony fanów, stając się najchętniej oglądanym serialem dla nastolatków o tej tematyce. Jakie sekrety kryją aktorzy oraz twórcy „TVD”?

1. Zmiany w stosunku do powieści

TVD, book series, książki, The Vampire Diaries, Pamiętniki wampirów, serial, ciekawostki

Twórcy pokusili się o wiele zmian fabularnych w porównaniu do bestsellerowych książek. Nie chodzi tylko o w nazwiska poszczególnych bohaterów, ale na przykład o fakt, że oryginalnie Elena nie miała młodszego brata, lecz malutką siostrę. Zmianie uległo także wiele imion, na przykład ciotka Eleny w książkach na imię miała Judith, nie Jenna, a Stefan, pierwsza miłość Eleny, posługiwał się imieniem Stefano, co odwoływało się do jego włoskich korzeni.

2. Więcej zmian

Kolejną zmianą, jaką producenci „The Vapire Diaries” chcieli dokonać, jest zmiana nazwiska dwóch głównych postaci w serialu. Damon i Stefan mieli nosić nazwisko Whitmore, ponieważ uznano, że jest ono bardziej odpowiednie dla akcji dziejącej się w małym amerykańskim miasteczku. Ostatecznie pozostano jednak przy nazwisku Salvatore. Szczerze mówiąc, twórcom wyszło to tylko na dobre. Fani serii książkowej nie byliby pewnie zadowoleni z pozbawienia bohaterów ich starodawnego, włoskiego nazwiska. 

3. Czy to tylko ładne buźki?

The Vampire Diaries, Pamiętniki wampirów, serial, obsada, ciekawostki

Obsada serialu, oprócz ładnego wyglądu, ma w zanadrzu coś więcej. Niektórzy odtwórcy głównych ról władają kilkoma językami. Nina Dobrev mówi po bułgarsku i francusku, Paul Wesley po polsku, a Kat Graham zna hiszpański, francuski oraz hebrajski. 

4. Hołd dla lat 90. 

Szósty sezon serialu dedykowany był latom 90. Każdy odcinek nosi tytuł jednej z kultowych piosenek tamtej dekady. Między innymi „Welcome to Paradise” Green Day czy „Black Hole Sun” Soundgarden. Świetnie łączy się to z faktem, że w tym właśnie sezonie Damon i Bonnie trafili do wymiaru stworzonego na kształt lat 90.

5. Stephen Amell w wampirzym uniwersum

Stephen Amell, Arrow, The Vampire Diaries, Pamiętniki wampirów, ciekawostki

Stephen Amell, znany z głównej roli w serialu „Arrow”, starał się o rolę Elijah, pierwotnego wampira i brata Klausa oraz  o rolę Masona, kuzyna Tylera. Nie dostał on jednak żadnej z nich, ale spodobał się twórcom, którzy w drugim sezonie podarowali mu dwuodcinkową epizodyczną rolę.

6. Czasami złe wychodzi na dobre

True Blood, The Vampire Diaries, Ian Somerhalder, ciekawostki, Pamiętniki wampirów

Okazuje się, że Ian Somerhalder o mały włos byłby członkiem innej wampirzej rodziny. Starał się on bowiem o rolę w hitowym serialu „True Blood”. Aktor mówi, że jego przesłuchanie poszło tak okropnie, że później nie był w stanie oglądać tej produkcji. Ostatecznie świetnie na tym wyszedł, bo był on pierwszą osobą obsadzoną w „The Vampire Diaries”.

7. Przepis na sztuczną krew

Stefan, TVD, The Vampire Diaries, serial, ciekawostki

Nie jest rzeczą dziwną, że aby serial z wampirami był rzeczywisty, potrzebne są niemal hektolitry krwi. Charakteryzator pracujący nad „The Vampire Diaries” sam stworzył sztuczną krew, która miała jak najlepiej umywać się do tej prawdziwej. Użył do tego mieszanki syropu kukurydzianego, barwnika spożywczego, soli i ekstraktu z mięty. Krew ta, oprócz świetnego wyglądu, jest także jadalna. 

8. Prawdziwa osoba zainspirowała producenta

Charakter Damona w wielu aspektach opiera się na zachowaniach prawdziwej osoby. Leslie Morgenstern, główny producent serialu, kiedy jeszcze był dzieckiem miał starszego kolegę – Damiena Salvatore. Był podobno typem niegrzecznego chłopca i właśnie na nim pod kilkoma względami wzorowana jest postać, w którą wcielił się Ian Somerhalder. 

9. Trudne castingi

Stefan, Elena, TVD, The Vampire Diaries, Pamiętniki wampirów, obsada, ciekawostki

Paul Wesley musiał startować w castingu do swojej roli łącznie 15 razy. Ostatecznie o tym, że został obsadzony jako Stefan Salvatore, zadecydowała chemia, jaką miał z Niną Dobrev w pierwszej próbie przed kamerami. 

10. Bitwa o rolę

Damon, Pamiętniki Wampirów

Do roli Damona, oprócz Iana, startowało trzech innych aktorów, którzy ostatecznie wcielili się w inne postacie. Był to Paul Wesley (Stefan Salvatore), Zach Roerig (Matt Donovan) oraz Michael Trevino (Tyler Lockwood). Była to niewątpliwie najbardziej pożądana rola w całym serialu.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Vampire Diaries

Po śmiertelnym wypadku rodziców Elena i Jeremy powoli dochodzą do siebie. Wracają do szkoły, gdzie dziewczyna od razu zauważa nowego ucznia, Stefana Salvatora. …